Kuşun İki Bacağı Ayrı Tarafa Yatık Ayakları Ayrık - Güncel!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Yunus_Pasam

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
8 Tem 2016
Mesajlar
70
Tepki Puanı
0
Puanları
0
Ad Soyad
Oksksis ksks
Meslek
Sdgergerger
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Merhaba Kuşçu Abilerim Kardeşlerim.

Bana bugun bi 40 gunluk yavru geldi. Kusun Anne-Baba Oyundan İnemiyor Taklada Sınır Tanimiyorlar. Bunların Yavrusu Bana hediye geledi. Kusun İki Bacağıda Ayrı Tarafa Yatık Tıpkı Penguen Gibi yuruyor. Yani ayagi duz degilde yatay. Yurumekte az bisi zorlaniyor ama heryere hizlica yuruyornormal kus gibi. Ucuyorda. Oyle az bisi kalkiyor iniyor kafasina gore. Benbunu damizliga mi yatiriyim Yoksa Ucuriyimmi ? ( Ucmasi normal sakatligi ucmasina engel degil) Bunun simdi ayaklar sakatya bu durum yavrudada olur mu ? Ben bunu abiye sormustum neden ayaklar boyle Abi dedi yumurta icindeyken yumurtayi sallamislar boyle olmus.
 

gencoahmet

Yönetici
Admin
Katılım
9 Ocak 2011
Mesajlar
883
Tepki Puanı
31
Puanları
28
Yaş
69
Konum
İstanbul
Ad Soyad
Ahmet Kayabaş
Meslek
Emekli
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Saya
Diğer Irklarım
Tip(Portakal Renkli) Siyah Macar Sarı Posta
Canım kardeşim sen okyanusta sallanan bir gemiye binmişsin ve sallanırken uyuya kalmışsın ve rüya ve kurgularını anlatmaya devam et kuş sallanmak ile anca bozulur yani tutmaz senin kuşlarında akraba evliliğinden olan yavrular oluşmuş yani paytak ve patel kuşları sana vermişler veya satmışlar bunların her ikisi ilerde eş olur ise mendel kanununa göre sakatlık devam edecektir yabancı çaprazlamalar ile ortadan kalkabilir yanlız sen de bu sallamalara ortak olmamaya çalışır isen sitemizde genç kuşçu arkadaşlar yanlış bilgi sahibi olmamış olurlar saygılarımla.
 

devir

Yardımcı Admin
Katılım
20 Ağu 2012
Mesajlar
392
Tepki Puanı
11
Puanları
18
Yaş
44
Konum
Lefkoşa
Ad Soyad
Devir KorkmaZHan
Meslek
Brand Designer & PR Ads Cons.
İkametgah
KKTC
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Posta, Kokotil ve Yabiciklerimiz (Thm. 2000)

merhaba,
Ayakları yamuk veya ayrık/açık doğan yavrular
genellikle yanlış tünek/folluk/yuva kullanımından kaynaklanabilmektedir “içine kuru çam sapı, süpürge çöpü veya keçe verilmelidir”. Telsiz sade bir sünger hayvan devrilmeyecek şekilde uygun boyuta ayarlanır. Süngere ayaklar içinden geçebilecek şekilde iki adet uygun aralıkta delik açılır ve ayakları düzgünce içine alınır. Gerekirse sünger kağıt band yardımıyla fazla sıkmadan hafifçe gövdeye sabitlenir. Her gün kontrol edilir. Çok geç kalınmamışsa 1-2 hafta sonra iyleşecektir. Veya iki ayak göğsün altına gelecek şekilde uygun bir malzeme “pamuklu bez veya plastik klips, boncuklara ip geçirerek, kelepçe vs.” ile fazla sıkmadan bağlanır veya sabitlenir -yavru büyüdükçe orana göre ip genişletilir. Suya ve yeme ulaşabildiğinden emin olunuz. Veya anne baba beslemiyorsa uygun kıvamda yumuşak mama ile günde birkaç kez besleyiniz. Calsiyum ağırlıklı multivitaminle destekleyiniz. Biraz zamana ve iyi bakıma ihtiyacı vardır. Ayakların açık olması durumu ile Streptococcus hastalığı karıştırılmamalıdır. Dökümanda bahsi geçen (bkz: tip2 bölümü) tehlikeli ishali yoksa; Streptococcus belirtileri ve tedavileri için siteden arama yapabilir veya buradaki dökümandan https://goo.gl/TVOLqb faydalanabilirsiniz. dökümanı güncellenebileceğinden sadece linkiyle paylaşınız ve bilgisayar üzerinden açınız. ctrl+f tuşlarına basıp aranacak kelimeleri yazıp konuları oklar yardımıyla bulabilirsiniz. diğer kuşların onu hırpalamayacağı rahat ve korunaklı bir ortama alınız. imkan varsa mutlaka kanatlı uzmanı (ve hayvanların yaşam/refah vs. haklarını ihlal etmeyen) bir veterinerden yardım alınız. geçmiş olsun.. Devir KorkmaZHan
Not: Yavru alacağınız kuşlarınızın yumurtalarını ellemeyiniz! DNA’ya hasar verebilirsiniz, dokunduğunuz yerden; gözler silinebilir, çarpık/çapraz gaga, kanatsız veya bacaksız çıkabilir vs. gibi çeşitli sakat doğumların en önemli sebebi budur! Yine bu bağlamda aşıların günümüzde açığa çıkmış çeşitli zararlarını araştırabilirsiniz. Ayrıca kuşlarınıza hormonlu/GDO'lu ve diğer zararlı katkılar içeren (diazyme ve palet yem vs. gibi) ürünleri kullanmayınız! içerikleri daima okuyup araştırınız. Doğal protein katkısı olarak uygun miktarda kenevir tohumu, keten tohumu vs. omegaları içerir ve yeterlidir. prebiyotik olarak saf köy yoğurdu ve suyu, biramayası, katkısız kefir veya eczaneden prebiyotik şase vs. alıp uygun miktarda kullanabilirsiniz.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst