Neler Yeni

kuşum yumurtaya neden yatmıo.. yardım

jmkery

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
semih yıldız
Meslek
öğrenci
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
büyüklerin kuşum perşembe 1. cuma sabahı 2. olmak üzere 2 yumurta yaptı.. cuma sabah baktığımda anne yumurtanın üstündeydi.
okula gidip geldikten sonra (yani 4 5 sularında geldim) baktığımda erkek yatıodu.. ben çok sevindim..(çünkü ilk yavrularımı alacaktım :S) ama nedense akşam baktığımda hiç biri yatmıodu.. bugun sabah baktım gene hiçbiri yatmıo ..
bunun nedeni nedir sizce anlatırsanız sevinirim.. bu kuş geçen yaz 1 tane yumurta verdi üstüne yatmadı şimdide yatmıo :S

kuscu_marik

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Muharrem Karaderili
Meslek
kamu çalısanı
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
jmkery' Alıntı:
büyüklerin kuşum perşembe 1. cuma sabahı 2. olmak üzere 2 yumurta yaptı.. cuma sabah baktığımda anne yumurtanın üstündeydi.
okula gidip geldikten sonra (yani 4 5 sularında geldim) baktığımda erkek yatıodu.. ben çok sevindim..(çünkü ilk yavrularımı alacaktım :S) ama nedense akşam baktığımda hiç biri yatmıodu.. bugun sabah baktım gene hiçbiri yatmıo ..
bunun nedeni nedir sizce anlatırsanız sevinirim.. bu kuş geçen yaz 1 tane yumurta verdi üstüne yatmadı şimdide yatmıo :S
SEMİH çok rahatsızlık veriyorsundur hallerine bırak onlar yumurtalarını senden daha çok düşünürler hevesli ve meraklısın haklı olarak ama pek rahatsız etme yemini suyunu ver uçuyorlarsa uçur gerisini onlar kendileri hallederler

kolay gelsın

jmkery

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
semih yıldız
Meslek
öğrenci
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
evet ilk defa bole bişey başıma gelio geçen sene oldu ama hiç mi hiç bakmadılar .. gaLiba çok heyecan yapıorum.. inş ilk yavrularımı onlardan alırım..

hakanfiliz

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Hakan FİLİZ
Meslek
Öğrenci
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Kalktıklarında çaktırmadan yumurtaya hafif dokun sıcak mı diye.Sıcaksa sorun yok sen geldiğinde kalkıyolardır.

jmkery

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
semih yıldız
Meslek
öğrenci
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
teşşekkür ederm sorun benden kaynaklanıomuş kuşlar 2 saatte bir yer değiştiriolar..
merakımdan çok kurcalıodum :S .. inş ilk yavrularımı alıp fotolarını paylaşacağim..

hidalgoo

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Hürkan TEKİN
Meslek
Öğretmen
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Hayvanlar yumurtladıktan sonra diğer arkadaşların dediği gibi karışma onlar zaten içgüdüsel olarak yumurtayada yatarlar çıkan yavruya elinden geldiği kadar bakarlar.İnsanlar nasılki huzursuz oldugu yerde 1 dakika bile kalmak istemiyorsa hayvanlarda aynı şekilde tepki veriri.Kendilerini huzursuz hissettiğinde o hayvandan istenilen verimi alamazsın....

jmkery

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
semih yıldız
Meslek
öğrenci
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
yardımlarınız için teşekkür ederim abilerim..

jmkery

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
semih yıldız
Meslek
öğrenci
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
abilerim yumurtamın biri çıktı en kısa süre içinde fotoğrafını koyacağım ..benim için en önemli süreç başladı nasıl beslemeliyim ne yapmalıyım bilmiyorum bilgilerinize ihtiyacım var .. şimdiden teşekkür ederm herkeze
saygıLar...

Khalid

Yönetici
Admin
Ad Soyad
Kadir Halit
Meslek
Mühendis
İkametgah
Samsun
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Anne-babanın yemine suyuna dikkat et,yavruya ilk zamanlarda kesinlikle müdahale etme.
Taş ihtiyaçları olacaktır anne-babanın. O yüzden bahçede besliyorsan biraz dışarıya sal taş-toprak yesinler.
Şayet terasta besliyorsan benim gibi mineral taşını önlerinden eksik etme.
İnşallah sağlıklı bir şekilde büyütürler.

jmkery

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
semih yıldız
Meslek
öğrenci
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
teşekkür ederim abi mutlka taş koyacağım önlerine ...

SametL.kaya

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
samet lacınkaya
Meslek
-
İkametgah
Çanakkale
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
1tan yumurtladı 3gün sonra 2ciyi yumurtladı am onun ustune yatmıyor diger yumurtanın yanına koydum sizce ne yapıyım söyleyin