Neler Yeni

kuşum nasıl?

filo

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
filocu
Meslek
.
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Filo
Diğer Irklarım
Yok
Belkide Urfa şehrimizde o kuşlar o fiyatlardadır.. Hayırlı olsun hocam..

KaRaCaKMaKLi

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ÖzGüR aFaCaN
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
hayırlı uğurlu olsun, bende paçalarından dolayı malatyaya benzettim, ama boylu poslu kuş.

mavigalaca76

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Hasan D.
Meslek
Elektrik
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Dönek
siverekli hoca' Alıntı:
abicim. yorumun için teşekkür. ama neresini malatya ırkına benzettin anlamış değilim. biraz açıklarsan sevinirim. tşkkr.
Selam
Benim istanbuldaki evimin terasında komşum 60-65 yaşlarında urfalı Emin amca Viran şehirde çocukluğundan beri ve hala bu cins kuşlardan besler.Sizin resmini koyduğunuz paça teşkilatı Urfanın paçalı kuşlarına benziyor ama benim onda gördüğüm kuşların paçaları gibi değil.Şeref beyin dediği gibi bu kuşun paça teşkilatı malatya kuşlarından kırılmış gibi duruyor.
Urfanın eski kuşlarının paça teşkilatı arkada ala gibi duran kuşun yana doğru biraz daha kalın ve gür olması gerek diye düşünüyorum.
Biz resimden bakarak yorum yapıyoruz ne kadar sağlıklı olur bilemeyiz.Size kuşu uçurup gösterdiyseler beğendiyseniz mesele yok.Urfalılar bu işi iyi bilirler...Gülegüle besleyin.

siverekli hoca

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ahmet akkoyun
Meslek
öğretmen
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
DERVİŞ' Alıntı:
büyük ihtimal istanbulda siverek denilen ırk ya da tür.kuş güzel bence.boylu bacaklı iri bir kuş.tek hata gagasının siyah olması diye düşünüyorum.
kardeş güzel yorumun için teşekkürler. bu kuşu yavruluğundan beridir tanıyorum. ama şimdi benim oldu. gagası başta böyle gri değildi. beyaz idi. sanırım bazı arkadaşlarımın da dediği gibi güneşte kaldığı için gagası esmerleşmiş olmalı.

xefsanex

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Bayhan Kurt
Meslek
serbest
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
sen sevdiysen en güzeli odur :tamam:

EnisTürk

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Enis Türk
Meslek
yönetici asistanı
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Paçaları makaslı gibi geldi bana.Malatya kırmasına benziyor.Ben kostümcü olmadığım için kostümüne bir yorum yapmıyorum ancak oyun kuşu gözüyle bakarsak Ankarada 10-30lira arası bir değer biçilir.

siverekli hoca

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ahmet akkoyun
Meslek
öğretmen
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
EnisTürk' Alıntı:
Paçaları makaslı gibi geldi bana.Malatya kırmasına benziyor.Ben kostümcü olmadığım için kostümüne bir yorum yapmıyorum ancak oyun kuşu gözüyle bakarsak Ankarada 10-30lira arası bir değer biçilir.
kardeş yorumun için çok teşekkürler. ama belirtmeliyim ki bu bir malatya kuşu değil. bizim burada en kral malatya kuşları 15 liradan kuruş fazla etmez.

sakranlı_ozqur

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
özgür şen
Meslek
öğrenci
İkametgah
İzmir
Yetiştirdiğim Irk
Hünkari
abi kuş güzel ama keşke oyununu görüp öyle para verseydin banada çok geldi 330 tl yani 330 tlye izmirde ne kuşlar alırım ben ama kuş güzel ona lafım yok fiyatı pahalı

bekir79

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Bekir ÇAMUR ÇANKIRI
Meslek
DARULACEZE İBB
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
hayrını gör kardeşim. arap siverektir. siveregin masa kuşudur. siveregin oyun kuşları farklıdır. paçaları hafiften tırnagı geçer gögüslüdür. sesli şamatalıdır. 2. serimdeki kula siveregin oyun kuşlarındandır. orjinalleri çok nadir bulunur.

alger

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Hakan YEŞİLLİ
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Ben farklı bir yorumda bulunacağım bir şebab besleyen biri olarak arap şebab' a benziyor ama gaga beni biraz şüpheye düşürdü yakından görmem lazım. Orjinalinin resmi de budur.

bekir79

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Bekir ÇAMUR ÇANKIRI
Meslek
DARULACEZE İBB
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
s.a. ikisi birbirinden çok farklı gözler duruş gaga paça ve renk. çok farklı kategorideler. son resim şebapta son noktalardan diyebiliriz.

alger

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Hakan YEŞİLLİ
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
bekir79' Alıntı:
s.a. ikisi birbirinden çok farklı gözler duruş gaga paça ve renk. çok farklı kategorideler. son resim şebapta son noktalardan diyebiliriz.

Zaten o şebab epey yüksek fiyatı olan versiyonlardan arkadaştaki muhtemelen bu tip bir kuşun kazara başka bir taklacıyla eş olmasından kaynaklanıyor olabilir.