Neler Yeni

Kuşlar terasa alışmıyor önerisi olan var mı?

sss1995

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
30 Eki 2019
Mesajlar
1
Puanları
1
Yaş
25
Ad Soyad
SP
Meslek
Yok
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Belirtilmemiş
Herkese merhaba. Güvercin beslemek için terası olan bir eve taşındım fakat güvercin beslemekten şuan için zevk alamaz durumdayım.

Güvercinleri beslediğim terasın önü açık ve geniş bir alanı var. Kuşlar soğuk havalarda fayansta rahatsız olmasın diye hemde yem yediği ve otlandığı yeri uçarken rahatça görsün diye hedef yapıp içine toprak yem minarel vs. de dökmeme rağmen kuşlar bir türlü alışma gayreti içinde bulunmuyorlar.

Genel olarak taklacı grubuna dahil olan, çorum çıplağı, sivas sarı göz, kırıkkale kuşları besliyorum. Yaklaşık 15-20 gün bantlı kalmalarına rağmen kaçıyorlar. Bantını söktüğüm kuşlar kendi istekleriyle yaklaşık 10 gün çatı&yer, yer&çatı yapmasına rağmen hiç zorlamadığım halde kendi istekleriyle uçmaya başlamalarına rağmen bi 5-10 tur evin üstünde tur attıktan sonra gözden kayboluyorlar. Üstelik beslediğim alana alışan kuşlar yanlarında olmasına rağmen bir süre sonra ayrılıp gidiyorlar.

Kanat makaslama gibi yöntemlere girmek istemiyorum şuan için.

Alışkın olan çorum çıplakları 20-25 dakika uçuyorlar ancak onlarda havacı kuş olduğu için havada boncuk gibi gözüküyorlar ve çok hızlı geçişler yaptıkları için sürekli takip edemiyorum ve bu durumda fazla zevk vermiyor maalesef.

Bu konuda neler yapmam gerekiyor. Ne gibi önlemler almak gerekiyor. Bu işin ustası olan arkadaşlar kuşu terasa nasıl alıştırıp sadece terasa sefer düzenlemesini sağlayabilirim.. Bu konuda aydınlatıcı bir bilgi verirseniz çok sevinirim..
 
Üst