Neler Yeni

Kümesin dibine Ne Koyulur?

• Konuyu başlatan Anonymous
  • Başlangıç tarihi
A

Anonymous

Arkadaşlar balkon kümesi yaptım ama şu anda dibine gazete koydum.Evde de süpürge olmadığı için süpürge sapı da koyamıyorum.Onun dışında ne koyabilirim dibine?Çünkü dişi güvercinim yakın bir zamanda ymurtlayabilir aman yumurtaya bişi olmasın demi??

bayburtlu

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Süleyman
Meslek
lllllllllllllllllllllllllll
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
folluklarin icinemi yoksa yuvanin icinemi

bayburtlu

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Süleyman
Meslek
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
kümesin icine istersen ince kum koy folluklarada süpürge yoksa cam agaclarinin igneleri varya onlardan koyabilirsin.

melihdnr

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Melih Döner
Meslek
Öğrenci[Bilişim Tek.]
İkametgah
Kocaeli
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Bende balkonda besliyorum ..kümesin zeminine bi kaç kat gazete seriyorum onun üstünede ızgara koyuyorum..haftada birde gazeteyi değiştiriyorumm..

bayburtlu

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Süleyman
Meslek
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
:))batmaz..melihdnr arkadasin dedigi gibi izgara alma imkanin varsa izgara al yuvanin tabanina yerlestir.en temizi.sayet yoksa kum iyidir kusun diskisi yapismaz ayaklarina..

A

Anonymous

melihdnr' Alıntı:
Bende balkonda besliyorum ..kümesin zeminine bi kaç kat gazete seriyorum onun üstünede ızgara koyuyorum..haftada birde gazeteyi değiştiriyorumm..
Kardeş senin balkon kümesinin konumu nasıl tarif edebilirmisin?mESELA SALMASI VAR MI?Kuşlar etrafı görüyor mu?Bir de sen kuşları nasıl yemliyorsun?Nasıl uçuruyorsun anlatabilir misin kardeş...

melihdnr

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Melih Döner
Meslek
Öğrenci[Bilişim Tek.]
İkametgah
Kocaeli
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
malumat' Alıntı:
melihdnr' Alıntı:
Kardeş senin balkon kümesinin konumu nasıl tarif edebilirmisin?mESELA SALMASI VAR MI?Kuşlar etrafı görüyor mu?Bir de sen kuşları nasıl yemliyorsun?Nasıl uçuruyorsun anlatabilir misin kardeş...
Kümes fazla büyük değil benim ortalama 10 kuşluk..Kümesin üstünde telden bi kafes var yeni gelen kuşları oraya koyuyorum alışkın olanları zaten açıyorum kendileri uçuyor..Yemlemeyide o kafeste yapıyorum..Kümesin zeminine ızgara yazdım da ben maliyet olmasın diye buzdolaplarının içinde olan ızgaralardan koydum kümesin altına.[hurdacı falan varsa etrafta bulabilirsin..] Uçurma konusunda eğer bi tane uçmayan kuşun varsa bütün kuşları etkiliyo. O yüzden uçmayan veya az uçanların hepsini elimden çıkardım.. Birde fazla oyunlu, fişek yapan kuş alırsan indirmen baya bi zor olur balkona...

haydar

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ertuğrul Durmaz
Meslek
Çiftçi
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
bence kümesin tabanına ızgara koy kum koyma tozu zarar verir yuvalıgada cırpı toplayabilirsin agaclardan

filo

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
filocu
Meslek
.
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Filo
Diğer Irklarım
Yok
tabana ızgara al koy.. yumurta içinde plastik folluk al içine keçe koy yeterli.. çöple sapla samanla uğraşma..

58che58

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mehmet kaya
Meslek
kaynakçı
Yetiştirdiğim Irk
tabana ızgara al koy.. yumurta içinde plastik folluk al içine keçe koy yeterli.. çöple sapla samanla uğraşma..

aynen katılıyorum çer çöp sokma kümese hepsi zamanla koku ve pislik yapıyor.

HatcaK

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Şükrü A.
Meslek
Siz!
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
malumat' Alıntı:
çam ağaçlarının iğneleri kuşlara batmaz mı yaw?
Ben çam iğnelerini denedim fakat kuşlar gene süpürge çöplerinden toplayıp yuva oluşturdular.