Neler Yeni

KÜMES TEMİALİĞİ VE YAVRU ÖLÜMÜ

MRıdvann

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
24 Nis 2016
Mesajlar
3
Puanları
1
Ad Soyad
M Rıdvan Uslu
Meslek
Öğrenci
İkametgah
Kütahya
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Bazı kuşçular diyorki kümesi temizlemek yavru ölümüne sebep oluyor tecrübesi olan ustalar yazabilir mi ? kümesteki kuş sayısına göre ne kadar zaman da bir temizlenmeli cevap verenlere şimdiden teşekkür ederim.
 

Hasip

Yönetici
Site Genel Yöneticisi
Katılım
5 Ocak 2008
Mesajlar
487
Puanları
46
Yaş
36
Ad Soyad
Hasip Tosun
Meslek
Bilgisayar
İkametgah
Afyon
Yetiştirdiğim Irk
Adana
Diğer Irklarım
Hünkari
Kümes temizliği kesinlikle yapılmalı. Kuslarimizin diskilari her yere bulasiyor ve mikroplar çoğalıyor. Ben genel olarak ayda bir kere kumesin taban temizligini yapardim. 3 5 ayda bir kerede yuvaliklar dahil temizlerdim.
 

gencoahmet

Yönetici
Admin
Katılım
9 Ocak 2011
Mesajlar
883
Puanları
28
Yaş
68
Konum
İstanbul
Ad Soyad
Ahmet Kayabaş
Meslek
Emekli
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Saya
Diğer Irklarım
Tip(Portakal Renkli) Siyah Macar Sarı Posta
Canım kardeşim yazıyorsunuz ve yazmaya devam ediyorsunuz ama her ne hikmet se araştırma ve okuma alışkanlığnız olmadığı için bizlerde yazmaya devam ediceğiz sitemizde bu ve bunlara benzer konular mevcut kuş besliyorsunuz ama kuşlarınız ve kümesiniz hakkında hiçkimsenin ne bilgisi ne görmüşlüğü var onun içim öyle kümesler var içinde yatasın geliyor öyle kümesler var önünden geşesin gelmiyor falan kuşçu bunu dedi filan kuşçu bunu dedi ile bir yere varamazsınız kümesinin temizliği bir eşin dostun geldiğinde evini temsil eder kararını sen ver ona göre hareket et uzun müddet yapılmayan temizlikler de gübrelerin altında kara fatma üremesine sebeb olur ondan sonra onları temizlemeğe uğraşırsın onun için ince temizliğini yap toz kireçle yapasan ilk önce yerleri güzelce islat toz kireçi üzerine atıştırıver eğer ıslak kireç ile yapasan temizlikren sonra ıslak kireç at kuşlarını dışarı uçurmaya çıkardiğinda cam silin şişesinin içine bir kap çamaşır suyu koy sık kuşlarını bir iki saat kümese sokma selamlar.
 
Üst