Kışın erkek ve dişi kuşları ayırmak

kuşçu_özcan

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
2 Ocak 2009
Mesajlar
156
Tepki Puanı
0
Puanları
0
Yaş
54
Ad Soyad
Özcan PAPATYA
Meslek
İşçi
Yetiştirdiğim Irk
Makaracı
Sevgili KUŞÇULAR ORG üyeleri ,arkadaşlarım ve kardeşlerim.Çoğu üyelerimiz biliyor ama ben yeni başlayanlar için kış hazırlıklarından biri olan ,erkek güvercinlerle dişi güvercinlerin yani eşlerden ayırılmasının önemini belirtmek istiyorum .
1=Erkek ve dişi kuşlar yakın zamanda zaten tüy dökümünden çıktı çeşitli vitaminler kaybetti zayıfladı.
2= Erkeklerde dölleme ,dişlerde yumumurtalık zayıflaması görülür,kışın çıkan yavrular zayıf düşer ana ve baba yavruları beslemek için yoğun caba sarf eder,yorgun düşer,zayıflar.kolay hastalanırlar
3=Kışın kümesler yeterince ısınmadığı için bütün yetişkin canlılar ısınmak için belirli bir enerji harcarlar peki yavrular yediklerini yakarlar ,soğuk suyu içer çiğerlerde ırlama eksik olmaz.çoğuda ölür.
4=Kış mevsiminde çeşitli vitaminleri kuşlarımıza vermek.yemlerrini eksik etmemek sularınıda mümkünse devamlı değiştirmek.
5=Daha fazla birçok sebeb sebep sayabilirim. Mümkünse dişi ve erkek kuşlarımızı ayıralım ,merak etmeyin her erkek dişisini bulur,eşler karışmaz,
6=Şubat 21inde birleştirin sevenleri göreceksiniz sezon başı çıkan kuşlarınız eşleri ayırmayan arkadaşınızın kuşlarından renkleri daha parlak ve daha sağlıklı görünecektir.
Hepinize şimdiden kolay gelsin.
lüleburgazdan ö papatya
 

kelebekci34

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
7 Kas 2009
Mesajlar
460
Tepki Puanı
0
Puanları
0
Yaş
44
Konum
İstanbul
Ad Soyad
mehmet çelik
Meslek
memur
Yetiştirdiğim Irk
Saya
akla mantıklı geliyor denemek lazım
 

Üst