Neler Yeni

Kırmızı sümbüllü ve Sarı ozan

maygun37

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
yusuf aygün
Meslek
öğrenci
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Hünkari
herkese çok teşekkür ederim. Hayırlı günler Hayırlı Bayramlar dilerim. Sağlıcakla kalın.

FeLix_

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mesut DİNÇER
Meslek
Medikal Kimya
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
Diğer Irklarım
Hünkari, Taklacı, Bango, Form, Saya
2-3 ağız sonra yavruların renkleri hepten bozulmaya başlar, işi baştan sağlama alıp, sağlam renkliler ile yola devam etmeyip, kızmaya giren yavruları ortaya bırakıp, isteyenin isteyenle eş tutmasına müsade etmişsin, bu yüzden de her ağızda farklı kayık renkler de yavruların olmuş, yani orjinal hünkarilerini kendi kendine çin malı yapmışsın :)) Henüz geç değil rengi sağlam ırkına uygun olanları eş edip onlardan yavru çıkarıp çapraz olarak ilerlemeni öneririm.

Maşallah, Allah can pekliği versin..

maygun37

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
yusuf aygün
Meslek
öğrenci
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Hünkari
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. 1.sayfadaki 2 çift kuşun yavruları bunlar. Kırmızı Sümbüllü Erkek ve Sarı Ozan dişinin. 1,2,3,4 yavrularına kadar bir problem yoktu sarı ozan veya kırmızı sümbüllü yavru veriyorlardı. 4 ten sonra değişik renk atmaya başladılar. (siyah, alacalı gibi) bu yavrulardan bir çiftini eşleştirdim. Kırmızı sümbüllü erkek, aynı renk dişisi onların henüz yavrusunu almadım. yavrular eş tutma durumuna gelince renklerine göre dışarıdan başka kan katacağım. veya mevcut anne babaların eşlerini dışarıdan başka kanla deneyeceğim. yavrular tüyünü düzünce rengi, şekli şemali daha düzgün oluyor. bu görüntüler aldatmasın. en az 2 tüy değişiminden sonra belli oluyor. ....yorumunuz için tekrar teşekkür ederim....

tavsanli43

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
umit elyak
Meslek
serbest
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
masallah Allah nazarlardan saklasın emeklerinin devamını dilerim.

twetyynet

Yönetici
Yardımcı Admin
Ad Soyad
Hasan Vedat
Meslek
eski kuscu
İkametgah
Kocaeli
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Güzel kuşlar Allah nazarlardan saklasın.. Bir ara benim kümesde vardı yerli hünkari diye yazmış olduğunuz cinsinden hediye gelmişti. Acaba bu hünkarilerin hangi rengi makbul sarı ozan kırmızı sümbüllü vb gibi.

maygun37

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
yusuf aygün
Meslek
öğrenci
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Hünkari
Herkese iyi dilekleri için teşekkür ediyorum. Hepimizin kuşlarını Allah Nazardan saklasın. Esasen kim hangi rengi seviyorsa onun için makbul olan renk odur. Fakat bu kuşların yetiştirilmesi zor ve emek istiyen bir iş olduğundan, az bulunan renkler makbul durumuna geçiyor. Kanatları ve kuyrukları işlemeli olan renkler, Çam kabuğu, sarı ozanlar, Altuniler kısaca az bulunan renkleri makbul.
Her şey gönlünüzce olsun. İyi günler ....

maygun37

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
yusuf aygün
Meslek
öğrenci
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Hünkari
Yaşasaydı bu yavruların renkleri güzel olacaktı. Çamkabuğu

Ekli dosyalar

gencoahmet

Yönetici
Admin
Ad Soyad
Ahmet Kayabaş
Meslek
Emekli
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Saya
Diğer Irklarım
Tip(Portakal Renkli) Siyah Macar Sarı Posta
Canım kardeşim hünkarilerini gördüm pek beğendim bildiğim kadarıyla osmanlı saray erkanın beslediği kuşlardan olduğunu biliyorum tüyü kadar hayrını görmeni diler bol yavrulu sezon geçirmeni dilerim selamlar.

maygun37

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
yusuf aygün
Meslek
öğrenci
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Hünkari
Teşekkürler Ahmet abi, Tüm iyi dileklerim siteyi takip eden ve bu işe gönül veren dostlara da olsun. Kimsenin kuşu hastalanmasın. Herkese bol yavrulu sezon dilerim.

LAZ_53

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
LAZ_HÜDO
Meslek
serbest
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Bango
Yusuf kardeşim gerçekten çok hoş renkleri var kuşlarının MAŞALLAH gördüğüm kadarıyla hünkari besliyorsun
Kısa gagaları olduğu için büyütebilmek için çektiğin zahmetleride çok iyi tahmin edebiliyorum . Yavrular büyüdükçe
gagası dahada toplamaya başlıyor ve anne babadan yem almakta dahada zorlanıyorlar. aynı dert bendede var çünki :)
çok zahmetli oluyor ama büyüttünmü yavruyu zevkinede doyum olmuyor. tüyleri kadar hayrını gör.Bu yaz hastalıksız ve
bol yavrulu sezon dilerim sgl..

maygun37

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
yusuf aygün
Meslek
öğrenci
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Hünkari
[/img]Herkese Merhaba
Geçmiş Bayramınızı tebrik ederim. Hastalıksız günler ve bol yavru almanızı temenni ederim. En son aldığım yavrularımdan birkaç tanesini ekliyorum. İyi günler . Hoşçakalın...

Ekli dosyalar

msyilmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
MUSTAFA YILMAZ
Meslek
ÖĞRETMEN
İkametgah
Adana
Yetiştirdiğim Irk
Baska
Diğer Irklarım
şebap
ya burası yeri ve zamanı mı bilmiyorum ama lütfen yardımcı olun. bana bir tane dişi yerli hünkari ( paralı bango da deniyor,)lazım. adana'da bu kuşu bulmak zor. uygun bir ücret karşılığında bana yardımcı olacak bir arkadaş varsa lütfen yardımını esirgemesin. adanadan herkese saygı ve sevgilerimi sunuyorum..