Neler Yeni

KAYSERİDEN BİR KUŞ DAHA-3

mermi38

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ahmet mermi
Meslek
elektronik
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı

mermi38

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ahmet mermi
Meslek
elektronik
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
abdurrahman83' Alıntı:
Kuşun şamatası beyazlarınızdaki gibi çok güzel ancak kuş yavrudan düzenli idman almamışa benziyor biraz daha hafiflerse yem verilmeden aç olarak rüzgarsız bir havada uçurulursa daha iyi sonuç alınır görüşündeyim güzel videolar ekliyorsunuz özellikle beyazlarınız cok iyi teşekkür ederiz devamını bekliyoruz
GÜZEL YORUMLARINIZ İÇİN SAĞOLUN ABDURRAHMEN BEY.AYNI BEYAZLARDAN YAVRULARIMIZ OYUNA BAŞLADI.YAVRU OLARAK DEĞERLENDİRMENİZ ÜZERE YAKINLARDA BİR SÜPRİZ VİDEO EKLEYECEĞİM İNŞALLAH.
SAYGILAR.

mermi38

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ahmet mermi
Meslek
elektronik
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
htamer5' Alıntı:
Ahmet bey merhaba, Son günlerde koyduğunuz videolar ile siteye renk kattınız teşekkürler. Gerçekten güzel kuşlarınız var güle güle besleyin.
Sizden bir ricam var kuşların yakın çekiminide yapında renk ve fizik yapıları hakkında da bilgi sahibi olalım.
Bir konuya açıklık getirmek istiyorum, videoyu izledim ve yorumları okudum.Rüzgar dan bahsederek kuşun oyununu bozduğu ifade edilmekte, yalınız dikkat edilirse videodaki ağaçlarda rüzgarın etkisi görülmemekte sadece arasıra esinti olduğu gözlenmektedir. Bu esintide kuşun oyunu etkileyecek şiddette değildir.
Burdan Ankara ve İstanbul'lu arkadaşlara seslenmek istiyorum, beyler Sakarya' dan ve Kayseri 'den güzel videolar seyrediyoruz sıra sizde merakla bekliyoruz. (Ben kuş uçurmuyorum ayrıca bilginize) Sevgi ve saygılar..
Hasan Bey merhaba;
İsteğiniz üzere kuşlarımızın resimlerinide eklemeye çalışacağım.Sizinde belirttiğiniz gibi rüzgar dakikalık zaman dilimlerinde bile varlığını gösterebiliyor,tam oyun esnasında rüzgara maruz kaldığı zamanlar oldu.Pazar günü oluşu kuşun uçmaması için olabilecek hafif olumsuzlukları silip atıyor.O yüzden hafta içi çalışan biri olarak özellikle ben hafif olumsuzlukları gözardı edip kuşlarımızı uçuruyoruz.
SAYGILAR

selahattin

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
selahattin karadavut
Meslek
güvenlik
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
meraba kuşlarınız çok güzel sesli kuş tebriklerçok begendim beyazınızı kaç sefer yapıyor bende arap takkalı erkek uçurdum ankarada seyrettiler 80 90 sefer hedefe yarım metrenin daha altına konar diyenler oldu yere kısa kaldıgı için hepsi ikna oldu konmadıgı için taban taklalı her seferinde seri 5 takla 1 minare 3.5 direk uzun gidenleride var boz dumanlı kirliler 4 minare gidenleride var fakat kurşun gibi gerçekten sizin kuşunuzu izlerken kendi kuşlarımın yavruluk hali aklıma geldi 35 40 takla ile çok uzun oynuyorlar eke döneminde 14 ile 9 takla sesli tempolu çoğu kişi izlemiştir gerçekten süratli olduk ları için takladan dolayı kanadı kırılan olmuştur gerçekten attıgını göremezsiniz okadarda hızlıdır 8 yıldır bu damarı besliyorum yumurtasını bile isteyen olmuştur izlesene .comda ankarada selahattin kuşları diye girdiğiniz zaman görürsünüz kuşlarımın hepside hızlıdır yukarı dğru kurşun gibi giderler gerçekden şunuda belirtmekde fayda var herkes kuş uçuramaz emeğinize saygı duyuyorum saygıkar not yanar dönerlerim harbi çukulatadır yakın da videosunu paylaşacam hoşçakalın ankaradan selahattin

alikarakus

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
alikarakus
Meslek
elektırık
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
selahattin' Alıntı:
meraba kuşlarınız çok güzel sesli kuş tebriklerçok begendim beyazınızı kaç sefer yapıyor bende arap takkalı erkek uçurdum ankarada seyrettiler 80 90 sefer hedefe yarım metrenin daha altına konar diyenler oldu yere kısa kaldıgı için hepsi ikna oldu konmadıgı için taban taklalı her seferinde seri 5 takla 1 minare 3.5 direk uzun gidenleride var boz dumanlı kirliler 4 minare gidenleride var fakat kurşun gibi gerçekten sizin kuşunuzu izlerken kendi kuşlarımın yavruluk hali aklıma geldi 35 40 takla ile çok uzun oynuyorlar eke döneminde 14 ile 9 takla sesli tempolu çoğu kişi izlemiştir gerçekten süratli olduk ları için takladan dolayı kanadı kırılan olmuştur gerçekten attıgını göremezsiniz okadarda hızlıdır 8 yıldır bu damarı besliyorum yumurtasını bile isteyen olmuştur izlesene .comda ankarada selahattin kuşları diye girdiğiniz zaman görürsünüz kuşlarımın hepside hızlıdır yukarı dğru kurşun gibi giderler gerçekden şunuda belirtmekde fayda var herkes kuş uçuramaz emeğinize saygı duyuyorum saygıkar not yanar dönerlerim harbi çukulatadır yakın da videosunu paylaşacam hoşçakalın ankaradan selahattin
SELAHATTİN bey yorumunuz dikkatimi cekti 80 90 sefer yapıyo demıssınız ben hayretler ıcın deyım ben ılkdefa duydum o kusta ne cıyer varmıs ve 4 mirare demissinız ben ankaradada ıstambulda cok kus ızledım hadı onlarıda gectım sıtemızde dede koc uzun kacan kuslar var örnek sakaryadan mustafa abının kusu masallahı sizin anlatınızın yarısını kacıyo sizdekı nasıl bır damar anlayamadım su mumkunse bızımle bı vıdeo paylasa bılırmısınız ve 80 90 sefer deyıl 25 30 seferını ceksenız bıze yeter merakla beklıyorum saygılarla ( ? )

alikarakus

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
alikarakus
Meslek
elektırık
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
alikarakus' Alıntı:
selahattin' Alıntı:
meraba kuşlarınız çok güzel sesli kuş tebriklerçok begendim beyazınızı kaç sefer yapıyor bende arap takkalı erkek uçurdum ankarada seyrettiler 80 90 sefer hedefe yarım metrenin daha altına konar diyenler oldu yere kısa kaldıgı için hepsi ikna oldu konmadıgı için taban taklalı her seferinde seri 5 takla 1 minare 3.5 direk uzun gidenleride var boz dumanlı kirliler 4 minare gidenleride var fakat kurşun gibi gerçekten sizin kuşunuzu izlerken kendi kuşlarımın yavruluk hali aklıma geldi 35 40 takla ile çok uzun oynuyorlar eke döneminde 14 ile 9 takla sesli tempolu çoğu kişi izlemiştir gerçekten süratli olduk ları için takladan dolayı kanadı kırılan olmuştur gerçekten attıgını göremezsiniz okadarda hızlıdır 8 yıldır bu damarı besliyorum yumurtasını bile isteyen olmuştur izlesene .comda ankarada selahattin kuşları diye girdiğiniz zaman görürsünüz kuşlarımın hepside hızlıdır yukarı dğru kurşun gibi giderler gerçekden şunuda belirtmekde fayda var herkes kuş uçuramaz emeğinize saygı duyuyorum saygıkar not yanar dönerlerim harbi çukulatadır yakın da videosunu paylaşacam hoşçakalın ankaradan selahattin[/quote SELAHATTİNbey yorumunuz dikkatimi cekti 80 90 sefer yapıyo demıssınız ben hayretler ıcın deyım ben ılkdefa duydum o kusta ne cıyer varmıs ve 4 mirare demissinız ben ankaradada ıstambulda cok kus ızledım hadı onlarıda gectım sıtemızde dede koc uzun kacan kuslar var örnek sakaryadan mustafa abının kusu masallahı sizin anlatınızın yarısını kacıyo sizdekı nasıl bır damar anlayamadım su mumkunse bızımle bı vıdeo paylasa bılırmısınız ve 80 90 sefer deyıl 25 30 seferını ceksenız bıze yeter merakla beklıyorum saygılarla ( ? )

selahattin

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
selahattin karadavut
Meslek
güvenlik
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
inşalah ankara kızılaydaki gökdelen binası onun gibi 2tane bu oyunu yaparken yanımda oturup izleyen ankarada tanınmış kuşçular vardı gerçekten aşık oldular taban taklasının o güzelliğini anlatmak değil yaşamak güzeldir hele hele hedefine attıgı zaman uzak mesafeden resmen kurşun gibi kanadını açmadan gelirken kendini sallaması çok hızlı bir şekilde gerçekden taban taklasını çevirdiği andan itibaren 1 dorsunuz 2 diyorsunuz 1minara gitmiş oluyo fakat bu arada 2 takla yapıştırıyo arada 14 taklaylan o bahsettiğim gökdelen binası gibi 2 oynuyo toplam 14 sefer 1 yaşındayken bahsetdigim 80 90 sefer her seferinde 3.5direk yani kendi tabirimle 1 minare arap takkalı uçurdum uzun gidenler bozdumanlı olan kuşumdur bimiyorum izledinizmi yanardönerin yanın daki kuştur 80 90 belkit 100 de geçmiş olabilir bu kuşu izlerken de yanımda tanınmış kuşdan harbi anlayan kişiler vardı sağolsunlar bu yazdıklarımın hepsi doğrudur bu kuşda benim çocuklukarkadaşımın kardeşinin kuşlarındandı arap takkalı çok kuvvetli kuşlardır 40 derece sıcaklıkda uçmuştur 20 sefer yapıyodu kanadı anca ısınıyordu ben atmacaya kaptırdım fakat aynı soy dan yayınlarız videosunu inşallah sizde izlersiniz inşallah tabi ozaman kupaya uçurmuş olsak ankaradaki bütün kupaları alırdı ama biz zevkimize uçurdugumuz için gerek görmedim arkadaşlarım geliyordu kendimiz seyrediyorduk görüntü videosunu izledinizmi bilmiyorum ordaki görünen kuşlar gerçekden iyi kuşlardır sizin kuşlarınız gibi onda doğrusunuz kuşda ufacık ciger vardır takla sesi tabanca gibi sesli tempolu hızlı 4minareyi götürüyo ufacık cigerivar herşey allah dandır cenabi allah onu ona göre yaratmış

selahattin

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
selahattin karadavut
Meslek
güvenlik
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
bu arap takkalıyı uçurdugumda yanımda cebecide kuş ihalesi yapılan yer aydının yeridir orda kümesi olan mardinli erdal abinin arkadaşı hayri abi vardı ikiside mardinlidir kendisi bizim semtimizde konsolosluk korumasıdır odemiştir belkide 100 geçti biz sayamadık seferini her 5 dkk 1sefer bazen oluyodu 55 70 sefer bazende dediğim gibi 80 90 sefer atlıyodu gine izlemeye gelmişlerdi kuş havada 20 sefer yaptı arkadaşlarım geldi fakat haberim yoktu kuş havadayken telefon geldi geliyoruz diye buyur ettim boyacı özgür diye bi arkadaşımız tanımıyorum arkadaşlarım getirmiş her neyse sordu kuş nezamandır uçuyo dedi dedimki 20 sefer yaptı her 5dkk oyuna geliyor inanmadı her kapısına gittiğim kişiler böyle söylüyo dedi 1 2 saat kuşu izledi özür dilerim abi dedi hani demek istedigim şu sizde hayret içersinde kalmışsınız bende insanın kuşu oynayınca mutluluğunuza mutluluk katıyorsunuz okadar seviniyorsunuzki anlatamam yaşamak lazı 35 senedir güvercin beslerim hani öylesi ankarada tanınmış kuşçuların çogu kuşlarımı bilir atmacaya kaptırdım ama canımız sağolsun aynı damardan var kardeşleride onun gibi güzel oynuyor tüy den çıksın videosunu yayınlayacagız inşallah ondan şüpeniz olmasın kuş oyuna geldigi zaman gidiyim gitmeyim demiyecek basdımı gidecek okadar kuş videosu izledim sizin beyazınızda güzel maşallah sesliallah nazardan saklasın şim di şu anda uçurmuyoruz atmacadan dolayı 1ay 1.5 sonra uçuracaz ozaman videosunu ekleriz sizin gibi kuşa emek veren insanlar izler ankarada 15 ila 18 sefer yapan 35 40 mtr oynayan birinci oluyor biz uçuramadık 8 9 tane geçen seneden atmacaya verdik ondan dolayı video yükleyemedik ama bu sefer inşallah uçuracaz dumanlı .yanardöner uçuracagız yanardöner

şunu belirtmek isterim gerçekden 80 90 dedigim kesinlikle doğrudur 25 cm indiriyodu 1minare taban taklalı şunuda belirtmek isterim ulaştırma bakanının danışmanı cihan beye sattım yanardönerlerden terasda 38 ila 42 sefer 14 15 taklaylan onun söylediğini söylüyorum sıtandart 4.5 5 direk aşa yukarı 1.5 minare oynamış her seferinde k yanardöner artı arap takkalıyıda kendiside izlemiştir her zamanda söyler arabın soyunda gök takkalı boz takkalı

boz kirli takkalı dumanlı takkalı babası boz takkalıydı o soydan var onlarında videosunu paylaşacagız nasip olursa degerli abicim saygılar sizi takdir ediyorum emek verdiğiniz için herkes kuşa emek veremez

kuscu_marik

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Muharrem Karaderili
Meslek
kamu çalısanı
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
masallah 5 dakka da 1 sefer 80 90 sefer 8saat uçum demek ne diyeyim iyi ciger varmıs kuşda keske yarısı kadarını koyabilsenizde ne kuşlar var görüp izleyip yorumlayabilsek tebrikler güle güle besleyiniz selehattin kardesim insallah bir an evvel tüyden çıkarlarda size de zahmet olmazsa izlemek isteriz
çünkü böyle performans görmedim görmek isterim
SAYGILAR

alidemirsmm

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ali DEMİR
Meslek
MUHTELİF
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
ne yazacağımı bilemedim muharrem abi, ama yine de göndermek istedim :))

selahattin

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
selahattin karadavut
Meslek
güvenlik
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
tabi neden olmasın saygılar

yunus81

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Yunus Turan
Meslek
kuş besleyicisi
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Merhaba;

Bu konuda birkaç cümle de ben yazmak istedim.
Bana sorarsanız, 80-90 sefer yapan kuş kötü kuştur. Yani bu sefer sayısı onun iyi kuş olduğuna işaret etmez.
Benim düşünceme göre en kaliteli kuş sınıfına 25 en fazla 30 sefer yapan kuş girebilir. (Tabii kart kuş olacak).
Basit bir hesaplama yapalım, kaliteli kuş 8-10 dk da bir sefere gelecek, Bu da 3-5 saat arası uçması demek. Bu uçuş süresi de bence yeterli, hatta fazla bile. Bu nedenle 80-90 seferi hesaplamak dahi istemiyorum.
Daha kısa sürelerde sefere geliyorsa, ki bu şekilde, yani dakikada bir sefere gelen ve 100 sefer yapan kuşlar gördüm ben, sonunda oyunu terkediyorlar.
Bana inandırıcı ve beslenebilir gelmedi açıkçası.
Selamlar.

Şenol

htamer5

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
HASAN TAMER
Meslek
EMEKLİ
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Selahattin bey anlattıklarınız üzerinden değerlendiriyorum maaşşallah ben böyle kuş görmedim!
Benim oyun kuşu hakkındaki tecrübemi ve bilgilerimi alt üst ettiniz.
Gerçekten böyle olağan üstü şahaserler varsa acizane bende seyretmek isterim.
Davet ederseniz, davetenize icabet etmekten memnun kalırım!
Selamlar..

selahattin

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
selahattin karadavut
Meslek
güvenlik
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
şenol kardeşimiz yazmış 80 90 tane atlayan kuşa kötü demiş zevk kuşu canım kardeşim 45 52 55 64 75 80 90 endüşük seferi 45 tanedir uçması oynaması ta bulutdan atıp hedefine 25cm 2ocm kalıyodu kuş taban taklalı bazen oluyodu 3 4 tane taban takla yapıştırıyordu ankarayı geç başka illerde varmı söyleyin böyle bir arap takkalı kötü kuş şenol kardeşim yaşım 30 demişsin sen daha dünyada yokken cebeciden 82 83 84 senesinde boya sandıgının içinde kuş getirirdik çalıştıgımız paralara hani aklına bişey gelmesin kuşu yerde hiç uçurmadan bile anlarım kuşdan ankaradaçok tanınmış kişi ismini burda söylemek istemiyorum bir çift yumurtasından istemiştir bende vememişimdir gerekirse ismini yazarım sorun degil zevk kuşu oyun kuşunu herhes uçuramaz ama uçuran insana sonsuz saygı duyuyorum çünkü emek veriyo gerçekten vardı bundan 6 sene önce sivaslı bir arkadaşım hediye etti inanın 98 seferini seyrettim fakat hepsinde 1 direk kuşu kötülemiyorum allahın yarattıgıdır oyun sitili hoşuma gitmediği için geri verdim kuşun rengi ğök kızıldı sadece bu tür kuşlar insana bıkkınlık verir bilmem anlata bildimmi

huseyiin

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
hüseyin
Meslek
kimya
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
videoyu yayınlayan arkadaşımıza haksızlık olmasın sayfası kirlenmesin diye yazmıyordum ama dayanamadım.
söylediğiniz kandan bir kuşun videosunu izlemeyi çok isterim eger dediğiniz gibiyse bende yıllardır iyinin iyisini izlemek için çırpınırım videoyu yayınlarsanız bu zahmetten kurtulur atık aramam.

saygılar

yunus81

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Yunus Turan
Meslek
kuş besleyicisi
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Merhaba;

Net ortamının sağladığı rahatlıkla, ben de sizlere öyle kuşlar anlatabilirim ki, inanılmaz gelir. Benim amacım bu konudaki görüşümü beyan etmekti; yani en kaliteli kuşların 25-30 sefer yapacak olduklarını düşünmemi yani. Aslına bakarsanız 10 seferin üstü de yeter kanaatimce. Ama en kaliteli olandan bahsedeceksek, biraz sayıyı arttırayım dedim.
Bana göre kuşun kalitesi sayılarıyla alakalı bir konu değil. Hep sayılar üzerinden gidiliyor, bol sefer, bol takla, bol metre v.s. Yani nicelikte boğulup gidiyoruz. Oysa nitelik herşeyden önce gelmeli. Kuşlarınızın niceliklerine (sayılarına) takıldığınız için, kuşçuluğunuzu gözden geçirmenizi öneririm.
Şunun şurasında hepimiz azbuçuk bu işle uğraşıyoruz, kimsenin dünya gözüyle görmediği kuşlardan bahsederek, tuhaflaşmaya gerek yok. Sizin yazdıklarınıza benzer özellikleri başkaları da yazmıştı. Sonuç, bahsettiği kuşları izleyenlerin o kişinin hayal dünyasına girmelerinin gerektiğini göstermişti bize. Her zaman söyleriz, yarışmalar var, ya hu neden bu kuşlardan hiç uçmamış oraya? Neden kimse izlememiş. Siz değil de başkası bahsetse, bu daha değerli olurdu, neden bahsettiğiniz kuşlardan sizin dışınızda başka kimse bahsetmiyor. Ankara'da bahsettiğiniz öselliklerde kuş uçacak ve yer yerinden oynamayacak öyle mi?
Her neyse, bu tarz konulara cevap vermemeye çalışıyordum, ama artık yazmış oldum.
Herkese selamlar.

Şenol

selahattin

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
selahattin karadavut
Meslek
güvenlik
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
senin pisikolojin bozulmuşsa ben ne yapabilirimki

selahattin

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
selahattin karadavut
Meslek
güvenlik
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
kuşbol taklaylan çok sefer yapmaylan kuş sevinilmez kuş yürekden sevilir kuşun havadaki uçumundan bile zevk alırım uçmaları bile beni hasta eder izleyenleride hasta etti insan görmediğini bir başkasına yakınına helehele arkadaşlarına çevresine yalancı pozizyonuna girer artı ben bile bu tür konuları sevmiyorum baksanıza hangi oartam da yazdı bu kelimeleri demişsiniz yakında bir tane video yükleyecem siz saygı değer gibi insanlarda izleyecek nasip olursa yerde duruşuna bile hasta oluyorum eğer hayal peres olsaydım gider bir piskoloğa gözükürdüm buna inanın bir çok kişi kuşu izlemiştir artı ulaştırma bakanının danışmanı üstünü basa basa söylüyorum cihan beyde kuşu izlemiştir inanın aşık oldu tanışmamızda kuşun uştugu gündür kendisinede satmışımdır ilk yavrularını daha yeme yeni vurmuştu

mermi38

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ahmet mermi
Meslek
elektronik
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Sevgili kuşcu abilerim bende kendimce bişeyler eklemek istiyorum.Herkesin iyi kuş anlayışının aynı olmadığını savunuyorum.iyi kuş nitelikleri anlatılırken herkesin aynı cümleleri kurduğunu duyuyoruz ama bir kuş seyredildiği zaman anlatılanlarla bu cümlelerin uyuşmadığını görüyoruz. Selahattin beyin anlattığı kuşların,yaptığı oyunların,oyun sayılarının gerçek olmasını canı gönülden isterim,inşallah anlattığı gibidir.Ama öbür taraftan mantığıma sığmayan bir performansdan bahsetmiş.Eminim birçok kişininde düşüncesi bu yöndedir.Selahattin bey kesinlikle alınmasın, çünkü böyle kuşları ben görmeyi bırakın duymadım bile.Oyüzden Selahattin bey sabırsızlıkla videolarınızı bekliyorum.Benim kuşlar için yaptığınız güzel yorumlarınız içinde teşekkür ederim.

SAYGILAR.

yunus81

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Yunus Turan
Meslek
kuş besleyicisi
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Merhaba;

Selahattin bey, ben psikiyatri uzmanıyım. Bu nedenle psikolojimin ne durumda olduğunu farkındayım.
Herkesin beğendiği, beslemeyi arzu ettiği kuş performansı farklıdır tabii. Anlattığınız gibi kuş uçurun, güvenilir insanlara izletin, sonrasında onlar bize anlatsın. Biz de o şekilde merak edelim; tabii edersek.
90 taneyle benim işim yok. 10 tane kayif verici fişek yapsın yeter diye düşünüyorum. Bu benim düşüncem.
Yaşımla ilgili de birşeyler yazmışsınız. "Akıl yaşta değil baştadır" diye bir atasözümüz var. Ben kuşçuluğumu geliştirmeye çalışan biriyim, kendimce. Bunun için emek verdiğimi düşünüyorum. Sizin yaptığınız yorumu bu nedenle önemsemediğimi de belirteyim.
Selamlar.