Neler Yeni

KARŞI DAMA KONAN GÜVERCİNLERİM....

JeanLoup

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ErdeM KULA
Meslek
ÖGrenci
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Küçükte gözükse çok büyük bi sorunum var kümesimde 8 kuşum var bunun 4 ü nü uçar vaziyette ve bu 4 kuşta devamlı karşı dama atıoyrr ilk kuşum araptı çünkü ilk uçurdugum kuşumdu oyunla alakalı degil oraya alıştılar sonra kendileri geçiyorlar kümese ama neden oraya indiklerini çözemedim belki daha kolay geliyor inişi.Sizdem ricam tecrübeli abilerimin bu konu hakkında nasıl yol izlicemi sölemesi budurumu nasıl önlerim nasıl en aza indirebilirim...

julyo_s

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Sidar Sarıkaya
Meslek
web master
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
aç uçuru ve tam ınerlerken kus goster yem at yere alıstırırsın! ;)

kelebek_947

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mert ..
Meslek
Öğrenci
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Saya
Evet benimde ölebi sorunum vardı bide kümese girmiyorlarsa of kusları 1gün ucurma yerde tut öteki gün fazla sidar abimin dedigi gibi aç bırak ucur inerken baktın oraya konacak gini yere yem at az bise direk yere indirmeye alıstır.

bojangles

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
FARUK DOĞAN
Meslek
serbest
İkametgah
Iğdır
Yetiştirdiğim Irk
Saya
Öncelikle Selamlar
Aynı sorun bendede vardı kuşları ilk uçurduğum zaman süper uçuyolardı ancak 3-5 gün sonra baktım kuşlar artık kendini damlara atmaya başladı bende aç uçuruyordum sonra 3-5 gün uçurmadım yinemi attı yine uçurmadım sonra acıkmalarını bekledim kuşlar aç yanıma geliyorlar yem istiyorlar sonra dişisini saldım erkeğini uçurdum erkeği güzelce uçru sonra kondu dişisini bıraktım birazda o uçtu geldi bide böyle yapmayı deneyebilirsin
SAYGILARIMLA

DÖNEKCI35

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
UĞUR GENÇ
Meslek
ŞUBE SORUMLUSU
İkametgah
İzmir
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
Diğer Irklarım
Yok
bence en güzel yöntem kuşlarını aç uçur karşıyamı kondular aç oldukları için biraz yem at inmeleri için indikleri zamanda biraz yem at ki kuşlar yere inince yem olduğunu bilsinler yani koşullandır kuşları her çatıya konup yere indiklerinde önlerine biraz yem at bir kaç gün içinde direk yere inmeye başlarlar şahsen yıllardır hep bu yöntemi kullanıyorum vede hep olumlu sonuç aldım çünkü benim beslediğim yerdede 4 büyük bina yani tam çukurdayım ama direk yere geliyorlar çok nadir durumlar hariç tabiki

asim123

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
asım poyraz
Meslek
öğrenci
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
Yok
Aynı sorun bendede vardı . Güvercinleri fazla doyurursan ne uçurabilirsin, nede kaçak yakalayabilirsin ben bunu anladım. Aç bırak kuşlarını karşı konduklarında yem göster yeme gelldıklerinde tekrar kaldır hergün yap bunu bi zaman sonra uçmaya başlıyorlar

ersinsars

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ersin sarsilmaz
Meslek
otomotiv
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
benımkuslarda konuyo ama sıkıntı yaratmıyorum arkadaslar dogru yazmıslar hepsıne katılıyorum BENCEDE :evet:

alper aydın

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
alper aydın
Meslek
öğrenci
İkametgah
Bitlis
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
DÖNEKCI35' Alıntı:
bence en güzel yöntem kuşlarını aç uçur karşıyamı kondular aç oldukları için biraz yem at inmeleri için indikleri zamanda biraz yem at ki kuşlar yere inince yem olduğunu bilsinler yani koşullandır kuşları her çatıya konup yere indiklerinde önlerine biraz yem at bir kaç gün içinde direk yere inmeye başlarlar şahsen yıllardır hep bu yöntemi kullanıyorum vede hep olumlu sonuç aldım çünkü benim beslediğim yerdede 4 büyük bina yani tam çukurdayım ama direk yere geliyorlar çok nadir durumlar hariç tabiki

bu arkadaşa katılıyorum ;)