Neler Yeni

####KANAT TUTUKLUGU####

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kara64

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
HüseyiN SoySal
Meslek
yok
İkametgah
Uşak
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
ŞEBAP
HERKESE MERHABALAR İNTERNETTE ARADIM CEVABINI BULAMADIM BURAYA YAZIYORUM.
GÜVERCİNİM SANKİ KANADI Bİ YERE TAKILMIŞ GİBİ KALDIRMAYA CALISIYOR AMA YARIM KALDIRIYOR. KUŞU ELİME ALDIM KANATLARINI BİRLESTİRMEYE CALISTIM OLMADI DİGERLERİNDE OLUYOR KANADI TUTULMUŞ BELLİKİ UÇAMIYOR.

[ NE YAPMAM GEREK? BANA YARDIMKCI OLURMUSUNUZ]

Bİ KUŞUM DAHA VAR BUGÜN UCURMAK İCİN HAVAYA FIRALTTIM BİRDEN YERE DÜSTÜ ONUNDA KANADI TUTULDU SANKİ ÖLECEKMİŞ GİBİ DENGEDE DURAMADIM SARIMSAK YİDİRDİM SİZCE ONA NE OLMUŞ OLABİLİR?

[CEVABUNUZU BEKLİYORUM SAYGILAR]

murat yımaz

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
murat yılmaz
Meslek
öğrenci
İkametgah
Muğla
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
dolapçı
salmonella belrtisi olabilir kuşların dışkılarını kontrol et eğer sulu ishal varsa o kuşları ayır.

gencoahmet

Yönetici
Admin
Ad Soyad
Ahmet Kayabaş
Meslek
Emekli
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Saya
Diğer Irklarım
Tip(Portakal Renkli) Siyah Macar Sarı Posta
Canım kardeşim MURAT YILMAZ kardeşim yazmış salmonella güzel bir tesbit ishal varsa olabilir Eczaneden Delta kortil al drajeyi çakı veya bıçakla ikiye böl ya bir bardakta erit veya gagayı kırmadan aç kuşa yuttur unutma yarım olarak 1 hafta 10 gün kadar ver birde mavi ispirto bul cam spreyleri var ya onun içine biraz ispirto koy kuşun kanat altlarına püskürt birazda fazla bastırmadan parmaklarınla masaj yap onu da 10 gün yap sanırım randıman alacaksın selamlarımla.

kara64

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
HüseyiN SoySal
Meslek
yok
İkametgah
Uşak
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
ŞEBAP
gencoahmet' Alıntı:
Canım kardeşim MURAT YILMAZ kardeşim yazmış salmonella güzel bir tesbit ishal varsa olabilir Eczaneden Delta kortil al drajeyi çakı veya bıçakla ikiye böl ya bir bardakta erit veya gagayı kırmadan aç kuşa yuttur unutma yarım olarak 1 hafta 10 gün kadar ver birde mavi ispirto bul cam spreyleri var ya onun içine biraz ispirto koy kuşun kanat altlarına püskürt birazda fazla bastırmadan parmaklarınla masaj yap onu da 10 gün yap sanırım randıman alacaksın selamlarımla.

teşekkür ederim dediklerini yapacagım

hener

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Hüseyin Ener
Meslek
emekli
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Bango
Salmonella ayak ve kanat tutulmalarına sebep olmaktadır. Salmonelle ile ilgili birçok ilaç mevcuttur. Ahmet Abinin ilaç tedavisi yanında tavsiye ettiği ispirto uygulaması, insanlarda da kas problemlerinde şaşırtıcı yararlı sonuçlar vermektedir. Yanlız ispirtonun ağzına kaçmamasına dikkat ediniz. Umarım sorunu halledersiniz.

Kolay gelsin.

Elamus

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mustafa DİRİCANLI
Meslek
Öğrenci
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
oyunlu kus
Salmonelle hastaligi icin sadece mavi ispirto mu kullanmak lazim..ispirtonun degisik renklerde olanlarida var..acaba bi fark var mi bu ispirtolarin arasinda..cok onemli bi soru degil belki ama ogrenmek istedim..detayina kadar bilmek istiyorum o yuzden boyle bi soru sordum..bilen varsa soylerse sevinirim
Saygilarimla

Hasip

Yönetici
Site Genel Yöneticisi
Ad Soyad
Hasip Tosun
Meslek
Bilgisayar
İkametgah
Afyon
Yetiştirdiğim Irk
Adana
Diğer Irklarım
Hünkari
Tedavi için öncelikle kuşun direncini artırmalısın.. Ayrıca bu bulaşıcı bir hastalıktır kuşu kafesten ayırman gerekiyor eğer kafeste biraz bitkin bir kuş bulduğu anda hastalık direkt olarak bulaşacaktır. Salmonelle için tek bir tedavi yöntemi bulunmamaktadır ve malesef her zaman kuşta bir esame kalmaktadır. Açılmış konulara bakmaya devam edin daha net bilgiler elde edeceğinizi düşünüyorum. Tedavi konusunda net bilgim olmadığı için sizi yönlendiremiyorum.

gencoahmet

Yönetici
Admin
Ad Soyad
Ahmet Kayabaş
Meslek
Emekli
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Saya
Diğer Irklarım
Tip(Portakal Renkli) Siyah Macar Sarı Posta
Elamus nıkıyle yazan kardeşime de cevap olsun diye yazdım yazılanı lütfen çok iyi okuyup özümleyin salmonella için önermedim kanat tutukluğu için önerdim delta kortil ve mavi ispirtoyu kanat tutukluğuna iyi geliyor kendi kuşlarıma yapıyorum saygılarımla.

Kuşçu Başı Eşref

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Eşref kubilay sisek
Meslek
Cnc operatoru cam islemecisi
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Sabuni mardin tel kuyruk kerkuk
Benim eminonunden aldığım beyaz kerkukümde de az benzer bir sorun var. Kus ucamiyor degil ucuyor fakat cok fazla yukselemiyor, kanatlari sanki onu havada tutamiyor. Kuşum biraz iri yaşli olabilir mi yada çok fazla ucmadigi icin eminönü pazarında bir sorun olabilir mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...