Neler Yeni

İzmir Kuş Pazarı Yeni Yeri

kivancy

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
E. Kıvanç Yıldırımkaya
Meslek
Mühendis
İkametgah
İzmir
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
Diğer Irklarım
Baska
Rica ederim Ahmet abi. Fırsat buldukça gidip arkadaşlarımıza buradan bilgi paylaşacağım. Fiyat ve çeşitlilik konusunda özellikle.

drtaydin

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Aydın Aydın
Meslek
Serbest
İkametgah
İzmir
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Güvercinlerim artık yok. Onların yerine muhabbet kuşlarımla idare ediyorum. Bu yazıyı yazalı epey zaman geçmiş. Gördüm ki tarif için hazırladığım harita resmi de gitmiş. Yenisini paylaşmak gerektiğini düşündüm. Resimdeki 1 Pazarın Yeri, 2 İzmir Metro yu göstermektedir. Buyurun;

Not: Sayın site yönetimi paylaşım üzerinde edit yapamama nedenimiz nedir. Linki ölmüş olan ilk paylaştığım resimle bunu değiştirmek istemiştim olmadı. Düzenleme yapılamıyor mu? Ben mi yapamadım yardımcı olursanız sevinirim. Saygılar...
Resim http://tepelimuhabbetkusu.wordpress.com dan Alıntıdır...

pigeon

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
vedat COŞKUN
Meslek
sınıf öğretmeni
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
Güncelleme için teşekkürler. Şahşen çok işime yarayacak.

hacı levent

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
levent mert
Meslek
yönetici
İkametgah
Manisa
Yetiştirdiğim Irk
Saya
Diğer Irklarım
dolapçı
Geçen pazar oradaydım.Fazlalık kuşlardan 15 tane götürdüm.Ama maalesef pazar aynı.kimsede para yok 5-10 liralık kuşlar satılıyor.dönek taklacı revaçda.100-150 liralık kuşlar zor biraz.alıcıların çoğu kafesçiler hepsi alıp satıcı bizde ekmek yiyelim diye pazarlık yapılıyor.oradan ucuz alıp semtlerde ilçelerde mezatlarda satacaklar geliyor.aynı zamanda kendi ellerindeki kuşları da getirip hem alıp hem satıyorlar.böyle olunca alıcılar için bol kuş satılan bir yer oluyor.ama alırken dikkatli olmak lazım.kuşu çok dikkatli muayene etmek lazım.
birde vicdansızlar kuşların ayağına ip bağlayıp takla attırmak için havaya atıyorlar sonrada ipi çekip kuşa eziyet ediyorlar.