Neler Yeni

İSTANBULLU BUZ BANGOSU

58che58

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mehmet kaya
Meslek
kaynakçı
Yetiştirdiğim Irk
takımıda aynı fiyatta bulursun abi tek olarak 10 tl lik kuş

tengelli

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
kenan tengelli
Meslek
işçi
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
hımm demekki baya üretmişler önceden daha pahalıydı 5 sene önce bile reimdekiler kadar güzel olmayan takımlar bile 50 tl idi ama dişisini bulmakda baya zordu. filocular dişi beslemediğinden.

58che58

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mehmet kaya
Meslek
kaynakçı
Yetiştirdiğim Irk
abi yine bulması biraz zor ama pazara kesin geliyor

bilen

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ahmetbilen
Meslek
yufkacı
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
antep ve cevre illerinde cok sevilir posta gibi saglam filo guvercinidiır en güzelı resımdekıler gıbıdır baştan kuyruga kadar beyazdır kırlakları makbul degıldır

kemocan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
kemal kalaycı
Meslek
memur
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
s.a evet ilginç ve güzel kuşlar beslemeye değer teşekkürler

erdemz

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
erdem kaya
Meslek
SERBEST
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
mehmet bey istanbullu hakkında bir kaç sorum olacak , yavruları nezaman uçurmaya başlıyorsunuz , uçuşları nasıldır ,uçuş yükseklikleri noktaya kadar çıkıyorlarmı , sürekli aynı yüksekliktemi uçuyorlar , çok geziyorlarmı (açılıyorlar mı) havada uçuş süreleri nekadara kadar çıkıyor, bilgi verirseniz sevinirim .

58che58

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mehmet kaya
Meslek
kaynakçı
Yetiştirdiğim Irk
erdem bey normal her güvercinde olduğu gibi yeme düştükten ve kendini biraz toparlayıp kanat açmaya kalkmaya başlayınca uçuşa başlayabilirsiniz yine her kşta olduğu gibi bu ırkında yavruları heycanlı ve salak olur yani kayıp olabilme olasılığı çok yüksek kalanlarla devam ediceksiniz size bir püf noktası kuşları hep aynı saatte yemleyip aynı saatte uçurunuz.yani saatlerde bi oynama yapmayınız.istanbullu yüksek uçucu ırkına mensuptur ve bu özelliğini size sergilemekten çekinmeyecektir rahat olun uçarken hiç sıkıştırmayın kendi kendilerine kalkmalarını sağlayın uçarken sopa fln sallamayın zaten onlar gereğini yapacaklardır.uçus cevresi olaraktan kümesin üstünden bi yere gitmezler ben görmedim.güzel ve ılık havalrda yani görüş açısının çok olduğu bulutsuz günlerde nokta diye tabir ettiğiniz seviyede uçarlar.diğer bulutlu günlerde flnda biraz alt seviyede ama yine nokta şeklinde uçarlar.size bir detay daha vereyim şimdi damızlık ve uçarları ayırın yani 2 kümesiniz varsa bu konuda dahada rahat edersiniz.verilen yemleme konusundada bu ayrı kümesler size çok yarar sağlayacaklardır.çünkü uçarlara biraz daha performans katkısı için daha zengin katkılı bi yemleme yapmalısınız.aksine damızlık kuşlarınızda kilo almaması ve hantallaşmaması için biraz daha sade yemler vermelisiniz.inşallah size yardımcı olmuşumdur bu arada biraz gec cvp verdiğim için kusura bakmayın evde deildim yani net şansı yoktu.ii günler sağlıklı kuşlar

van_yüksek_uçucusu

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Güven BAYDAR
Meslek
web design
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Selamlar ben vanda kuş beslemekteyim bende van yüksek uçucusu ırk kuşlarım var bunları tüm türkiyede beslenmesinin taraftarı biriyimdir çünkü küşlarımızın ırk larının tehtid altında olmaması için böyle yapılmalıdır.
Benden hediye kuş isteyen arkadaşların beni aramalarını rica ediyorum.
Eğer sizde kuş vermek isterseniz bana lütfen çift olarak verelim kuşlarımız kendi ırklarıyla eşleşsınki melez olmasınlar geleceğe temiz kanlı kuşlar taşıyalım sizlerden haber bekliyorum.
TLF:0 541 230 34 50

Şebabçı2

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Oğuz GÜNGÖR
Meslek
Öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Hocam Bu Kuşlar Orjinal Çorum Çıplağıdır.Paçasız Olmasına Karşın Uçtuklarında Takla Atabilme Özelliği Vardır.
TOKATLI OĞUZ

58che58

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mehmet kaya
Meslek
kaynakçı
Yetiştirdiğim Irk
ne çorumu be kardeşim kuşların soyu taa mısıra kadar dayanıyor araştır öğren ondan sonra konuş mısırdaki bir çok duvar figüründe bu kuş yer alır.

Şebabçı2

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Oğuz GÜNGÖR
Meslek
Öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Yav arkadaşım bizim buralarda bu kuşun adı çorum çıplağı

gokay

Kayıtlı Kullanıcı
bu kuşlardan bugün elime bir takım geçti bakıcı olarak beslemeyi düşünüyorum.buz bangosu , istanbullu, muz gibi isimlerde İstanbulda anılırlar.İstanbulda tutulanların gagası daha kısa olur, gözler portakala yakındır, gögus hafif ileriye doğrudur.doğu yöremizde daha uzun gagalısı ,filo uçucusu olarak adlandırılır, bu kuşların ana kökeni Suriye ,Şam kuşudur.Osmanlıdada beslenmiştir bu kuş.

Alıntıdır :T,G,B.
Irk adı: İSTANBULLU

Dünyada tanındığı ad: Damascene, Damascus, Booz, Buz

Verilen yerel adlar: Elagöz, karagöz, muz, buz
Türkiye'de yetiştirildikleri yöre: Güneydoğu Anadolu

Özelliği: Filo uçucusu / Form

Selçuk köstak

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Selçuk köstak
Meslek
öğretmen
Yetiştirdiğim Irk
Filo
Bu ırkı hem damızlık hem de bakıcı olarak bakıyorum. Yuvalarına çok sadık, oldukça yüksek uçmayı seven bir de yavru delisi bir ırk. Kümesinde çeşit ve bozulmamış bir ırk beslemek isteyen bu ırkı bakabilir...

r1_primo

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Doğann
Meslek
Tabelacı
İkametgah
Gaziantep
Yetiştirdiğim Irk
Antepte bu kuşlara istanbullu derler. Siyah cubuklu, Mor cubuklu, Ve çakmalısı var bende. Birde bunların fizik olarak daha büyükleri var onada burda Şafra derler. Hepside filoda uçar.

kemo123

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
kemal balcı
Meslek
mekatronik teknisyeni
İkametgah
Hatay
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
hatayda sürüsüne bereket :hhh:

r1_primo

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Doğann
Meslek
Tabelacı
İkametgah
Gaziantep
Yetiştirdiğim Irk
Antepte bu kuşlara istanbullu derler. Siyah cubuklu, Mor cubuklu, Ve çakmalısı var bende. Birde bunların fizik olarak daha büyükleri var onada burda Şafra derler. Hepside filoda uçar.
Siyah cubuklumu yaklaşık 1 saat önce kedi afiyetle yedi. Allah rahmet eylesin ama o kediyide bahcemde yakalarsam Allah yardım etsin.

kivancy

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
E. Kıvanç Yıldırımkaya
Meslek
Mühendis
İkametgah
İzmir
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
Diğer Irklarım
Baska
Geçmiş olsun. Allah geride kalanlara ömür versin. Benim aklımda hiç bu ırk yoktu. Yeni dönek yetiştirmeye başlayacağım. Bu tip yüksek uçucularda ilgimi çekmiyor değil. :tamam: