Neler Yeni

İSTANBULDAN SARI GALACA DÖNEK YETİŞTİRİCİSİYİM.

Bekiryurtsever

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Bekir Yurtsever
Meslek
Aşçı
İkametgah
Iğdır
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
ADIM BEKİR YURTSEVER ENDER RASTLANAN Bİ DÖNEK RENGİDİR ALTINDAN KENDİ YAVRULARI DA AYNI RENK ATIYOR İLGİLENEN BEGENEN İSTEYEN ARKADAŞLAR BANA NOLU TELIMDEN ULAŞABİLİRLER YARDIMCI OLURUM .

Ekli dosyalar

SNRAVCI

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Soner AVCI
Meslek
Muhasebe Finansman
İkametgah
İzmir
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
ustacım öncelikle mrb siteye hoşgeldin eyvallah.

Sarı galaça diyorsun bulunmayan bi renk diyorsun, bu hayvanların sarılığı nerede onu göremedim?
Bizde KIRMIZIGALAÇA diyorlar bu türlere. Yemin ederim 7 yaşından beri dönek bakarım hiç duymadım sarı diyeni.

umut coşkun

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Umut COŞKUN
Meslek
Bankacı
İkametgah
Denizli
Yetiştirdiğim Irk
Seçiniz
Diğer Irklarım
Dönücü ırklar
SNRAVCI' Alıntı:
ustacım öncelikle mrb siteye hoşgeldin eyvallah.

Sarı galaça diyorsun bulunmayan bi renk diyorsun, bu hayvanların sarılığı nerede onu göremedim?
Bizde KIRMIZIGALAÇA diyorlar bu türlere. Yemin ederim 7 yaşından beri dönek bakarım hiç duymadım sarı diyeni.

Bu kuşlara Denizli de sarı der kırmızı aşağıdaki galaçaya denir.

Ekli dosyalar

Bekiryurtsever

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Bekir Yurtsever
Meslek
Aşçı
İkametgah
Iğdır
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
Kardesim eyvallah sen 7 tasından beri sinek besliyorsun ama sariyla kırmızı ayırt edemiyorsun bendeni kuşlar SARI GALACA aşağıda arkadasın belirttiği kırmızı galacadir .

muygun

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mehmet UYGUN
Meslek
Öğretmen
İkametgah
Afyon
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
Diğer Irklarım
Ödemiş dolapçısı,Düz dönek
aramıza hoşgeldiniz Bekir Bey.sarılardan uçurduğunuz varmı?yada daha önce uçurdunuz mu?performanslarını merak ettim dönekte ilk defa gördüğüm bir renk olduğu için soruyorum.güle güle besleyin

SNRAVCI

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Soner AVCI
Meslek
Muhasebe Finansman
İkametgah
İzmir
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
Atalardan beri Güvercin besleriz inanın duymadım hiç. Sarı Kırmızı. Bu Türlere KIRMIZIGALAÇA Derler. Nasıl Kara olup üzeri mavi işlemeler olunca PAL diyorlar bunlarda o şekil. Kırmızı değilde pembe rengininde gördüm döneğin ama PEMBEGALAÇA diyeni görmedim. Kırmızı derler dediğim gibi. Belki yörelere göre değişiyor olabilir. Ama Siz KIRMIZIYA'da sarı diyosunuz galiba. Arkadaşın paylaştığı fotoğrafla sizin kuşların renk farkı nedir? Sizinkiler Açık Kırmızı Arkadaşın paylaştığı foto MAT KIRMIZI. Sarılık Nerede ?

umut coşkun

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Umut COŞKUN
Meslek
Bankacı
İkametgah
Denizli
Yetiştirdiğim Irk
Seçiniz
Diğer Irklarım
Dönücü ırklar
SNRAVCI' Alıntı:
Atalardan beri Güvercin besleriz inanın duymadım hiç. Sarı Kırmızı. Bu Türlere KIRMIZIGALAÇA Derler. Nasıl Kara olup üzeri mavi işlemeler olunca PAL diyorlar bunlarda o şekil. Kırmızı değilde pembe rengininde gördüm döneğin ama PEMBEGALAÇA diyeni görmedim. Kırmızı derler dediğim gibi. Belki yörelere göre değişiyor olabilir. Ama Siz KIRMIZIYA'da sarı diyosunuz galiba. Arkadaşın paylaştığı fotoğrafla sizin kuşların renk farkı nedir? Sizinkiler Açık Kırmızı Arkadaşın paylaştığı foto MAT KIRMIZI. Sarılık Nerede ?

arkadaşım maytap geçiyosun sen sanırım

kuscu_marik

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Muharrem Karaderili
Meslek
kamu çalısanı
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Bekiryurtsever' Alıntı:
ADIM BEKİR YURTSEVER ENDER RASTLANAN Bİ DÖNEK RENGİDİR ALTINDAN KENDİ YAVRULARI DA AYNI RENK ATIYOR İLGİLENEN BEGENEN İSTEYEN ARKADAŞLAR BANA NOLU TELIMDEN ULAŞABİLİRLER YARDIMCI OLURUM .

ARAMIZA HOS GELDİNİZ MASALLAH GÜLE GÜLE BESLEYİNİZ

LAKİN TELEFON YAZMAK YASAKTIR KUS SATMAK ALIS VERİSTE BULUNMAK İSTİYORSANIZ
ALAN SATAN BÖLÜMÜNE KUSLARINIZIN RESİMLERİ SECERELERİ VE DEGERİNİ VE TELİNİZİ ORAYA YAZABİLİRSİNİZ

SAYGILAR?

SNRAVCI

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Soner AVCI
Meslek
Muhasebe Finansman
İkametgah
İzmir
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
umut coşkun' Alıntı:
SNRAVCI' Alıntı:

arkadaşım maytap geçiyosun sen sanırım

Ustacım maytap geçen adi insandır. Konu ile alakan yok bana maytap geçiyosun diyemezsin. Ben İzmirliyim görmedim sarı marı. Varsa da şahit olmak istiyorum. araştırıyorum herkese sordum olmaz diyorlar Yetiştiren insana mesaj yazıyorum. Mevzu ile alakan yok atlama. Yok maytap falan. Saygısız insan değiliz. Rahat ol.

SNRAVCI

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Soner AVCI
Meslek
Muhasebe Finansman
İkametgah
İzmir
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
İzmir Çamdibinde, çakal besleyen ve amcamın ırkına bakan ustalar var. 1 Çift çakal pembe yavru veriyor fakat bu yavrular pembe diye adlandırılmıyor. Resimlerinide en kısa zamanda paylaşacağım. Benim demek istediğim bu. Mevzuda karışıklık var yada yöre farkı. Dediğim gibi 24 yaşındayım 24 senedir dönekle büyüdüm başka ırk bakmam hiç duymadım sarı galaça. Ben gibi kaç kişi duymamıştır onlar müstesna.

umut coşkun

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Umut COŞKUN
Meslek
Bankacı
İkametgah
Denizli
Yetiştirdiğim Irk
Seçiniz
Diğer Irklarım
Dönücü ırklar
Bak abicim sana örneklemeyle gösterdim en üstteki kuşlar sarı altta benim paylaştığımda kırmızı ikisinin rengide farklı.AYrıca atlamayla falan işim yok tamamı abicim

SNRAVCI

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Soner AVCI
Meslek
Muhasebe Finansman
İkametgah
İzmir
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
Tamam ustam. Konuya muhattap olup paylaştığın tip güvercinde var bende diğer abinin paylaştığı Sarı dediği güvercinde var. Bizim ilimizde bu kuşların geneli ÇAKAL'dır. Sarı galaça dediğiniz yöresel dil farkıdır. Ben bunu anladım. Benim maytap geçmekle işim olmaz. Gayet ciddi bir insanım büyüğümede küçüğümede saygım sonsuzdur. Fakat saygı gördüğüm takdirde.
En yakın zamanda size PEMBE renkte ÇAKAL güvercin paylaşıcam.

umut coşkun

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Umut COŞKUN
Meslek
Bankacı
İkametgah
Denizli
Yetiştirdiğim Irk
Seçiniz
Diğer Irklarım
Dönücü ırklar
sarı dediğimiz kuşun fotosunu da koyarsan sevinirim

SNRAVCI

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Soner AVCI
Meslek
Muhasebe Finansman
İkametgah
İzmir
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
Ustacım daha kralını koyacam sen mrk etme. Bakalım o renk dönek hiç gördün mü pespembe ..

umut coşkun

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Umut COŞKUN
Meslek
Bankacı
İkametgah
Denizli
Yetiştirdiğim Irk
Seçiniz
Diğer Irklarım
Dönücü ırklar
SNRAVCI' Alıntı:
Ustacım daha kralını koyacam sen mrk etme. Bakalım o renk dönek hiç gördün mü pespembe ..

Pembesini değil sarısının fotosunu merak ettim

SNRAVCI

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Soner AVCI
Meslek
Muhasebe Finansman
İkametgah
İzmir
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
Kameralı telefonum yok inan olsa şimdi kayınbiraderime haber edip çektirtecem fotosunu. Ama acele etme usta. Ara Ara giriyorum siteye vakit buldum mu söz ekliyecem.

keşanlı volkan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
volkan berber
Meslek
tornacı
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
Diğer Irklarım
taklacı
bu kuslar renk olarak bencede sarı galaca yanı bu renge ıstanbulda sarı derler kırmızı dıyenı gormedım yada acık kırmızı dıyenı :)

Samet Ataş

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Samet Ataş
Meslek
kasiyer
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
Diğer Irklarım
Bunlar sari galaça arkadaslar bende kendi gozumle gormedim ama resimdeki kuslar sari ve baska bir sitede sari galaça gormustum 10 15 tane hatta yan yana idi yani kesinlikle olmaz diye reddetmek nedence dogru anlamis degilim...