Neler Yeni

İstanbul Eke kuş yarışması hakkında eleştiri

abraam74

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ibrahim akdağ
Meslek
yönetici
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
merhabalar şenol bey siz galiba piskoloji kitapları çok okuyorsunuz insanları yanıltıyorsunuz kupa adı üstünde istanbul eke kupası ve bizim kuşcular camiasında yenisinz galiba biz konuşmayı iyi biliriz sizli bizlide konuşuruz nasıl konuşacagımızı sizden ögreneçek degiliz terbiyeyide sizden ögreneçek degiliz biz kimseyi küçük görmeyiz sonuçta herkez insan kuşdur kupadır paradır bunlar gelip geçiçi şeyler önemli olan dosluklar siz kendi hakkınızı ararken başkalarının hakkını yiyeçektiniz siz bu yarışmaya kuş uçursaydınız ve birinci olsaydınız istanbuldan katılan arkadaşların hakkı ne olaçaktı bunu birde böyle düşünün siz kuş yazılırken ben kuşumu çayır ovadan kaldıracagım dediniz ve çayır ovanın istanbula baglı olmadını bilimiyormuydunuz neden ozaman belirtmediniz yada belirttiniz ordaki arkadaşlar yanlış anladı tamamen yanlış anlaşılma sizin kuşunuz hangi yarışmada birinci çok merak ettim onuda belirtirseniz sevinirim siz bu formu buraya açtıysanız herkez fikrini söyliçektir sizde saygı göstereçeksiniz sizi kırmak veya aşalamak gibi bir niyetim yok sadece düşüncelerimi yazıyorum mevlananın bir sözünü hatırlatayım nasıl bakarsan öyle görürsün nasıl düşünürsen öyle yaşarsın siz düşüncelerinizi degiştirin bence sizin madulunuz başkalarının madurlugu olçaktı çünki yanlış bişey varsa söyladiklerimde özürdilerim saygı ve sevgiler şeno bey

yunus81

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Yunus Turan
Meslek
kuş besleyicisi
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
abraam74' Alıntı:
merhabalar şenol bey siz galiba piskoloji kitapları çok okuyorsunuz insanları yanıltıyorsunuz kupa adı üstünde istanbul eke kupası ve bizim kuşcular camiasında yenisinz galiba biz konuşmayı iyi biliriz sizli bizlide konuşuruz nasıl konuşacagımızı sizden ögreneçek degiliz terbiyeyide sizden ögreneçek degiliz biz kimseyi küçük görmeyiz sonuçta herkez insan kuşdur kupadır paradır bunlar gelip geçiçi şeyler önemli olan dosluklar siz kendi hakkınızı ararken başkalarının hakkını yiyeçektiniz siz bu yarışmaya kuş uçursaydınız ve birinci olsaydınız istanbuldan katılan arkadaşların hakkı ne olaçaktı bunu birde böyle düşünün siz kuş yazılırken ben kuşumu çayır ovadan kaldıracagım dediniz ve çayır ovanın istanbula baglı olmadını bilimiyormuydunuz neden ozaman belirtmediniz yada belirttiniz ordaki arkadaşlar yanlış anladı tamamen yanlış anlaşılma sizin kuşunuz hangi yarışmada birinci çok merak ettim onuda belirtirseniz sevinirim siz bu formu buraya açtıysanız herkez fikrini söyliçektir sizde saygı göstereçeksiniz sizi kırmak veya aşalamak gibi bir niyetim yok sadece düşüncelerimi yazıyorum mevlananın bir sözünü hatırlatayım nasıl bakarsan öyle görürsün nasıl düşünürsen öyle yaşarsın siz düşüncelerinizi degiştirin bence sizin madulunuz başkalarının madurlugu olçaktı çünki yanlış bişey varsa söyladiklerimde özürdilerim saygı ve sevgiler şeno bey
Merhaba İbrahim Bey;
Belirtmekte fayda var, ben Psikiyatri hekimiyim. Ama asla bunu insanları yanıltmak için kullanmadım. Elimden geldiğince insanların bozulan ruh sağlığını, tedavi etmeye çalışıyorum.
Yazdıklarınızdan sanki benim yaşadığım olayları yakından bilen biri olduğunuzu düşündüm. Ama bu sadece bir his, gerçeklik payı yok. Psikoloji kitapları okuyorsunuz diyorsunuz, kuşçular camiasında (hangi camia ise o) yenisiniz diyorsunuz falan. Sakarya Oyun kuşu yarışmasının birincisi, hatırlatırım İstanbul'dan Ahmet Maraşlı Bey oldu. Kimse ona "ya bu Sakarya Oyun Kuşu Yarışması, seni hemen diskalifiye etmemiz lazım sen İstanbul'dansın" demedi. Adı üstünde demek yeterli olmuyor İbrahim bey. Hem bilmeniz gereken şeylerden biri de şu; yarışmayı düzenleyenler 20 km uzağında oturuyorlar Çayırova'nın. Ve ben başta söylemiştim İzmit'ten de katılabiliniyor mu diye. Sorun olmayacağını söylediler. Madem bu mesele bu kadar önemli bu düzenleyiciler İstanbul'un ilçelerini niçin bilmiyorlar? Neden kendilerine 20 km uzaklıktaki bir yerin İzmit'e ait olduğunu bilmiyorlar? Ki bilmediklerini kesinlikle düşünmüyorum. Kaldı ki ben zaten İzmit'e bağlı olduğunu belirtmiştim. Ama size göre suç bende sanıyorum. Ben zorla bu yarışmaya girmek isteyen biri konumuna sokuluyorum tarafınızca. Oysa böyle bir şey kesinlikle yok. Hele bundan sonra asla olamaz.
Saygıyı, nasıl konuşulacağını elbetteki öğretme gibi bir derdim yok size. Herkes istediği gibi konuşabilir. Ama bana göre saygısızlık olan bir şeyi de, benim görüşüm olarak belirtmeme izin verirsiniz sanıyorum.
Merak ettiğiniz yarışma ise Kocaeli Oyun Kuşu Yarışması.
Kimsenin hakkının yenmesi hoşuma gitmez tabii. Zaten yarışmanın geçerli bir yarış olmadığını söylediler bana. Benim araştırmadan katılımcı olmak istemem bir hata oldu, kabul ediyorum. Bu yarışmaya katılmanın hiç önemi yok artık bence. Kendi aralarında düzenlenip, kupa kaldırılan bir yarış sanıyorum.
Bu yarışma hakkında yeterince cümle sarfettim. Kim olduğunuzu bilmiyorum. Ama belli ki yarışmayı yakından takip ediyorsunuz. Ben etmiyorum artık.
Size kolaylıklar diliyorum.

Şenol

abraam74

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ibrahim akdağ
Meslek
yönetici
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
merhaba şenol bey bu camiada yenisiniz diye söyledim şey daha göreceginiz çok şey var okadar çok olay duydumki sizin sorununuz bunların yanında çok küçük onun için büyütmeyin diyorum türkiye genelinde yapılan yarışmaların çogunlugunda çok pis şeyler dönüyor burdan isim vermek istemiyorum bu yarışmaları bende yakından takip ediyorum elimden geldigince ve artık hiç bir yarışmaya katılmıyorum ama allahvar bu istanbul eke yarışması için kötü bişey duymadım adamların topladıgı para belli ettikleri masraf belli sizi ne kadar tanıyorsam bu yarışmayı yapanlarıda o kadar tanıyorum dünde dayanamayıp aradım yarışmayı düzenleyen arkadaşları konuştuk olayın şahsi ve kişisel hiç bir ilgisi yok sizinle istanbul içinden yarışmaya katılan bazı arkadaşlar itiraz etmişler buna ve yönetime sizin uçuracagınız yerin istanbul dışı oldugunu söylemişler bunun üzerine yönetim bu kararı almış sizde haklısınız onlarda haklı bundada vardır bir hayır diyorum ama sizin pek kaybettiniz bişey yok kuşunuzu görmüşsünüz ve kendi masebenizi yappışsınız bahaneyle kuşunuz hala oynuyorsa izlemek isteriz bu kadar çok güvendiniz kuşu görmek isterim ben genelde kuşun oyun performansına güvenmemde çünki sonuçta hayvan ve ne yapacagını kimse bilemez biz çok kuşlar gördük bugün kupa aldı yarın oyun bıraktı kuş konusunda bu kadar iddalı olmayın siz sanırım kuşculugada yeni başladınız göreceginiz daha çok şey var bence neyse tanıştımıza memnun oldum hayırlı işler hayırlı günler