Neler Yeni

İç parazitte Levamin-10 kullanımı.

gokay

Kayıtlı Kullanıcı
5 litre suya 2 cay kaşığı doğru doz, yanlız cay kaşığının cukurunu dolduracak şekilde olacak ilaç, silme diyoruz, çay kaşığını tepeleme daldırdıysan ilaç çok gelmiştir.Bu ilaç bir gün uygulanacak.Kuşları biraz susuz bırak, ilaçlı su önlerinde 4 saat kalsın sonra ilaçı dök, 2 gün ilaçlı su durursa zehirlenme yapar.İlacın suda durma süresi en fazla 8 saattir.

muygun

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mehmet UYGUN
Meslek
Öğretmen
İkametgah
Afyon
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
Diğer Irklarım
Ödemiş dolapçısı,Düz dönek
gökay' Alıntı:
5 litre suya 2 cay kaşığı doğru doz, yanlız cay kaşığının cukurunu dolduracak şekilde olacak ilaç, silme diyoruz, çay kaşığını tepeleme daldırdıysan ilaç çok gelmiştir.Bu ilaç bir gün uygulanacak.Kuşları biraz susuz bırak, ilaçlı su önlerinde 4 saat kalsın sonra ilaçı dök, 2 gün ilaçlı su durursa zehirlenme yapar.İlacın suda durma süresi en fazla 8 saattir.
teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.bilginiz varsa bi sorum daha olacak size.levamini verip ardından veba aşısını verebilirmiyiz yoksa levaminden sonra vitamin takviyesi yapıp ondan sonra mı veba aşısı vermeliyiz.(vitamin olarak berovit b12 uygunmudur) yada sizin aşıdan önce uyguladığınız kürü öğrenebilirmiyim Gökay bey

gokay

Kayıtlı Kullanıcı
İlaçlardan bir gün sonra vitamin takviyesi yapabilirsin, aynı anda uygularsan ilaçların etkileri karışabilir.Aşıları kuşlar sağlıklıyken yapmalısınız.Ben aşı kullanmıyorum, uyguladığım herhangi bir kür yok, kuşlar kendi halinde, ne kadar kür uygulasamda değişmiyor, ilaca verdiğim para yem parasının 3-5 katı, kümes ortamı ve kuş sayısını ayarla, dışardan gelen kuşa karantina uygula, yem olarak %80 buğday, %20 karışık yem kullanıyorum.Umarım yardımcı olmuşumdur.

muygun

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mehmet UYGUN
Meslek
Öğretmen
İkametgah
Afyon
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
Diğer Irklarım
Ödemiş dolapçısı,Düz dönek
gökay' Alıntı:
İlaçlardan bir gün sonra vitamin takviyesi yapabilirsin, aynı anda uygularsan ilaçların etkileri karışabilir.Aşıları kuşlar sağlıklıyken yapmalısınız.Ben aşı kullanmıyorum, uyguladığım herhangi bir kür yok, kuşlar kendi halinde, ne kadar kür uygulasamda değişmiyor, ilaca verdiğim para yem parasının 3-5 katı, kümes ortamı ve kuş sayısını ayarla, dışardan gelen kuşa karantina uygula, yem olarak %80 buğday, %20 karışık yem kullanıyorum.Umarım yardımcı olmuşumdur.
teşekkür ederim

DrFazz

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Fazlı Ulutaş
Meslek
Doktor
İkametgah
Sivas
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
Diğer Irklarım
Taklacı
Merhaba arkadaşlar. Ben de bugün ilk defa kendi kuşlarımda iç parazit gördüm yani bağırsak solucanı. Birçok parazit görünmez zaten. Burdan okuyup Levamin almak istedim fakat bulamadım. Ben de genelde çocuk hastalarda kullandığımız Sitraks şuruptan getirttim. Etken maddesi aynı zaten yani levamizol. Bunun kullanımı da 1 litreye yarım ölçek yani 2.5 ml koymak yeterli. Tek doz yeterlidir yani bir defa uygulama. Dilerseniz 9 ya da 10 gün sonra bir defa daha uygulayabilirsiniz bu tedaviyi. Ama bunu 3 ya da 4 ayda bir uygulamak da gerekir görünmeyen parazitler dolayısı ile. Fiyatı da uygun, bildiğim kadarıyla 2 tl. Bu bir şişe ilaç size en az 10 uygulama yeter. Eğer olur da siz de benim gibi Levamin bulamayacak olursanız size yardımcı olmak adına bu bilgileri paylaşmak istedim.
Sağlıklı kuşlarınız olması dileğiyle.

makturk

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mahmut AKTÜRK
Meslek
Kamu Personeli
İkametgah
Konya
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
DrFazz' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar. Ben de bugün ilk defa kendi kuşlarımda iç parazit gördüm yani bağırsak solucanı. Birçok parazit görünmez zaten. Burdan okuyup Levamin almak istedim fakat bulamadım. Ben de genelde çocuk hastalarda kullandığımız Sitraks şuruptan getirttim. Etken maddesi aynı zaten yani levamizol. Bunun kullanımı da 1 litreye yarım ölçek yani 2.5 ml koymak yeterli. Tek doz yeterlidir yani bir defa uygulama. Dilerseniz 9 ya da 10 gün sonra bir defa daha uygulayabilirsiniz bu tedaviyi. Ama bunu 3 ya da 4 ayda bir uygulamak da gerekir görünmeyen parazitler dolayısı ile. Fiyatı da uygun, bildiğim kadarıyla 2 tl. Bu bir şişe ilaç size en az 10 uygulama yeter. Eğer olur da siz de benim gibi Levamin bulamayacak olursanız size yardımcı olmak adına bu bilgileri paylaşmak istedim.
Sağlıklı kuşlarınız olması dileğiyle.

Levamin artık üretilmiyor diye biliyorum onun yerine Nilverm de kullanabilirsiniz.

gencoahmet

Yönetici
Admin
Ad Soyad
Ahmet Kayabaş
Meslek
Emekli
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Saya
Diğer Irklarım
Tip(Portakal Renkli) Siyah Macar Sarı Posta
Arkadaşlar levamin hakikatten çok faydalı bir parazit söktürücü dökülen parazitler tek,tek veyahut aşırı ilerlemiş ise kese şeklinde düşer çıplak gözlede bazen görülebilir 9 - 10 sonrasında ikinci bir uygulama gerektirir mümkün ise kurt olduğundan şüphelenilen kuşlar ayrı bir bölümde veya salmada akşamdan kuşların önündeki sular alınıp iki lt suya bir çay kaşığı şeklinde içirilmeye çalışılır daha sonra avit-K veya suparavit,veya berovit -B takviyesi mutlaka yapılmalıdırselamlar.

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
KARABAŞ BURSA OYNAR AKKANAT AKKUYRUK
levamizol içerikli ; barsak kurt ilaçları 3 ayda bir gün tek içimlik tercih ederim ..ve az miktar hazırlar. kalanını dökerim..

fazla miktar içtiklerinde dozaj uygun dahi olsa kustuklarını görüyorum..

scutaro

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Gökhan Yalçın
Meslek
Serbest
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Saya
Diğer Irklarım
Türker hocam, Levamin-10 mu Sitraks mı daha iyi ? Sitraks şurup halinde olduğundan, daha iyi etki eder diye düşünüyorum.

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
KARABAŞ BURSA OYNAR AKKANAT AKKUYRUK
scutaro' Alıntı:
Türker hocam, Levamin-10 mu Sitraks mı daha iyi ? Sitraks şurup halinde olduğundan, daha iyi etki eder diye düşünüyorum.
GÖKHAN' IM , ;
HER KÖŞE BAŞI * ECZANE * SİTRAKS ŞURUP SIVI , TADI DA LEZZETLİ 2 TL MAKUL DA FİYAT..

levamizol içermesi yeterli ..ve SİTRAKS ŞURUP TERCİHİM.

SEVGİLERİMLE.