Neler Yeni

HÜNKARİLER OSMAN CAGLAR uşak

karabas

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
serkan dogan
Meslek
makina muhendisi
Yetiştirdiğim Irk
Hünkari
oncelikle tum guvercin seven kardeslerime sevgi ve saygilarimi sunarim. sevgili mehmet kardesim anliyorumki hunkariler hakkinda fazla bi bilgin yok seninle soyle nacizagne bazi bilgilerimi paylasmak isterim hunkarilerde belli basli ana renkler vardir bunlari soyle siraliya biliriz arap,mavi,sari,kirmizi.bu renklerin elinde olmamasi bir eksikliktir hata degil,gelelim negrolara bukuslari sana soyle anlatabilirim elinde kalite takim kara bogma kafalar var ve bunlarin kanlarinin bir birine sert gelmesi sonucu yani iki arti misali aldigin yavrularda negro diye tabir edilen kara hunkariler cikar ve bu kuslarla elinde bulunan diger bogma kafalarla devam ettiginde alicagin bogma kafa yavrularin kesmesi daha hos ve genis olur yada bozuk bogmalari olan kuslarini bu kuslarla tamamliya bilirsin bu anlattiklarim diger renkler icin de gecerlidir cunku bogma kafalar bir calisma sonucu ortaya cikmis kuslardir yani kuslarimizi temsil eden ana renkler cok onemlidir tum kuscu kardeslerime saglikti ve duzgun eslendirmeli kumesler diler slm ve saygilarimi sunarim.caglar kardesim kuslarin guzel ama hedefin hep daha iyisi olsun kusculukta kendine secicegin yol hep bir numara olmak olsun ki kuslarimizin irki temiz bir sekilde ayakta kalsin .

soneryildirim

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
SONER YILDIRIM
Meslek
pazarlama
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
kardeşim allah kuşlarını nazarlardan saklasın geçen yaz gelmek nasip olmadı ama bu yaz mutlaka gelicem görüşmek dileğiyle denizli den soner.

caglar

Kayıtlı Kullanıcı
selam merhaba tum arakadaslar ilgisi icin tşk ederım .
soner kardeşim her zaman basımızın ustunde yerınız var tabıkı bekleri tşkler saygılar sevgıler
OSMAN CAGLAR
www.hunkarici.com

soneryildirim

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
SONER YILDIRIM
Meslek
pazarlama
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
bu arada siten hayırlı olsun gerçekten çok beğendim çalışma ve başarılarının devamını dilerim saygılar

gokay

Kayıtlı Kullanıcı
Çağlar bey, siteniz güzel olmuş, herşey dilediğinizce olur inşanlah.Ayrıca kuşlarınızda cok güzel.

caglar

Kayıtlı Kullanıcı
selam tşkler ederım sıtemızde kişisel olarak kendı aramızda calısma yaptık hunkarı ırkımızı sıtemızde anlatmak ıstedım arkadaslar tşkler saygılar
OSMAN CAGLAR
www.hunkarici.com

biberon

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ali ceylan
Meslek
pideci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
slm kardeşim sen her zaman en iyilerini beslemişsindir.inan hepsi bomba

kuscu burdurlu

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
hasan yılmaz
Meslek
ögrenci
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
gerçekten hepside göz dolduruyo çok güzeller bol yavru almanız dileğiyle paylaşım için teşekkürler burdur dan selmlar........

ERDEKLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
E..Aras
Meslek
Kuşçu
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
maşallah osman arkadaşım hepsi çok güzeller allah saglıkla huzurla beslemyi nasip etsin

caglar

Kayıtlı Kullanıcı
Selam Merhaba
Tüm Arkadaslara İlgisi için tşkler

karamizal

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ahmet tanrıkulu
Meslek
öğrenci
İkametgah
Çorum
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Osman abi ben Diyarbakırdan ahmet tanrıkulu bende bir tane dişi hünkari var ama erkek hünkari yok sende erkek hünkari var mı varsa fiyatı nekadar?

HÜNKAR6767

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
saniye öztaş
Meslek
ev hanımı
Yetiştirdiğim Irk
Seçiniz
çağlar bey ve tüm hünkari meraklısı arkadaşlara iyi günler.bende hünkari meraklısıyım.bir problemim var yardımcı olursanız çok sevinirim.hünkari ve japon bangolarımda yavrular yumurtadan çıkamıyor.ben çıkarıyorum bu kezde yavrular çok güçsüz oluyor.o kadarki kafayı kaldırıp yem isteyemiyorlar.çoğu ölüyor.şu ana kadar büyütebildiğim yavruları insülin enjektörü kullanarak yaptığım bir düzenekle 2-3 gün ben bebek mamasıyla besledikten sonra bakıcılar bakıyorlar.öncesinde yumurtalarda boş olma promlemi çok oluyordu.bu sorunu E vitamini ve selenyum takviyesiyle aştık.her bir yavru yumurtadan çıkamadığında öldüğünde bir hafta kendime gelemiyorum.şartlarımıda söyliyeyim.balkonda besliyorum kuşlarımı.kuşlara bulunduğum yerde her türlü yem bulamıyorum.bu yüzden kuşlara buğday fiğ palet yem ve marketten aldığım kırmızı mercimek veriyorum.sularına piyasadaki en geniş kapsamlı vitamin ve mineral preperatı olan supradyn efervesan energy katıyorum.mineral taşı kaya tuzu bahçe toprağı koyuyorum.belrli aralıklarla antibiyotik antifungal ve parazit ilaçları veriyorum.aynı ortamda olmalarına rağmen bakıcı olarak kullandığım posta baska mardin kuşlarında böyle bir sorun yok.bu arada yumurta verimleri çok iyi.kuşlarıda çok zorlamıyorum.yumurtladıklarında muhakkak 3 hafta yatırırım.kuşların neşeleride çok iyi.acaba sorun nedir ne yapabilirim selamlar

izmirturk

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
erdem ozyurt
Meslek
Pc Oparatorü
İkametgah
İzmir
Yetiştirdiğim Irk
Hünkari
Sorun hala devam ediyor mu bilmiyorum ama nerden baslasam ılacı bıraz bırak vıtamınden falan kes hayvanları sonra mınerallerı kaldır onunden toprak falan verme sadece bugday ver bıraz hayvanlar temızlensın kı bu donem ıcınde gene cıkamayan yavrular yada olen yavrular olucak emınım bende beslıyorum uzun yıllardır hunkarı sorunlar vardı zaman zaman oldu senın gıbı ancak dedıgım gıbı bır kesıntı yapınca hersey eskısı gıbı oldu.....hayvanlar cıkmayı basardı kı suda var yumurta kabukları baya serttı sanırım tuz demıycem verıdıgımız vıtamınlerden dolayıo oluyordu heralde...ıcerıklerını tam anlamıyla bılmedıgımız ıcın...

ama su anda allaha sukur sorun yok bendede umarım sendede sorun kalmaz...

HÜNKAR6767

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
saniye öztaş
Meslek
ev hanımı
Yetiştirdiğim Irk
Seçiniz
osman bey ilginiz için çok teşekkürler.kullandığım vitamin piyasadaki yavru haplarından bir kaç vitamin fazla 3-4 te mineral fazla.dediğiniz gibi yapıcam.inşallah düzelirler.sanal ortamdan sizi tanıyorum.inşallah yüzyüze yanışma imkanımızda olur.selamlar saygılar

HÜNKAR6767

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
saniye öztaş
Meslek
ev hanımı
Yetiştirdiğim Irk
Seçiniz
osman bey unutmuşum söylemeyi vitamin olarak ilaç olarak neler kullanıyorsunuz.üretimde ve beslemede nelere dikkat dikkat ediyorsunuz ben ve tüm hünkari hastalarını aydınlatırsanız çok sevinirim selamlar.saygılar