Neler Yeni

HERKESE SELAMLAR BEN BUNLARI KÜMESİME SOKMAM DİYEN VARMI?

Hoca

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Hayrettin BÜYÜK
Meslek
Öğretmen
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Görünüm olarak çok güzel kuşlar ama bende beslemezdim. Zira bizler takla yetiştiricisi olarak bir güvercin kanat çırptımı takır takır ses gelmesine öyle alışmışızki böyle kuşların fır fır kanat sesleri bize itici geliyor. Geçen böyle bir çift kuş bana hediye gelmişti bende tuttum başka bir arkadaşa verdim.
İkinci bir neden ise onlara ayrı kümes yapmak gerekiyor çünkü bizim taklacılarla eş olmalarını asla istemeyiz.
Üçüncü neden ise bu kuşlar asla kümeslerine sadık olmuyorlar. Yani bir damdan kalkıyor diğerine konuyor, oradan kalkıyor ağaca konuyor vs. Bizim taklacıları da ahlaksız davranışlara alıştırıyorlar.
Ama bunların meraklıları da var. Saygı duyarız.. :haha:

tengelli

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
kenan tengelli
Meslek
işçi
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Görünüm olarak çok güzel kuşlar ama bende beslemezdim. Zira bizler takla yetiştiricisi olarak bir güvercin kanat çırptımı takır takır ses gelmesine öyle alışmışızki böyle kuşların fır fır kanat sesleri bize itici geliyor. Geçen böyle bir çift kuş bana hediye gelmişti bende tuttum başka bir arkadaşa verdim.
İkinci bir neden ise onlara ayrı kümes yapmak gerekiyor çünkü bizim taklacılarla eş olmalarını asla istemeyiz.
Üçüncü neden ise bu kuşlar asla kümeslerine sadık olmuyorlar. Yani bir damdan kalkıyor diğerine konuyor, oradan kalkıyor ağaca konuyor vs. Bizim taklacıları da ahlaksız davranışlara alıştırıyorlar.
Ama bunların meraklıları da var. Saygı duyarız.. :haha:

selamlar o resimde ki en aptal kuş dahi mardinden 10 kat daha zeki :=) bende bir kümes mardin var bir postama değişmem onun yanında benim için hiçler.

Hoca

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Hayrettin BÜYÜK
Meslek
Öğretmen
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Kenan bey niye bu kadar agresif bir cevap yazmışsınız anlamadım. Birincisi ben yazımda Mardin veya ona benzer bir kelime kullanmadım. Sizin Mardin kuşlarınızla bizimkiler(Anadolu taklacısı) arasında tek ortak nokta ikisininde takla atıyor olması.
İkincisi zaten ben son cümlemde bu tarz kuşlarında meraklısı olduğunu peşinen kabul ettim ve bunu garipser bir ifade kullanmadım. Saygılar.. :buyrun:

tengelli

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
kenan tengelli
Meslek
işçi
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
ben yine :=( agrasif değil biraz sert olduysa özürdilerim amacım kırıcı olmak değil ama diğer ırkları gerçekten yetiştirmeden insanların yargılamısına kızıyorum ondandır. çünki diğer ırkları terbiye edip seyisliğini iyi yapa bilirseniz mardinden daha fazla haz ve zevk verir ben bunu iyi biliyorum nerden derseniz bir yıldan fazla baska bango ve posta karışık besledim yedi yada sekiz yıl kadardır da sadece posta besliyorum posta besliyorum diyorum bende bir kümes mardinde var hünkaride bangoda ama diğerlerini çeşit olsun diye ayrı kümeslerde kapalı besliyorum sedece posta uçuruyorum. tabi bunlardan önce hep mardin besledim. mardin insanı kahreder oyuna girerken serte girer cıkarmak birdert uçuma verir beklemesi birdert tüye girer uçuramazsın yavruya gelir uçuramazsın bunun gibi bir sürü derdi var vakit bol olmalı v.s gibi tamam istediğini tutrurusan onun zevki ayrı ama bu seferde hırsızı cok. uçurmak bir dert v.s kıyaslama yapsak mardinin eziyeti diğer kuşlara göre verdiği hazdan daha fazladır. :=)

mesut-1907

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mesut sönmez
Meslek
güvenlik
Yetiştirdiğim Irk
Saya
tengelli' Alıntı:
mesut-1907' Alıntı:
slm oldum olası bu tip kuşları yani düz uçan kuşlardan bi haz almam üstüne para verseler kümese sokmam bu tip kuşları ne boşa yem vereyim ki bunlara SAYGILAR.

selamlar her kuşun ayrı bir özelliği vardır düz uçuyor olması özelliği yok anlamına gelmez.bango düz uçar ama hastası çok neden ? posta düz uçar hastası çok neden ? baska düz uçar hastası çok neden ? bunlara bagdat ırkların çoğunu tip ırklarının çogunu ve kırmaların çogunu katabiliriz neden beslerler peki hepsinin ayrı bir özelliği vardırda ondan. bunu o ırkı besleyen anlar anlaya bildiysede o ırktan vazgeçmez. yani biz posta besleyenler ve bangocular düz uçuçulardan besleyenler boşa yem veriyoruz. :=)
yazdıklarım tamamen kendi düşüncelerim haklısınız zevkler ve renkler tartışılmaz.

hünkaribaba

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ömür deniz
Meslek
müdür
Yetiştirdiğim Irk
Hünkari
kenan kardeşim kuş beslemek keyfi bir uğraştır.ben inanıyorum ki içinde hayvan sevgisi olan bir kişi karga dahi besleyebilir.değilki senin paylaşımda bulunduğun bu güzel kuşları beslemesin.

Hoca

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Hayrettin BÜYÜK
Meslek
Öğretmen
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Takla güvercin beslemek diğer ırklara bakarak gerçekten en eziyetli olanı. Bu konudaki görüşlerinize tamamen katılıyorum. Ama biz gözümüzü taklayla açmışız ve sanırım yine takla ile de kapatacağız. Ama takla ırkında damızlıklarınız istenilen özellikleri taşıyorsa bundan çıkan yavrularda sizi çok yormaz. Dediğim gibi güvercin beslemek denildiğinde herkesin aklında farklı şeyler canlanır. Kimisi görünüşü için, kimisi oyunu için, kimisi ötüşü için kimisi ise yarışmalar için güvercin besler. Hepsine saygı duyarız. Ben kuşların çok güzel olduğunu zaten yazdım. Güzel kuşlar Allah hepsini ayrı güzellikte yaratmış. Besleyenlere hayırlı olsun diyelim..

mehmet tali

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mehmet tali
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
gerçekten de beslenmeyecek gibi değiller... :slm:

göksal balcı

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
göksal balcı
Meslek
depo sevkiyat
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
yok böyle şeyler teşekkürler paylaşımınız için bunları gördükçe inanın içim içime sığmıyor MUHTEŞEMLER verdiğim yemi hak etmeleri içinde uçmalarına gerek yok ,canım sıkılınca elime almam yeter, :tamam: :heyo: :slm:

kemocan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
kemal kalaycı
Meslek
memur
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
selamlar.değil beslemek resimlerine bakmak bile beni mutlu ediyor.ben bunlara kümes değil saray yapmak isterdim öyle güzeller.

aygan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
birol aydoğan
Meslek
tofaş
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Makaracı
VARRR!!! Ben sokmam form ve sus kuslari benim ilgimi cekecek ve benim kumesime girecek en son cinslerdir.fakat hakikaten guzel kuslar besleyene hayirli olsun...

kusbaz123

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ekrem.
Meslek
işçi/operatör
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
Diğer Irklarım
yüksek uçucu
paçalı postalar güzelmiş onları beslerim birde 1. resimdeki diyarbakırları beslerim birde sonradan seker kanat bangolar var onlar güzel ama şimdi uçup hareket yapan kuşunda zevki başka ama bunlarıda yerde görüntü olsun diye 2-3 tanesini kümese koyarım.