Neler Yeni

Hangi Tür Kuş

gölge

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Nuri ÇAM
Meslek
Öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Arkadaşlar bizim buralarda (Aydın ve çevresi) sadece kışın ortaya çıkan büyük bir kuş var, yırtıcı olup olmadığından emin değilim ama büyük ihtimalle yırtıcı olduğundan şüpheleniyorum.Kuş bildiğimiz yırtıcıların aksine beyaza yakın gri renkte ve kanat uçları siyah sürekli alçaktan uçuyor genellikle ağaç aralarında ve düz arazilerde geziyor anlamadım gitti profesyonel makinemle fotoğrafını çekmeye çalışıyorum başardığımda sizinle de paylaşırım.Sizin bildiğiniz bu tarife uyan bir yırtıcı kuş var mı?

aslan55

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Aslan Dikme
Meslek
Web Programlama ve Tasarım
İkametgah
Samsun
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
bu aylarda , atmaca çok gözükür bı kusun ortalama 1,5 katıdır ve alçakta ucarkende gorebılrsınız . veya doğan şahinler vardır kanat çırpmadan süzülerek ucarlar . ama resmını atarsanız yardımcı olabilirz

A

Anonymous

atmacalar ve şahin türleri geniştir ama en tehlikelisinin sivri kanat olduğuna eminim kaçış yok denecek kadar azdır:(

eraann1

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Erhan Özel
Meslek
Ziraat Müh.
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
Kelebek
gölge' Alıntı:
Arkadaşlar bizim buralarda (Aydın ve çevresi) sadece kışın ortaya çıkan büyük bir kuş var, yırtıcı olup olmadığından emin değilim ama büyük ihtimalle yırtıcı olduğundan şüpheleniyorum.Kuş bildiğimiz yırtıcıların aksine beyaza yakın gri renkte ve kanat uçları siyah sürekli alçaktan uçuyor genellikle ağaç aralarında ve düz arazilerde geziyor anlamadım gitti profesyonel makinemle fotoğrafını çekmeye çalışıyorum başardığımda sizinle de paylaşırım.Sizin bildiğiniz bu tarife uyan bir yırtıcı kuş var mı?
tarifinizden yola çıkarak bir tahminde bulunayım, muhtemelen tahtalı güvercinidir. genellikle kış aylarında yiyecek bulamadıklarında insanların yaşadığı çevrelere gelirler. renk olayı da hemen hemen tarifinize uyuyor.

ERDEKLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
E..Aras
Meslek
Kuşçu
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
bahsettiginiz kuş buysa gökçe delice denilen bir yırtıcı kuşlara dalınca araştırmıştım geçenlerde bugüne kadarda hiç görmemiştim yaşadığım şehirde havada martıya benziyor ama tehlikeli bi yırtıcı kuşu kapması 3 saniye sürmedi

Ekli dosyalar

umit81

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ümit topal
Meslek
öğretmen
İkametgah
Uşak
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
Çok asil bir hayvanmış

pablo escobar

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
kuzey emülkal
Meslek
öğrenci
İkametgah
İzmir
Yetiştirdiğim Irk
Saya
Diğer Irklarım
taklacı
atmacagillerden gelen gökçe tuygun adlı yırtıcı bir hayvan yuvalarını genelde ağaç yerine toprağa yere yaparlarmış.eğer kuş falan uçuruyorsan dikkat et arkadaşın dedği gibi 3 saniye bile sürmeden avını rahat bi şekilde alıyormuş.

gencoahmet

Yönetici
Admin
Ad Soyad
Ahmet Kayabaş
Meslek
Emekli
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Saya
Diğer Irklarım
Tip(Portakal Renkli) Siyah Macar Sarı Posta
Canım kardeşlerim hiç görmedim ama eğer dedikleri gibi ise uçuran kardeşlerimize allah yardım etsin resim alıntımı yapıştırma mı? onuda anlıyamadım fakat resim çok profesyonelce çekilmiş çalışma ve gösterim için teşekkürler.

gölge

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Nuri ÇAM
Meslek
Öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
ERDEKLİ' Alıntı:
bahsettiginiz kuş buysa gökçe delice denilen bir yırtıcı kuşlara dalınca araştırmıştım geçenlerde bugüne kadarda hiç görmemiştim yaşadığım şehirde havada martıya benziyor ama tehlikeli bi yırtıcı kuşu kapması 3 saniye sürmedi
aynen abi kuş bu, bu aralar yine çok görüyorum gözümün önünde kuş yakaldı diğer yırtıcı kuşlara göre uçuşu çok hantal gibi ama saldırıya geçer geçmez inanılmaz manevra yapıyor evimin etrafında çok var Allah'tan güvercinlere ilgi duymuyor zaten geçen kış telef oldu kuşlarım kalan sağlar bizimdir artık :)

parkir

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Turgay ALTUN
Meslek
SATIŞ (Diagnostik)
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok