Neler Yeni

Güvercinler sahiplerini tanır mı?

beyzade

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Engin ÇAVUŞ
Meslek
Öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Saya
evet kuşların sahiplerini tanıdığını kesinlikle söyleyebilirim .ben bahçede kuşlarrla uğraşırken tavuk gibi etrafımda geziyolar ama bi başkası geldiğinde bahçeye iner inmez çatıya sağa sola konmaya başlıyolar.herhalde kuşa verdiğiniz güvenle alakalı.

diego

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
aykut ..........
Meslek
ogrencı
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
bıkeresınde bende sahıt olmustum tek ucurdugum kus vardı cokgezerdı
benımde hep ıcını yem koyup dama cıkardgım yemlık vardı ucurdum sonra
kuc benı baya yukardan gordu benı ve ındı kendımı parlaklık (pırıltı)sandım :haha: :haha:

burak_06

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Burak
Meslek
Elektrik-Elektronik
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
HERKESE MERHABA ARKADAŞLAR BENDE SİTEYE YENİ KATILDIM VE BU İLK MESAJIM.

BU BAŞLIKLA İLGİLİ BİR ANEKTODUMU PAYLAŞMAK İSTİYORUM.

ANKARALI OLANLAR KUĞULU PARKI BİLİRLER.BİR GÜN ORAYA GİTMİŞTİM KUĞULARIN FOTOĞRAFINI ÇEKMEK İÇİN.ORDA FOTOĞRAF ÇEKEN BİR FOTOĞRAFCI VARDI BİRAZ İHTİYAR.SONRA İHTİYAR ARKASINA DÖNDÜ BİRİNE SESLENİYO GEL LAN BURAYA FALAN DİYE.İÇİMDEN DEDİM BU ADAM NE DİYO CONTAYI YAKMIS :haha: HERALDE DEDİM.
SONRA O KADAR YABANİ KUŞUN İÇİNDEN BİTANESİ GELDİ İHTİYARIN OMZUNA KONDU SONRA GERİ AŞŞA İNDİ İHTİYAR NE ZAMAN SESLENSE ADAMIN OMZUNA KONUYO VE HİÇ KAÇMIYO ÇOK ENTERASAN GELMİŞTİ BANA. YÜZLERCE KUŞUN İÇİNDEN BİTANESİ. :)

kuşcuyum_45

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
KUBİLAY KARATAŞ
Meslek
MAKİNA
Yetiştirdiğim Irk
Saya
abi öncelikle çok güsle bi konu bencede tanırlar
KUBİLAY saygılarımla......

kocanberk

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ramazan yiğit
Meslek
servisci
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
bende 7 aydır beslıyorum yem atarken yere benden kacmazlar bır baskasına attırdıhım zmn dırek kacıyorlar ucuyorlar:)

nusrt355

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
hank moody
Meslek
calışmıyorum
İkametgah
Yurt Dışı
Yetiştirdiğim Irk
Saya
bende mezatta bir dönek gördüm sandalyede adamın yanında oturuyordu ve bir yere gitme çabasında falanda değildi ve adamda gayet rahattı kaçıcak korkusu falan yoktu

ertugondes

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
emir öndeş
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
bir tane örnkte bn veriyim bnm bir tane yavru miskim vardı babası öldü ve yavruya bakamdılar öbürü yeme düşmüştü öbürü ise daha yeme düşmemişti ve ölmk üzereydi bnde gagsını açıp buğday boşaltıp yemek borusunu okuşuyordum ve yem kursağına rahatlıkla gidio du ve hayvanı öle öle büyüttüm güvercin büyüdüğündede elimden yem yiyo ve bikeresinde bna köpek sldırmıştı güvercinler uçuyordu 1 dk sonra bi baktım bnm kuş aşağı indi ve köpeğe saldırdı bnm ağzım açık kaldı ztn o anda köpek onu bi tuttu öldürdü çok ağlamştım bnde o sinirle bizim bi köpek var dogo argentino onu köpeğin üstüne bi saldım sokak köpeği param parça oldu ama en sevdğim kuşta öldü :hungur: :sinirli:

vakurturna

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
sait görgülü
Meslek
eczacı
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Ben bir yerde güvercinler sahiplerini seslerinden tanır diye duymuştum, doğru mu bilmiyorum ama benim kuşlarda bana alışkın, benimde rahmetli(sansar mağduru) bir erkek alam vardı avucumu açıp içinde yem verdim bir kaç kez sonra ne zaman avcumu açsam kuş uçup avcuma konardı ben otursam yanıma gelirdi ahh ne güzel kuştu, bu arada bencede en etkili eğitim yöntemi açlık bu insan içinde böyle hayvan içinde.

emre1450

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
emre yazıcı
Meslek
serbest
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Ewt Kesinlikle Tanırlar Ben Babamdan biliyorum bir ıslıkla havadaki kusunu omzuna indiriyordu hayret bişi :D :heyo:

kelebekci34

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mehmet çelik
Meslek
memur
Yetiştirdiğim Irk
Saya
kesinlikle tanırlar. Özellikle yavrudan yetiştirilen kuşlar sahibine daha çok bağlanır. Ben 6-7 tanesini elimden yem yemeye alıştırmıştır. Avucuma yem koyuyordum,uçup avucuma konup yem yiyorlardı. Bir başkası verdiğinde asla yemezlerdi.

kuscu_marik

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Muharrem Karaderili
Meslek
kamu çalısanı
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
kuşlar sevildigini bilirler anlatacak bu konuda çok şey var amadaha sonra inşallah

GüVeRCiN_sorunları

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Abdurrahim
Meslek
öğrenci
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Bango
evet tanırlar kuşlar açken kümese yaklaştığımda üstüme geliyorlar

A

Anonymous

evet benimde karşı komşum söylüyor hiç sesleri çıkmıyormuş ama benim sesimim duydukları an ötüşmeye kümeste uçuşmaya başlıyorlar

Berkin2

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
berkin irak
Meslek
Tekstil
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Hünkari,Van Kaplanı
kapıyı kapatıp merdivenden çıkarken uçuşuyorlar kapıya dogru geliyorlar hep seslerden kaynaklanıyor görünce hemen boş yemlige gidiyorlar doldurda yiyelim dercesine...

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
KARABAŞ BURSA OYNAR AKKANAT AKKUYRUK
ASKERLİK YAPTIĞIM YERDE GÜVERCİNLERİM VARDI .20 ADET KADAR. ASKER KIYAFETLERİ AYNI OLMASINA RAĞMEN BENİ HERKESİN İÇERİSİNDE AYIRT EDERLER VE YAKLAŞIRLARDI..DİĞER ASKER ARKADAŞLARIMIN YANINA SOKULMAZLARDI..

SAHIPLERİNİ KESİNLİKLE TANIYORLAR.

A

Anonymous

Her kuş için aynı şey söylenmesede Tabikide sadık kuşlar sahiplerini tanır. Bazıları için yem atmak yerine sahibinin gelh gel demesi bile kuşu çağırmakta etkilidir

halitreis

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
halit özyürek
Meslek
esnaf
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
KATILIYORUM KUŞLARA YEM VE SU VEREN KENDILERIYLE ILGILENEN HIZMETCIYI ELBETTEKI IYI TANIRLAR,TAKI KARINLARINI TIKA BASA DOLDURANA DEK,ONDAN SONRA SELAM BILE VERMEZLER,NEDE OLSA INSAN OGLUNDA OLAN NANKORLUK DUYGUSU BIRAZDA ONLARDADA VARDIR.
NE KADAR AZ YEM, O KADAR ITAAT.

SEVMEK İÇİN YÜREK SÜRDÜRMEK İÇİN EMEK GEREK...

A

Anonymous

biraz ugrasirsaniz taniyolar bizim komsunun var bahcede sadece komsu varken koyun gibi yayiliyolar bahcede ama baskasi olursa yaninda hepsi kumese tikisiyo :ckmk: :ckmk: taniyolar

rosen989

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Raif Eminoğlu
Meslek
Fizyoterapist
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Saya
Tabiki Sahiplerini Tanırlar Ben Genelde Kuşlarımı Ellerimle Beslerim Bana Alışıklardır Çapırdıklarımda Direk Üzerime Gelip Elimden Yem Yerler Ama Bir Başkası Bunu Yapamaz Hatta Kardeşimle Bakıyoruz O Biraz Fazla Korkutuyor Ona Gitmezler Bana Geldikleri Gibi

GokhanILDIR

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Gökhan ILDIR
Meslek
bilgi işlem uzmanı
İkametgah
Kocaeli
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Güvercinleri eğitebilirsinizde, ben ıslıkla kuşları uçuran, uçanı indiren, ve kümese girmelerini sağlayan birini tanıyorum :)
kısa ıslık çalınca yerde yem yerken sanki biri seslenmiş gibi dönüp ona bakıyorlar
aralıklı ıslık çalınca hepsi birden uçuşuyor
ıslığı kesmeden devam ederse hepsi asker gibi kümese giriyorlar :)