Neler Yeni

GÜVERCİNİN URLU OLMASI

wanto

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ayhan ışık
Meslek
denetci
Yetiştirdiğim Irk
Bango
arkadaşlar merhaba ben istanbulda ikamet etmekteyim 36 yaşındayım 12 yaşımdan 20 yaşıma kadar güvercin besledim fakat yer sorunu nedeniyle bu zamana kadar besliyemedim,fakat artık canıma tak dedi bende evimin balkonuna limon kasalarından küçük bir kümes yaptım 4 baska 2 posta 1 kelebek kuşum var daha önce hep bahçe ve terasta beslemiştim ilk defa balkonda besliyorum sizden ricam balkonda beslemesi en uygun cins hangisidir,birde benim bildiğim en çabuk alışan kuş türü mardinlerdi ama malesef balkonda besliyemem en çabuk alışan kuş türü hangisidir.

1)balkonda beslemesi en uygun cinsler

2)kümesler en çabuk alışan cinsler

bu iki sorum cevabını işin ehli arkadaşlarım abilerim verirlerse sevinirim şimdiden ilgilerinize tşk.

wanto

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ayhan ışık
Meslek
denetci
Yetiştirdiğim Irk
Bango
arkadaşlar erkek bir karabaş karakuyruk kelebek kuşum var eşiyle yumurtaya yatıyorlar erkeğin kanadında ur çıktı bu ur geçermi yavruya bakmada problem çıkarırmı yardımlarınızı bekliyorum.birde geçenlerde yumurtadan 1 yavrum çıktı ikinci yavru 3 gün sonra çıkması lazımdı baktım yumurta çatlamış yavrunun gagası görünüyor 1 gün daha bekledim yumurta yine aynı hiç hareket yok bende yumurtayı kendim açtım yavru tamamen gelişmiş ama ölmüş karın kısmı çok yumuşaktı neden ölmiş olabilir acaba bilgisi olan varsa yazabilirmi tşk

göksal balcı

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
göksal balcı
Meslek
depo sevkiyat
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
merhaba,bazen yumurta kabuğu çok kalın olabiliyor,yada hastalıktan dolayı(salmonella) yumurtadan çıkamadan yada çıkınca ölüyor,yumurta çatladıktan sonra elle çıkarmakta sakıncalıdır nasip demek lazım yeni sağlıklı yavrular dilerim :slm:

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
KARABAŞ BURSA OYNAR AKKANAT AKKUYRUK
ÖMER BOZKURT üye seviye; 2 böyle sorular sorduğuna göre sen buralara hiç uğramıyorsun. DAHA SIK BEKLERİZ.

mermeri

Kayıtlı Kullanıcı
ARKADAŞLAR BENİM GÜVERCİNİMİN GÖZÜNÜN ALTINDA YANİ GAGASININ YAN TARAFINDA UR ÇIKMIŞ BİR SÜRÜ TEDAVİ UYGULADIM AMA CEVAP ALAMADIM URU KURUTUP ATTIKTAN SONRA TEKRAR UR YENİLENİYOR BANA BU KONUDA YARDIMCI OLAN OLURSA M,NNETTAR KALIRIM SAYGILARIMLA

kussever

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
hakan solmaz
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
kuşumun ayağı sekio ama anlayamadım ur nasıl belli olr ayağı sekio çok az nasıl anlaşılır bilen ???

anbean

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Erkan Öz
Meslek
Kimyager, Gen blimci
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
kussever;

Kusun ayağı bir çok nedenden sekebilir, öncelikle tahminim ur başlangıcı olabilir.

Eklem yerine gözle görüncek sekilde elinle bakman lazım eğer şişlik var ise;

Orda ki tüyleri çekip mor olan kısmın kanını akıtmak için iğneyeleye bilirsin.

Kuştaki atesi bir memze alacaktır tedavi şart.

Tedavisine genta80 ile 1cc olmak kaydı ile bir kaç yerinden ufak ufak iğneleyerek başlayabilirsin.

Yukarıda deyindiğim nokta ur baslangıcı adınadır .

Yanlıs teşhis koyup sölediğimi uygulaman doğru olmayacaktır.

Forum konusunda ceşitli şekilde bilgi veren ustalarımız olmus

Saygılar.

timsah_brs

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
fatih cicek
Meslek
serbest
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
slm arkadaslar aranıza yenı katıldım 3 hafta oldu kumesımı yapıp kuslarımı toparlamaya calısıyorum bı sorum olucak lutfen benı aydınlatırsanız arastırdım ogrenemedım KUMESIMDE 16 KUS VAR DONEK KUSLAR UZERINE YAPTIM KUMESIMI YALNIZ PAZARDAN ALDIGIM 1 KUSTA SORUN OLDU 2 GUNDUR DIKKAT ETTIM bır gozunde sulanma ve capaklanma var dıger kuslar bu kusu kumesın salmalıgına kadar atıyor tedavısı bı kac ılec dedıler..uygulamaya basladım SORUM SU BU GOZDE SULANMA CAPAKLANMA DIGER KUSLARA GECERMI BULASICIMIDIR..NOT PAZARDAN KUS ALMAYACAGIM ARTIK:(:(COK UZULDUM

kemo123

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
kemal balcı
Meslek
mekatronik teknisyeni
İkametgah
Hatay
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
urlu bölgesyi nasıl temizledin kestinmi ? konuyu açıp daha detaylı anlatırsan sevinirim

siirt_paçalı_kuşlar

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
veysel
Meslek
sahinq
İkametgah
Siirt
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
siverek paçalı kuşları
hayırlı akşamlar abi . bana yardımcı olsan sen olursun beni ararsan çok sevinirim . 0544 873 88 90 allah kuşlarına zeval ve hastalık vermesin aramanı bekliyorum . lütfen . hayırlı gecelr

falan.fiiilan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Kerem Aydın
Meslek
yok
İkametgah
Sakarya
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
bu ur benim bilidğim bacakta olur mesela benim kuşda da vardı ayağında ur olduğu zaman güvercin topal yürümeye başlar ondan cok rahat anlarsın ve bu ur gecmez aşı filan vurdur artk neresnde varsa

Saygılar; Kerem Aydın