Neler Yeni

GÜVERCİN OYUNU

urfalı nihat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
nihat güngördü
Meslek
dj danışman
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
çok güzel bu gerçek bi oyun kuşunun yapması gereken yere kalış ve taban harika sahibini yürekten kutluyorum

filo

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
filocu
Meslek
.
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Filo
Diğer Irklarım
Yok
kuş bunun gibi 8-10 sefer yapsın 1 saat uçsun.. yerine ve taklalı insin yeterli.. Taban falan çokta önemli değil.. tek seferlik çekim üzerinde not vermek gerekirse güzel kuş.. Maşallah..

enver ÇANGIR

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
enver çangır
Meslek
güvenlik
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
kuş güzelde oyuna gelmedi inmeye geldi

gülami

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ali gülami sönmez
Meslek
ic dekarasyon
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
helal olosun yetistirene bendede var ayni ful ayna kuyruk mavi

alidemirsmm

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ali DEMİR
Meslek
MUHTELİF
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
filo' Alıntı:
kuş bunun gibi 8-10 sefer yapsın 1 saat uçsun.. yerine ve taklalı insin yeterli.. Taban falan çokta önemli değil.. tek seferlik çekim üzerinde not vermek gerekirse güzel kuş.. Maşallah..

500 verırmısın ahmet bu dedıklerını yaparsa kuş :)))) alemsin ya... :))

kuscu_marik

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Muharrem Karaderili
Meslek
kamu çalısanı
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
alidemirsmm' Alıntı:
filo' Alıntı:

ORTADA OLANA GÖRÜLENE HELE BİRDE ALTI SAGLAM DEVAMLILIGI VARSA ALDANMAKDAN İYİDİR VERİLİR

BU KUSDA O ÖZELLİKLER VARSA FAZLASIYLADA VERİLİR

SAYGILAR

alidemirsmm

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ali DEMİR
Meslek
MUHTELİF
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
kuscu_marik' Alıntı:
alidemirsmm' Alıntı:
filo' Alıntı:

ORTADA OLANA GÖRÜLENE HELE BİRDE ALTI SAGLAM DEVAMLILIGI VARSA ALDANMAKDAN İYİDİR VERİLİR

SAYGILAR

eyvallah muharrem abi, altı sağlamsa 3000 de verilir o ayrı da mu 500 olayı ahmetle aramızda ayrı bi hikayesi var:)))

filo

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
filocu
Meslek
.
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Filo
Diğer Irklarım
Yok

__BaDBoY__

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
oguz ustundag
Meslek
kuscu
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
kuş güzelde oyuna gelmedi inmeye geldi demıs bı arkadasımız bende katılıyorum kus ılk ıkı taklasını vuruyor ınmeyınce ondan sonra yuruyor gıdıyor ucuranın emeklerıne saglık ama tam br seferını koyarsa daha net anlasılır her sey guzel kus masallah..
saygılar
oguz ustundag

metrapol41

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mehmet Yalcın
Meslek
Ögrencı
İkametgah
Kocaeli
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
maşallah hayırlı yavrular

kuscu_marik

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Muharrem Karaderili
Meslek
kamu çalısanı
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
gençler izlesinler ne söylemek isterler eksi artıları neler kendilerini geliştirmeleri açısından neler ögrenebilmişler anlatırlarsa seviniriz

antısılance

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
emre küçük
Meslek
doğalgaz tesisat
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
bu seferi ilk izlediğimden 5 yıl geçti kimi zaman tek seferde olsa defalarca izliyorum hele o ilk 4 taklasını çevirirken çıkardığı ses büyülüyo insanı taklasıda çok sert maşallah nazar değmesin

YakupCan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Yakup Altun
Meslek
KuşÇuyum
İkametgah
Mardin
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Kelebek
Güzel Güvercin

kuscu_marik

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Muharrem Karaderili
Meslek
kamu çalısanı
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
alidemirsmm' Alıntı:
kuscu_marik' Alıntı:
alidemirsmm' Alıntı:
filo' Alıntı:

SAYGILAR

eyvallah muharrem abi, altı sağlamsa 3000 de verilir o ayrı da mu 500 olayı ahmetle aramızda ayrı bi hikayesi var:)))

kuscu_marik

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Muharrem Karaderili
Meslek
kamu çalısanı
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
kuscu_marik' Alıntı:
gençler izlesinler ne söylemek isterler eksi artıları neler kendilerini geliştirmeleri açısından neler ögrenebilmişler anlatırlarsa seviniriz

kuscu_marik

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Muharrem Karaderili
Meslek
kamu çalısanı
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok

-BEYAZADAM-

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
hasan erde
Meslek
otomotiv
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
şu kuşuda bokladınız ya dayanamıcam yazıcam yani..Allahtan korkun çarpılcaksınız.kardeş boş ahkam kesicene gördüğün şeyleri taktir et.kuşun videosundan yaptığı şeyleri görüp bakıyosun onu yazmıyosun kafanda dandik dundik senoryalar uydurup nasıl boklucanı hesap ediyosun.çok ayıp kardeş çook ayıp vallahi.yakışmıyo.42 yaşında adamsın bide.allah için soruyorum sende bunun benzeri yada yarısı kadar 1 tane kuş varmı.tek 1 tane kuş varmı.bunun 10 da 1 i kadar kuş eline geçse maniler dizeler yazarsın nasıl övüceni şaşırırsın da neyse.insan her şey olucak ama nankör olmucak.bu kuşun sahibini tanımam etmem ama kuş şahane maşallah benim gördüğüm izlediğim sayılı oyun kuşlarındandan biri.oyun kuşu emek işi emek var emek.bu kuşlar öyle kolay çıkmıyor.taktir etmek lazım bu kuşada bunu uçurup yetiştiren kuşçuyada helal olsun.....sende de kuş varsa at 1 tane videoda bakalım.yalandan internetten bulimde kendi kuşum diye atim desende bundan iyisini zaten bulamazsın.bunu beğenmediğine göre sende uzay mekiği falan olması gerekiyor..yiğidin hakkı yiğide verilsin boklama işlerini bırakalım..kırdıysam özür dilerim ama sen kaşındın yani...

-BEYAZADAM-

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
hasan erde
Meslek
otomotiv
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
yukardaki msjı Arnold nickli(murat sarıçam arkadışımıza yazdım) batmanda öğretmenmiş arkadaşımız yazımın muattabı bu arkadaştır.konular karışmasın diye belirtmek istedim.bu arkadaşımızın yorumuna bende yorum yazdım.orda isim belirtmemiştim bu arkadaşın msjının altına yazmıştım orda çıkar arkadaşta görür okur sanmıştım ama 3 sayfa sonraya düşünce anlamını yitirdi.net anlaşılsın diye açıklama gereği duydum..

oguz06

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Oğuzhan OĞUZ
Meslek
İnş.Müh.
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Hasan bey sizi de murat beyi de tanımam yorumları tekrar, tekrar okudum şahsi düşüncem diye fikrini,düşüncesini yazmış,saygı göstermek gerekir, sizinde sinirden bu şekilde bir yorum yazdığınızı biliyorum ama kırıcı ve hoş bir üslup olmadığı kanaatindeyim. Her eleştiri,düşünce buraya, bu şekilde yazılırsa kavga,polemik,akabinde farklı yerlere varır yorumlar.En kötüsü tahammül ve saygı kaybolur.
Lütfen arkadaşlar yorumlarımızı daha dikkatli yazalım,gençlere örnek olmamız gerekir..
En az on sefer bende izledim bu kuşu tek oyununu. Aklımdan o zaman da geçen düşüncelerimi şimdi yazayım.
Bende var mı oynayan yok,yoksa makul ve kendimce yorumlama yapmama engel mi değil.
Öncelikle bu kuşa emek vermiş uçurmuş arkadaşımızın emeğine sağlık diyorum.Fişek tertibatı,mesafesi, takla sayısı,sesi üst seviyelerde.
Lakin bende murat bey ve bir kaç arkadaş gibi yorumda bulunmak istiyorum niçin tecrübe ve öngörüler örnek olsun.
Kuşun altında kuş olmaması,oyuna başlamadan duraksaması,inmek isterken çevrilen taklalar kuşu ateşlemiş çok güzel bir oyun çıkarmış.Sadece bu oyun gerçekten üst seviye.
Ama benimde öngörüm bu kuşun altının sağlam olmadığı,bu tür kuşların inişini kendi belirlerdiği,hatta olayı biraz daha abartıp şunu da yazmak istiyorum,bu şekilde suratli fişekleyip takla aralarını fazla açan uzun giden seri pratik kuşların çoğunluğunun, istisna kuşları ayrı tutuyorum, musul kökenli oyun kuşlarından kırılma olduğunu onlarında en kötü özelliğinin altlarının sağlam olmamalarıdır.
Niye bunları yazıyoruz çoğumuz altı boş kuşları sevmiyoruz,kupalarda diskalifiye nedeni,seven besleyene saygı duymak kaydıyla,bu tür altı sağlam olmayan kuşların soya girmesi ve baskın olması hasabiyle soydan çıkarılmadı oldukça zordur.
O yüzden meraklı ve genç kardeşlerimizin bu özelliği sevmeyen istemeyenlerin bu tür kuşları kendi kuşlarıyla kırmaların da ilerde hayal kırıklığı yaşamamaları na dair önceden acizane yapılan uyarıdır.
Saygılarımla..