Neler Yeni

GÜVERCİN OYUNU

hünkaribaba

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ömür deniz
Meslek
müdür
Yetiştirdiğim Irk
Hünkari
mükemmel bir kuş çok güzel bir paylaşım.sağol.arkadaşlarlar hiç taklacı beslemememe rağmen arkadaşımın kümesinde gördüğüm taklacılar kostüm , cüsse ve renk olarak çok hoşuma gitti.arkadaşımda bana bir takım hediye etti..birde elimden salıyorum yere inene kadar 2-3 takla atıyorlar.taklacılar hakkında fazla bilgim yok görüntülerini sizlerle paylaşıp besleyen arkadaşlardan bilgi edinmek istiyorum.saygılar ÖMÜR DENİZ.

yanık

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
barış atar
Meslek
doktor
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
işte benim aradıgım kuş oyunu bununla degerlendire bilirsiniz
saygılar

kani

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
kani değirmenci
Meslek
koltuk döşeme
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
kardeş gerçekten mükemmel ötesi bir kuş allah nazardan saklasın

TACLI_GÜLLÜ

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
CAGLAYAN
Meslek
serbest meslek
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
SLM

GERCEKTEN TAKLASI SESI GÜZEL AMA COK DURAKLIYOR DURAKLAMASA DAHADA GÜZEL OLURDU BENCE.

EMEGINE SAGLIK GÜLE GÜLE UCUR.

SAYGILARIMLA

A

Anonymous

valla maşallah... bu renkten böyle nizami bir oyun ( taban mesafe takla sayısı son bağlama) şaşılıcak şey, bu kuş bu fişeği istanbulda 15 defa yapsın kralı gelse kupayı bu kuştan alamaz :) tüyü kadar yavru tmennilerimle kardeş...

kuscu_marik

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Muharrem Karaderili
Meslek
kamu çalısanı
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
H.Hüseyin Aydoğmuş' Alıntı:
Gerçekten mükemmel oynuyor maşallah bol yavrular sağlıklı kümesler dilerim sahibini kutlarım çok iyi bir taklacı. taklacı besleyen arkadaşlara bir sorum var sevgili arkadaşlar bu tarz oyun yaparken kuşun kendi ekseni etrafından dönmesi kusurmudur yani hem yukarı oynayan hemde kendi ekseni etrafında dönenler var''yukarı burgu yapanalar''bu dönme kusurmudur yoksa olabilir mi? normalmidir? yardımlarınız için şimdiden teşekkürederim.
S A HÜSEYİN KARDEŞİM KUŞUN YAPMIŞ OLDUGU KENDİ ETRAFINDA DÖNMESİ YANİ BURGU YAPMASI BİR KUSUR DEGİLDİR AMA KİMİ KUŞÇULAR SEVER KİMİSİDE SEVMEZ SEVMEYENLER KUŞUN UZAMASINA ENGEL DİYE DÜŞÜNÜRLER HALBUKİ GÖRDÜGÜN GİBİ UZAMISINA ENGEL BİR DURUM YOK KUŞUN O HAREKETİ KUŞUN BİLİNÇLİ DEGİL İSTEM DIŞI BİR HAREKETTİR OYUNUNA SÜS KATAR FARKINDAYSAN TABAN TAKLASI YÜRÜMESİ BURGU HAREKETİ SESİ SOLUGU İLE HEPİMİZİ MENMUN ETMİŞTİR O HAREKET BİR KUSUR DEGİL KUŞUNDA İSTEM DIŞI BİR HAREKETİDİR GÖZLEMCİLİGİNİZİDE TAKDİR EDİYOR SAYGILAR SUNUYORUM

kuscu_marik

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Muharrem Karaderili
Meslek
kamu çalısanı
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
H.Hüseyin Aydoğmuş' Alıntı:
Gerçekten mükemmel oynuyor maşallah bol yavrular sağlıklı kümesler dilerim sahibini kutlarım çok iyi bir taklacı. taklacı besleyen arkadaşlara bir sorum var sevgili arkadaşlar bu tarz oyun yaparken kuşun kendi ekseni etrafından dönmesi kusurmudur yani hem yukarı oynayan hemde kendi ekseni etrafında dönenler var''yukarı burgu yapanalar''bu dönme kusurmudur yoksa olabilir mi? normalmidir? yardımlarınız için şimdiden teşekkürederim.
S A HASAN HÜSEYİN KARDEŞİM GÖZÜNDEN KAÇMIŞ UNUTMUSUN HERHALDE BURADAKİ SORUNA İSTİNADEN SANA CEVAP VERMİŞTİM SORUNU TAKLACI BESLEYENLERE SORMUŞSUNUZ BENDE SİZİ BİLGİM DAHİLİNDE SORUNUZU YANITLAMA İHTİYACU DUYMUŞTUM SAYGILAR

çakır60

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Yemen Kurunç
Meslek
oto alım satım
İkametgah
Şırnak
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
bu kusu yaklasık 5 yılönce başka bir sitede izledim arkadaşlar baya eski bir video maşallah

arnold

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
murat sarıçam
Meslek
öğretmen
İkametgah
Batman
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
ben kusur bulmak istemem ama.....yerde bir tane kuş yok dikkat ettinizmi ve kuş ilk geldiğinde durup yere bir bakıyor.bence yerde bir tane kuş görse bırakacak kendini hemen.bu tip kuşlar var uzun kaçan deparlı giden ama altı boş olan.kuşa dayanıksız olan.sanırım böyle bir kuş buda.ve birde yanında apartman var.bazı kuşlar yanında böyle yüksek bina olunca binayı hedef görüyor üstüne çıkmaya çalışıyor oyunda.bence bu kuş açık alanda bu mesafe kaçmaz hele yerede bir tane kuş at uçuramazsın.bu şahsi düşüncem.herkese kolay gelsin.bunları atmıyorum hepsini gördük yaşadık bu arada.

kuscu_marik

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Muharrem Karaderili
Meslek
kamu çalısanı
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
EN HOSUMA GİDEN VİDEOLAR DAN BİR TANESİ YETİŞTİRİSİNE SAHSIM ADINA TESEKKÜR EDİYORUM
SAYGILAR

alidemirsmm

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ali DEMİR
Meslek
MUHTELİF
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Allah nazardan saklasın,eğer istikrarlı da bi hayvansa böylesini bulmak zor...atış çökme taban ses takla arası mesafe düz fişek Allah vermişde vermiş bu hayvana,sanırım buna da kimse bişey bulmaz :))

m.yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mehmet yılmaz er
Meslek
okul personeli
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
S.A herşeyden önce niyetimizin kötüleme,aşagılama,yargılama olmadığını belirtelim. Söylecek sözü olan görüş sahibi,tecrübesi olan birşeşler söyler veya yazar.Ehil kişi bilir.Bu kuşada kuşada kusur bulacaklar mı? diye düşünmek doğru değildir . .1-neden ucan kuşun altına kuş serilmemiş . İhtimalki kuşun üzerine oyun yapmıyor. 2-Kuş tabandan sonra duraklıyor. bu hareket yapışma (bozuk iniş) alametidir. 3-neden tek sefer fişegi yayınlanmış. belkide sefere fazla gelmiyor.4- kuş yavru mu? eke mi? belli değil. ekelik hali yavru yumurta gördükten sonra ki oyunu nasıl olacak .... yani kuş yavrukızması(gençlik) hırsı ile gecici olarak oynuyor da olabilir. KUŞ mevcut görüntüsü ile harika bir kuş . tabanı var. taklası bol (ben 8 tane saydım) Uzun kaçıyor. uzaktan kapatma var.Fişeklemedeki çıkış hızı çok şahane. Kanat sesi cok iyi. videoyu çekenin ve buraya koyanın eline emeğine sağlık Teşekkür ediyorum. saygılarımla......

kuscu_marik

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Muharrem Karaderili
Meslek
kamu çalısanı
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
m.yılmaz' Alıntı:
S.A herşeyden önce niyetimizin kötüleme,aşagılama,yargılama olmadığını belirtelim. Söylecek sözü olan görüş sahibi,tecrübesi olan birşeşler söyler veya yazar.Ehil kişi bilir.Bu kuşada kuşada kusur bulacaklar mı? diye düşünmek doğru değildir . .1-neden ucan kuşun altına kuş serilmemiş . İhtimalki kuşun üzerine oyun yapmıyor. 2-Kuş tabandan sonra duraklıyor. bu hareket yapışma (bozuk iniş) alametidir. 3-neden tek sefer fişegi yayınlanmış. belkide sefere fazla gelmiyor.4- kuş yavru mu? eke mi? belli değil. ekelik hali yavru yumurta gördükten sonra ki oyunu nasıl olacak .... yani kuş yavrukızması(gençlik) hırsı ile gecici olarak oynuyor da olabilir. KUŞ mevcut görüntüsü ile harika bir kuş . tabanı var. taklası bol (ben 8 tane saydım) Uzun kaçıyor. uzaktan kapatma var.Fişeklemedeki çıkış hızı çok şahane. Kanat sesi cok iyi. videoyu çekenin ve buraya koyanın eline emeğine sağlık Teşekkür ediyorum. saygılarımla......
mehmet kardesim tesbitlerin de tabiki haklısın zaten bizlerde öyle tam manasıyla yorumlarda bulunmus degiliz o an ki tek seferi için yapılan yorumlar altında kuş olmalı eke olmalı sonu yani inişi görülmeli kaç sefer çıkarmıs ne kadar uçmuş görülmeli geziyor kendini dinlendiriyormu hepsi görülerek yorumlar yapmıs degiliz sadece görünen oyunun dan duydugumuz menmuniyeti belirtip kuş sahibini yetiştirenini onore etmek istedik görünen o anki kusun hareketinden aldıgımız bir zevk bir heyecan yasadık

SAYGILAR

alidemirsmm

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ali DEMİR
Meslek
MUHTELİF
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
sihirli cümle şu '' burda her yorum videoya göre yapılıyor'' yoksa tabiki diğer şartlarda sorgulanmalı eğer tam bir yorum istenilirse,ama kimse bizden bunu talep etmediğinden biz sadece videoda gördüğümüzü yorumladık mehmet bey,

kuscu_marik

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Muharrem Karaderili
Meslek
kamu çalısanı
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
BU KUŞ İÇİN DAHA BASKA YORUMLARINIZ EKSİKLİGİ YADA FAZLALIGI SİZCE NELERDİR

SAYGILAR

M.TURAN

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
M.TURAN
Meslek
KAMU
İkametgah
Sakarya
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Selamun Aleyküm
Bu kuşa iyi demek için yapmış olduğu tek seferlik fişeğe yorum yapılacak olursa,kuşun yerine kısarak gelmesi,taban takla çevirmesi,bol taklalı sesli ve belli bir standartın üzerinde düzgün bir fişek çıkarması güzel.Şu an için bu kuşa güzel bir kuş diyebilmemiz için altında kanatsız uçmayan kuşlar serili olması lazım,ne kadar uçtuğu kaç sefer yaptığı ,sefer zamanlamarı ne kadar olduğu,yapmış olduğu seferlerin birbirine yakınlığı ve iniş şeklinin uygunluğu görülmesi gerekir.Tek seferlik bir fişek de olsa gözümüzün pasını silmesinden dolayı bu çekimi yapıp bizlere sunanlara çok teşekkür ediyorum.Selamlar

tengelli

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
kenan tengelli
Meslek
işçi
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
kuşta taban nerde arkadaşlar kafayı diktikten 1 metre sonra takla ceviriyor ben mi yanlış görüyorum???

taban taklası kuş hedefe girdiğinde kafayı kaldırdığı noktada atılan takla değilmidir ??
ben mi yanlış biliyorum.???

htamer5

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
HASAN TAMER
Meslek
EMEKLİ
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Hayırlı Akşamlar,
Bu kuşun oyununda taban taklası yok.
Kuş konmak için geliyor ve ilk 2 taklada konmak için perdahladığında attığı takla, daha sonra konmayıp fişekliyor. Kuşun bu seferinden kuşu yorumlamak çok zor, bu kuşun geliş hızı ve alçalma mesafesi %80 taklasız inebileceğini gösteriyor. Yine de seyri güzel emeği geçenin emeğine sağlık..

tengelli

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
kenan tengelli
Meslek
işçi
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
pek cevap gelmemiş kuş dik deniyor peki başladığı noktadaki bina nereye kayboldu ???