Neler Yeni

Güvercin çalışması (Eşleme) hakkında bilgisi olan.

arap kelebek

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Arap Kelebek
Meslek
Teknisyen
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
Kelebek
S.a kuşçu arkadaşlar. Bir konu hakkında tam olarak emin olmadığım için güvercin çalışması yani eşleme konusunda bilgi sahibi ustalardan yardım almak istedim. Benim için arap kuşlarının apayrı bir yerleri var. Ama son günlerde Arap ayna kuyruk kuşları hoşuma gitmeye başladı. Arap ayna kuyruk yavru almak için hangi renk kuşları eş yapmam gerekiyor. Hazır arap ayna kuyruk kuş almak istemedim kanı belli benim elimden yetişmiş kuşlardan arap Ayna kuyruk yetiştirmek istiyorum. Konu hakkında bana bilgi verebilecek dostlarıma şimdiden allah razı olsun.

Hasip

Yönetici
Site Genel Yöneticisi
Ad Soyad
Hasip Tosun
Meslek
Bilgisayar
İkametgah
Afyon
Yetiştirdiğim Irk
Adana
Diğer Irklarım
Hünkari
Konuyu takipteyim bende merak ediyorum bu konuyu.

tanlmslz

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Gökşen açıkkol
Meslek
Kamu çalışanı
İkametgah
Antalya
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Hocam bir kuşu şununla eş edersen kesin şu renk verir veyahut bu özellikte verir diye bir şey söz konusu olamaz. Zira kesin budur diyene de kulak asma yalan söylüyordur. Ancak şu da bilindik bir gerçek akkuyruk bir kuş ile araplarını eş edersen arap akkuyruk gelme olasılığı var , aynı şekilde araplarını beyaz bir kuş ile eş edersen onlardan da akkuyruk , beyaz , kırkanat veya ala gelebilir . Bunlar olasılık deneyip denememek sana kalmış ama kesin bir dille bundan bu gelir kimse diyemez.

Saygılarımla ,

antilogaritma

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Emre çelik
Meslek
Doktor
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
kuşları nasıl eşliyonuz. aynı kafesemi koyuyonuz ?

VOLKAN KAYA

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
SEYİS38
Meslek
MEMUR
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Değerli arkadaşlarlar kuş renge göre eslenmez eslemedki kriterleri çok detaylı kan olayı var bunu tutturmak dengelemek şart çayın demini tutturmaya benzemez kan tutturmak
Eşleme teknik bilgi tecrübe zaman ve imkanla olur saygilar

tanlmslz

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Gökşen açıkkol
Meslek
Kamu çalışanı
İkametgah
Antalya
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Volkan hocam güzel anlatmış ancak bir konuda bence eksik olmuş tecrübe zaman mekan imkan hepsine evet ama Şans faktörü de çok önemli bence. Ayrıca Emre hocam kuşları eşlemek için ayırma veyahut diğer adı ile eşhane kullanabilirsin. Zaman pek uzamaz genelde 2-3 güne eş olurlar .