Neler Yeni

gürkan - babaeski - kısa gaga tepeliler

gurkanokur

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
trakyaguvercin.com
Meslek
memur
İkametgah
Kilis
Yetiştirdiğim Irk
Form
Gürkan Okur

babaeski - kırklareli

[email protected] 543 303 54 62

bunlar birkaçı...
ve diğer kuşlarımdan bazıları...

kuşçu 39

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
crm
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
slm hocam gerçekten çok güzel kuşlar bir zamanalar çok meşğurdu o tepeliler ya ama şimdi besleyen çok kalmadı..saygılar

fatih Eroğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
FATİH EROĞLU
Meslek
ECZ KALFASI
Yetiştirdiğim Irk
Hünkari
Maşallah her çeşitten var allah nazardan saklasın güle güle besleyin.

Hüseyin BAŞOĞLAN

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Hüseyin BAŞOĞLAN
Meslek
Yazılım-Tasarım
İkametgah
Muğla
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
Diğer Irklarım
Dönek
YAHOO
[email protected]
Maşallah kuşların renkleri, duruşları göz dolduruyor. Ayrıca sitenizde hoş. Teşekkürler paylaşım için.

gurkanokur

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
trakyaguvercin.com
Meslek
memur
İkametgah
Kilis
Yetiştirdiğim Irk
Form
yorumlarınız için çok teşekkürler. yüreğinize sağlık... kuscular.org da aktif olarak bulunmasam da iletilerimle, severek takip ediyorum. bundan sonra daha çok paylaşımda bulunmak dileğiyle...

mavci

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
m.avci
Meslek
idareci
Yetiştirdiğim Irk
Form
bende de iki tepeli kisa gagalilar var.bunlar tep tepeli ve bayagi buyuk tepeleri.ilk defa gordum guzel kuslrmis.

gurkanokur

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
trakyaguvercin.com
Meslek
memur
İkametgah
Kilis
Yetiştirdiğim Irk
Form
mavci' Alıntı:
bende de iki tepeli kisa gagalilar var.bunlar tep tepeli ve bayagi buyuk tepeleri.ilk defa gordum guzel kuslrmis.
yorumunuz için teşekkürler , çoğaldıklarında elinizdeki çift tepelilerden edinmek isterim renk önemli değil.. yıllar önce küllüsü vardı bende , acayip makara yapıyorlardı...selamlar
fotograf temsilidir.

gurkanokur

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
trakyaguvercin.com
Meslek
memur
İkametgah
Kilis
Yetiştirdiğim Irk
Form
bemkalı sarılar

gurkanokur

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
trakyaguvercin.com
Meslek
memur
İkametgah
Kilis
Yetiştirdiğim Irk
Form

gurkanokur

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
trakyaguvercin.com
Meslek
memur
İkametgah
Kilis
Yetiştirdiğim Irk
Form

gurkanokur

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
trakyaguvercin.com
Meslek
memur
İkametgah
Kilis
Yetiştirdiğim Irk
Form
A

Anonymous

Merhabaalar,

Gürkan bey,kuşlarınız çok güzel kostümlere sahipler allah can pekliği versin paylaştığınız için teşekkürler.Mümkünse aşağıda ki kuşlar hakkında biraz bilgi aktarırmısınız?Nedir?ne yapar? vs?

Sevgi ve saygılar.

gurkanokur

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
trakyaguvercin.com
Meslek
memur
İkametgah
Kilis
Yetiştirdiğim Irk
Form
İyi günler Hüseyin Bey. Yorumunuz için çok teşekkürler. Bunlar Macaristan' ın bir güvercin ırkı. Sıraka olarak biliniyor. Düz uçuşu var. Filo şeklinde uçuruluyor genellikle. İsrail postasıyla karıştırılmaktadır bu ırk. 2000-01 yılında Kırklareli'den Hasan Okumuş, yugoslavya'ya gittiğinden bunlardan da getirmişti. o zaman edinmiştik. siyah,sarı,kırmızı vs... çakal (magpie) şeklinde deseni. düz rengi yok. damakları geniş oldugu için yavru bakıcılığında çok başarılı bu kuşlar. 3 tane yavruyu rahatlıkla büyütüyor. sadece kırklareli civarında çok az kişi besliyor bunları.

A

Anonymous

gurkanokur' Alıntı:
İyi günler Hüseyin Bey. Yorumunuz için çok teşekkürler. Bunlar Macaristan' ın bir güvercin ırkı. Sıraka olarak biliniyor. Düz uçuşu var. Filo şeklinde uçuruluyor genellikle. İsrail postasıyla karıştırılmaktadır bu ırk. 2000-01 yılında Kırklareli'den Hasan Okumuş, yugoslavya'ya gittiğinden bunlardan da getirmişti. o zaman edinmiştik. siyah,sarı,kırmızı vs... çakal (magpie) şeklinde deseni. düz rengi yok. damakları geniş oldugu için yavru bakıcılığında çok başarılı bu kuşlar. 3 tane yavruyu rahatlıkla büyütüyor. sadece kırklareli civarında çok az kişi besliyor bunları.

Merhaba,

verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler Gürkan bey.

Çok atletik fizikli kuşlar zıpkın gibi duruşları çelik kasa gibi bir havaları var uzun lafın kısası ASİL KUŞLAR.Ben çok beğendim iyi günlerde besleyiniz tekrar maşallah ,bu desende(renkte) yamalı makaracılar var ben ilk başta biraz onlara benzetmiştim bahsettiğim kuşlar hakkında bilginiz varmıdır acaba? hoşçakalın.

gurkanokur

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
trakyaguvercin.com
Meslek
memur
İkametgah
Kilis
Yetiştirdiğim Irk
Form
Merhaba,

verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler Gürkan bey.

Çok atletik fizikli kuşlar zıpkın gibi duruşları çelik kasa gibi bir havaları var uzun lafın kısası ASİL KUŞLAR.Ben çok beğendim iyi günlerde besleyiniz tekrar maşallah ,bu desende(renkte) yamalı makaracılar var ben ilk başta biraz onlara benzetmiştim bahsettiğim kuşlar hakkında bilginiz varmıdır acaba? hoşçakalın.
yorumunuz için çok teşekkür ederim Hüseyin Bey.

İlk geldiklerinde birkaç tanesini uçurmuştum, saldıgınız gibi yükseğe çıkıyorlar, oldukça yüksekte, grup halinde, eşli uçurulunca kanat kanata uçuyorlar. canlı ve neşeli kuşlar, ancak oldukça ürkekler.

Buna benzer makaracılar var. İsim vermemişsiniz ama benim bildiğim 3 tane ırkın resimlerini paylaşayım. Belki aynı kuşlardan bahsediyoruzdur.

1. İasi oynarı. Romanya nın bir güvercin ırkı.

2.Romanya havuz oynarı. (Türkçe çevirisi bu şekilde) Yine Romanya nın bir güvercin ırkı. Havuz kavramı uçuş tarzıyla alakalı bir durum heralde. araştırdım ancak yeterli bilgi yok. bunda ekstradan paça var.

3. Bunun ismi şuan aklımda değil. Bulgaristan menşeli bir güvercin. bu da makaracı.

Ekli dosyalar

ugurk81

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
uk
Meslek
öğretmen
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Merhabalar kuşlarınız çok güzelmiş huzurla-sağlıkla beslersiniz İnşallah.
Ben de bir ara sıraka beslemiştim. Dişisi resimdekinin aynısıydı siyah-beyaz, erkek mavi-beyazdı. Budapeştelerle birlikte çok iyi yükseliyorlardı. Çok zekiler, çok dinçler, ürkekler zıpkın gibi fırlıyorlar bir anda, çok uzaklardan salıyordum rahatça geliyorlardı, bir de dediğiniz gibi süper bakıcılar.

sami gultekın

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
sami gultekın
Meslek
serbest
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
guzel kusların var gercekten iyı beslemeler

sami gultekın

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
sami gultekın
Meslek
serbest
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
montolu hosuma gıttı de cok ısteyon be...