Neler Yeni

Göz Nezlesi ve İlaç Kullanımı Hakkında Yardım UYARILARA DİKKAT GÜNCEL!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Demonturk

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Emre Günay
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
Son zamanlarda başlayan göz nezlesi kuşlarımın gözlerinde sulanma ve kızarıklıklara yol açmaya başladı.bi kaç ilaç kullandım bu ilaçlardan bir tanesi Visine (göz damlası) diğeri ise teramychn göz kremi bunlar etkili olmadı.Sizin önerebileceğiniz ve tavsiye edibileceğiniz ilaç sölerminiz . Şimdiden Teşekkürler İyi Forumlar...

tekço

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mehmet toprak
Meslek
emekli tekçi
Yetiştirdiğim Irk
Saya
Değerli kardeşim hastalıkla ilgi bölümleri araştırsan var.
--- message by moderator ---
Uyarı!
Yanlış ilaç, teşhis, sakıncalı ürün veya yanlış/yada tehlikeli tedavi önerilerinde bulunmayınız. Tekrarlanmasın! Ürünlerin açıklamalarını mutlaka okuyunuz. Bu gibi sakıncalı mesajları gördüğünüz yerde rapor edip gereğinin yapılmasını talep edebilirsiniz!

goksel_fb1907

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
sanane kardes
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Uyarı! İlaçları sahtekarlıklara önlem olarak eczanelerden veya resmi veteriner ilacı satan yerlerden temin ediniz (orijinal olduğundan, üzerinde etken maddelerinin belirtildiğinden ve doğrudan resmi üretici firmadan tedarik edildiğinden, emin olmadığınız ürünleri kullanmayınız!). Bunları ihlal eden mesajları gördüğünüz yerde rapor edip gereğinin yapılmasını talep edebilirsiniz! İmkan varsa kanatlı uzmanı (ve hayvanların yaşam/refah vs. haklarını ihlal etmeyen) bir veteriner hekimden yardım alınız. Bu gibi sakıncalı mesajları gördüğünüz yerde rapor edip gereğinin yapılmasını talep edebilirsiniz!

tek kuşta varsa ornitab (güvercin ilacı) ik gün 2 tane sonra ki 3 gün 1 olmak üzere toplam 5 tane vericeksin ilaçla birlikte antibiyotik göz damlası kullanabilirsin,eğer kuşlarının çoğuna bulaşmışsa ornimix toz kullanacaksın 3-4 gün 2lt suya 1 poset karıstırarak vericeksin.Ya da alternatif o ilaçlara para verecek durumum yok diosan doksisilin etken maddeli antibiyotik olan monodoks 100mg 14 kapsül alıcaksın 2 kapsül 2lt suya karıstırıp gene 3-4 veya 4-5 gün vericeksin tek kusun hastaysa 2 lt sudan günde 3 defa sırıngayla cekip agzına verebilirsin arkadasların dediği tetra ilaç da aynı gurupta etken maddeli ilaçlardır. göz nezlesinin asıl nedeni üst solunum yolu enfeksiyonudur.Dediğim tedavi yöntemini kullanırsanız etkisi sonuç alıcağınıza eminim bizzat kendim tarafından denenmiş tedavilerdir.Göz damlası olarak gentagutu kullanabilirsiniz.Bir teşekkürü çok görmeyin :D

nakp

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
namık akpınar
Meslek
otomotiv
Yetiştirdiğim Irk
Baska
s.a güzel kardeşim bu arada burun deliklerinide bak tıkanma varsa pamuklu kulak çöpüyle temizle

Demonturk

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Emre Günay
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
herşey için teşekkür edermim bu konuda beni bilgi sahibi ettiğiniz için sizlerede ayrıca bir teşekkürü çok görmedim Saygılar ...

polllat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
sinan öztekin
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Hünkari
Uyarı! Uygunsuz dozajlar içeren öneri silinmiştir! Dozu çok iyi araştırmalı veya kanatlı uzmanı (ve hayvanların yaşam/refah vs. haklarını ihlal etmeyen) bir veteriner hekime danışmalısınız. Yanlış ilaç, teşhis, sakıncalı ürün veya yanlış/yada tehlikeli tedavi önerilerinde bulunmayınız. Tekrarlanmasın! Ürünlerin açıklamalarını mutlaka okuyunuz. Bu gibi sakıncalı mesajları gördüğünüz yerde rapor edip gereğinin yapılmasını talep edebilirsiniz!

crazy_229

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
salih yılmaz
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Bilgilerinz için teşkler..

veroz53

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
aytac coduroglu
Meslek
marangoz
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
kusumun burnundan hirilti sesi geliyo acaba göz gripimi?

gokay

Kayıtlı Kullanıcı
Bu konuda size tavsiyem, öncelikle kümes havalandırma ,temizlik , fazla kuş vb. sebebleri halledin.Damlalar ve merhemler başlangıçta faydalı olabilir, eger gözde perde veya yeşillenme gibi belirtiler başlamışsa kesinlikle göze birşey sürmeyin hayvanı kör edersiniz.Kuşu ayrı bir salmaya koyun, yemini suyunu yesin ,
Uyarı! Bu mesaj kısmı oldukça tehlikeli dozaj önerileri nedeniyle silinmiştir. Kuşlara kullanımı ve sonucu tehlikeli olabilecek uygulamalar yapmayınız!
Bunun gibi sakıncalı teşviklerde bulunmayınız. Gereği yapılmıştır. tekrarlanmasın! Bu gibi sakıncalı mesajları gördüğünüz yerde rapor edip gereğinin yapılmasını talep edebilirsiniz!

thundereblue

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
EMRE AKDOĞAN
Meslek
MEMUR
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Uyarı! Bu mesaj zararlı ve tehlikeli ürün önerileri nedeniyle silinmiştir. Hayvan hakları yasalarına göre bu yorumdaki gibi eziyete giren teşvikler suç ve ceza kapsamında değerlendirilebilirler. Bunun gibi uygunsuz ve sakıncalı teşviklerde bulunmayınız. Gereği yapılmıştır. tekrarlanmasın! Bu gibi sakıncalı mesajları gördüğünüz yerde rapor edip gereğinin yapılmasını talep edebilirsiniz!

MERTSOMA

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
LEVENT MERT
Meslek
ELEKTRİK TEKNİKERİ
İkametgah
Manisa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
GENTA göz damlası kullanıyorum 2 -3 kullan bişey kalmaz kuşa da antibiyotik ve vitamin ver NEO TERAMİCİNE TOZ var 4.5 lira aldınmı bir sene yeter.

veroz53

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
aytac coduroglu
Meslek
marangoz
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
tesekkür ederim ,,kümesim 100cm x 80cm x 106 cm ve 6 tane lahor kusum vardi 1 tanesini kurtaramadim daha dogrusu bilgim yokdu burda sag olsunlar güzel paylasimlar yapiliyor ben yeniyim gördüm tetra 250 kapsül sularina karistirdim cok iyi geldi düzeldi birde baba kus yani yumurtaya yatiyo su an yavrusu ciksaydi bu ona kusarak yavruyada bulastircakti ,,simdi cok rahatladim bilgi veren herkeze tesekkürlerimi sunuyorum iyi günler dilerim ..

Kenan.P

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Kenan Pekbas
Meslek
Bilgisayar
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
O boyutlarda olan kümes 6 Kus icin cok kücük Aytac bey, 1 metrekareye 1 cift kus hesaplamaniz gerek. Hastaliklar kümesin kücük ve havasiz oldugundan kaynaklaniyor. Saygilar Kenan

veroz53

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
aytac coduroglu
Meslek
marangoz
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
kenan bey cevabiniz icin tesekkürler,, kuslarin 2 tanesi hasta olarak geldiler bursadan,, birini bilgisizligimden kurtaramadim digerini ilacla kurtardim ,,kümesi büyültcem evet,,bilginiz icin tesekkür ederim

kral10

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
gökhan karahan
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Arkadaşlar bir ilaç hakkında yardıma ihtiyacım var.250-TETRA aldım.Tam olarak kullanımı hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim...ÇOK ACİL...şimdiden teşekkürler

timsah_brs

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
fatih cicek
Meslek
serbest
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
1 kapsul 3 lıtreye sularına karuısırtır kardesım

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
KARABAŞ BURSA OYNAR AKKANAT AKKUYRUK
ECZANEDEN İLAÇ KULLANIMINDAN YANAYIM.GÜVERCİN İLAÇLARINA SAHTEKARLIK YAPMAK MÜMKÜN .HATTA PİYASADA SAHTE GÜVERCİN İLAÇLARININ OLDUĞUNU BİLMEYEN Mİ VAR ?.
ECZANEDEN İLAÇ ALDIĞIMDA UCUZ VE 24 SAAT AÇIK ECZANE VAR.DOZAJINI DA AYARLIYORSAM SORUN NEREDE.

TETRA 250 MG ANTIBIYOTIK İLACIN KULLANIMI
-----------------------------------------------------------
2 LİTREYE 1 KAPSUL SABAH -AKŞAM TAZE (BEKLEME SÜRESİ 4 SAATİ GEÇİRMEMEYE DİKKAT EDİLMELİDİR.)
10-14 GÜN KULLANILMALIDIR.
20 GÜN SONRA AYNI İLAÇ TEKRAR KULLANILMALIDIR.
TAŞ,MİNERAL ,MOZAİK ÖNLERİNDEN ALINMALIDIR.KUŞLAR DIŞARI SALINMAMALIDIR.
BULAŞICIDIR..HEPSİNE İLAÇ VERİLMESİNİ ÖNERİRİM.
-------------------------------------------------------------

devir

Yardımcı Admin
Ad Soyad
Devir KorkmaZHan
Meslek
Brand Designer & PR Ads Cons.
İkametgah
KKTC
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Posta, Kokotil ve Yabiciklerimiz (Thm. 2000)
malesef çok doğru :tamam: insanlar güvercin ilacı vereyim kuşum iyleşsin diye beklerken, sahtekarlar yüzünden kuşlarını kaybediyorlar, ya ürünün orijinal olduğundan emin olunacak (üzerinde etken maddelerinin belirtildiğinden ve doğrudan resmi üretici firmadan tedarik edildiğinden, emin olunuz!) veya eczaneden yada resmi veteriner ilacı satan yerlerden aynı etken maddeye sahip ilaç alınarak, uygun dozajı iyi öğrenip/araştırıp/danışıp öyle kullanılacak. gerekli ilaçlarıyla birlikte multivitamin de verilirse bünyesi kolay toparlar. Hayvanlar uzun süre temiz ve sade sudan mahrum bırakılmamalıdır! imkan varsa kanatlı uzmanı (ve hayvanların yaşam/refah vs. haklarını ihlal etmeyen) bir veterinerden yardım alınız. hasta kuşları rahat ve korunaklı ayrı revirde karantinaya alınız. kuşlarınızı iyi gözlemleyip, karma hastalıklara karşı ağız içi, tüy araları, bacak, kanat ve altları, göbek, anüs vs. daima kontrol ediniz. bu hastalık üst solunum yolu problemlerinden kaynaklanır uygun göz preparatları yanında oral tedavi de gerektirir. siteden göz nezlesi konusunu aratabilir veya buradaki güncellenebilen dökümandan https://goo.gl/TVOLqb faydalanabilirsiniz ctrl+f tuşlarına basıp aranacak kelimeleri yazıp konuları bulabilirsiniz. dökümanı güncellenebileceğinden sadece linkiyle paylaşınız ve bilgisayar üzerinden açınız. geçmiş olsun..

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
KARABAŞ BURSA OYNAR AKKANAT AKKUYRUK
GÖZ NEZLESİ ,BURUN AKINTISI,ONE EYES COLD( TEK GÖZ SULANMASI ),ÜST SOLUNUM YOLU ENFEKSİYONUNDA
ORNITOSIS HASTALIĞI
.........................
DOKSİSİKLİN İÇEREN ; İLAÇLAR İLE TEDAVİ GEREKTİRİR. BUNLAR MONODOKS, TETRA 250 GİBİ KAPSUL İLE DE OLUR.
TEDAVİ SÜRESİ 14 GÜNDÜR. SABAH-AKŞAM ÖNLERİNE KONUR. ALINIR VE VİTAMİN ,PREBİYOTİK DESTEĞİ YAPILIR.
TAŞ,ÇAKIL ,KUM ...YEMEMELERİ SAĞLANIR.MÜMKÜNSE DIŞARI SALINMAZ.İNSANA DA ORNITOSIS BULAŞIR.
ÇOCUKLARA,YAŞLILARA,GEBELERE ..,VÜCUT DİRENCİ DÜŞÜK KİŞİLERE TEHLİKELİDİR.ATEŞ İLE SEYREDEN RAHATSIZLANMALARA SEBEBİYET VERİR. İLAÇ KULLANIMINDAN SONRA 15 GÜN GEÇİNCE TEKRAR 7-10 GÜN KADAR DOKSİSİKLİN VERMEK EN İYİ TEDAVİ EDİCİDİR.ORNITOSIS KÜMESTEN UZAKLAŞTIRILAMAZSA ...
POX ( İÇ ÇİÇEK ) KENDİNİ GÖSTERMEĞE HAZIRLANIR.!ORNITOSIS 3-5 GÜNDE HİÇ BİR İLAÇ İLE TEDAVİ OLMAZ .
YİNE YİNE YİNE TEKRARLAR ..YİNE YİNE YİNE İLAÇ ALIP DURURSUNUZ !saygılarımla.
DEZENFEKTAN KULLANINIZ . ( KÜMESLERİNİZİ SIK SIK TEMİZLEYİNİZ.)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...