Neler Yeni

Genç Kuş Hastalığı (ADENOVIRUS YOUNG BIRD SICKNESS )

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kerim KINIR

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Kerim KINIR
Meslek
Operatör
İkametgah
Kocaeli
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
S.a
Aldığımız "Neosulfaprim"i i cumartesi günü çok yoğun olduğum ve geç geldiğim için kuşlara veremedim.Bugün sabah 11 gibi ilacı kuşlara vermeden önce kuşların dışkılarının resimlerini çektim.4-5 gün kullanacağımız "Neosulfaprim"den sonraki durumlarını hep beraber görelim.

Ekli dosyalar

Kerim KINIR

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Kerim KINIR
Meslek
Operatör
İkametgah
Kocaeli
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
S.a arkadaşlar,
Bugün sabah kuşların dışkılarının resimlerini çektim.Sizlerle paylaşıyorum.Elimden geldiğince günlük olarak eklemeye çalışacağım ki 3-4 gün sonra ne kadar yol kat edebilmişiz veya ilaç tedavimiz bir işe yaramıyorsa nedenini hep beraber bulalım ve kuşlarımızdaki ishalden kurtulalım...
Saygılarımla...

Ekli dosyalar

Kerim KINIR

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Kerim KINIR
Meslek
Operatör
İkametgah
Kocaeli
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı

Bugünlük bu kadar arkadaşlar...

Ekli dosyalar

devir

Yardımcı Admin
Ad Soyad
Devir KorkmaZHan
Meslek
Brand Designer & PR Ads Cons.
İkametgah
KKTC
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Posta, Kokotil ve Yabiciklerimiz (Thm. 2000)
Merhabalar,
bizim de benzer durumda bir kuşumuz var. bahçeye düşmüştü salmonella hastasıydı cinsi de sanırım "rus postası" daha çocuk ama baya uzun boyunlu ve boylu. tam salmonella tedavisi gereği gibi yapıldı (uygulama detayları burada: http://goo.gl/m61z6 dökümanı güncellenebileceğinden sadece linkiyle paylaşınız ve bilgisayar üzerinden açınız) uygun doz ve sürede iç parazit kürü uygulandı. tüm tedavilerin peşine antimikotik/geniş kapsamlı mantar kürü yapıldı. onun da peşine prebiyotik (faydalı bakteri takviyesi 2-3 gün) yapıldı. şimdilerde pamucuk (ağızda beyaz noktalar/aspergillosis) olduğu için sulfa içeren bir ilaç (bactrim kullanıldı) bunun yanında nidazol (ağızda sarı noktalar için) ve mikostatin (mantar için) + multivitamin + bal + pekmez + bitkisel çaylar vs. ile uygun şekilde tedavisi yapıldı. durumu iyi, keyfi, yemesi ve içmesi yerinde çok şükür. not: iç parazit tedavisini uygularken a ve k ağırlıklı multivitamin ve ercefuryl kapsül iç tozunu kanamalara önceden önlem amaçlı birlikte kullanabilirsiniz. sağlıkla kalınız..

Kerim KINIR

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Kerim KINIR
Meslek
Operatör
İkametgah
Kocaeli
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Sa. arkadaşlar,
Pazar günü öğlen saat 12 civarından itibaren kuşlara "Neosulfaprim" vermeye başlamıştık.Bugün kuşların dışkılarını tekrar çektim.Dışkılarda genel olarak azda olsa düzelme gözlemledim.Dışkıdaki aşırı su çoğunda gitmiş , dışkılar top şeklini almaya başlamış , bazen yine sulu olarak dışkılar görülüyor fakat çoğu normale dönük.Büyük ve kahverengi olan dışkılar yumurtaya veya yavruya yatan kuşlara aittir.Bugün çektiğim resimler aşağıdaki gibiler...

Ekli dosyalar

Kerim KINIR

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Kerim KINIR
Meslek
Operatör
İkametgah
Kocaeli
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Devam ...

Ekli dosyalar

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
KARABAŞ BURSA OYNAR AKKANAT AKKUYRUK
10 MARTA KADAR İLAÇ VERMEYELİM.. ÇÜNKÜ TEKRAR İLAÇ VERMEYE BAŞLAYACAĞIZ..ŞU HASTALIKLARI KÖKTEN SİLİP ÖNÜMÜZE BAKALIM.. YAVRU ALALIM .. :haha: YAZIN BOL BOL.. :heyo: SEVGİLERİMLE.İNŞALLAH İYİ OLACAK..

CİLLİ GİBİ KAKALARI OLSUN.. :haha: :slm:

GÖNLÜNCE HOŞ OLSUN..

Kerim KINIR

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Kerim KINIR
Meslek
Operatör
İkametgah
Kocaeli
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
[email protected]' Alıntı:
10 MARTA KADAR İLAÇ VERMEYELİM.. ÇÜNKÜ TEKRAR İLAÇ VERMEYE BAŞLAYACAĞIZ..ŞU HASTALIKLARI KÖKTEN SİLİP ÖNÜMÜZE BAKALIM.. YAVRU ALALIM .. :haha: YAZIN BOL BOL.. :heyo: SEVGİLERİMLE.İNŞALLAH İYİ OLACAK..

CİLLİ GİBİ KAKALARI OLSUN.. :haha: :slm:

GÖNLÜNCE HOŞ OLSUN..

Sizlerin sayenizde İnşallah sileceğiz kökten şu ishali Türker abim.Yavru alıyoruz abi maşallahımız var.Hastalıktan da kurtulunca her şey rayına oturacak inşallah.
HER ŞEY GÖNLÜMÜZCE OLSUN...
ELLERİNDEN ÖPERİM...

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
tüm güvercinler hepimizindir. :slm:

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
MUTLAKA KAKA FOTOSU BEKLİYORUM.. DURUM NEDİR..NE YAPMAKTAYIZ..PUSMA VAR MI...

AYRICA PAMUCUK OLAN DİŞİ İÇİN NE YAPMAKTAYIZ..YAVRUSU VAR..AYIRMADIK RİSK VAR..PROGRAM NASIL OLMALI..

EKSİKLERİMİZİ ,HATALARIMIZI İRDELEYELİM..

BEŞERİ İLAÇLAR DA KULLANDIK..(ECZANEDEN) BU TEDAVİDE KAÇ PARA HARCADIK..BUNLAR MERAK EDİLEBİLİR..

Kerim KINIR

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Kerim KINIR
Meslek
Operatör
İkametgah
Kocaeli
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
[email protected]' Alıntı:
MUTLAKA KAKA FOTOSU BEKLİYORUM.. DURUM NEDİR..NE YAPMAKTAYIZ..PUSMA VAR MI...
AYRICA PAMUCUK OLAN DİŞİ İÇİN NE YAPMAKTAYIZ..YAVRUSU VAR..AYIRMADIK RİSK VAR..PROGRAM NASIL OLMALI..
EKSİKLERİMİZİ ,HATALARIMIZI İRDELEYELİM..
BEŞERİ İLAÇLAR DA KULLANDIK..(ECZANEDEN) BU TEDAVİDE KAÇ PARA HARCADIK..BUNLAR MERAK EDİLEBİLİR..
Bugün Selim( hayalet beyaz) abiyi ziyarete gittim.Ordan da ablama geçtim.Eve yarın geçeceğim için resimeleri yarın yükleyebiliriz.Diğer sorulara açıklık getirelim.

En son kullandığımız "Neosulfaprim"i 5 gün kullandık.İshalde bayağı ilerleme oldu fakat yine tamamen kesebilmiş değiliz.İshali neden tamamen kesebilmiş değiliz anlayabilmiş değilim açıkçası.

Triko olan dişiye ve eşine nidazol şurup veriyorum.Erkeğede vermemdeki amaç yavruya kustuğu için yavrularda oluşabilecek hastalığa azda olsa bir önlem almış oluyoruz.Dişiye ayrıca Nizadol'dan sonra yine sabah akşam pamukçukları kulak pamuğu ile baticonluyorum (yutması sakıncalı olabileceğinden-fazla suyunu sıkarak).Fakat ondada bir düzelme gözlemleyemiyorum.Dediğiniz gibi yavrular olduğundan ayıramadığımız için risk büyük.

Kuşların genelinde pusma büyük ölçüde düzeldi diyebiliriz.Ayrıca 1. sayfadaki dişimizde sağlığına kavuşup yumurtlamıştır.

Bütün her şeyi en ince detayına kadar özenle yapıyoruz.İlaçları uygulama şeklimizde bir eksik bir hata yok fakat.İlaçların ishali tamamen kesememe nedenini anlayamıyoruz.Yarın tekrar dışkı fotolarını ekleyeceğiz hep beraber görelim bakalım...

arnold

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
murat sarıçam
Meslek
öğretmen
İkametgah
Batman
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
arkadaşlar ben bytril ve çocuklar için polivit şurup vitamin var şırıngaya ikisinden çekip kuşun ağzına 3-4 gün damlatıyorum.bu çok ilerlemediyse hastalık kesin tedavi ediyor..

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
arnold' Alıntı:
arkadaşlar ben bytril ve çocuklar için polivit şurup vitamin var şırıngaya ikisinden çekip kuşun ağzına 3-4 gün damlatıyorum.bu çok ilerlemediyse hastalık kesin tedavi ediyor..
BAYTRL VE VİTAMİN GRİPAL ENFEKSİYONLARDA FAYDALI OLACAKTIR..İSHAL VE PAMUCUK , E-COLI İÇİN BİR ÇÖZÜME GÖTÜRMEYECEKTİR..

ARNOLD DAHA ARAŞTIRMACI OLMANI , ARZU EDERİM.. :slm:

Kerim KINIR

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Kerim KINIR
Meslek
Operatör
İkametgah
Kocaeli
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Merhaba arkadaşlar.
Dün söylediğim gibi dışkı resimlerini çektim ve ekliyoruz.Hep beraber görelim ilerlemeyi...

Ekli dosyalar

Kerim KINIR

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Kerim KINIR
Meslek
Operatör
İkametgah
Kocaeli
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı

Ekli dosyalar

Kerim KINIR

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Kerim KINIR
Meslek
Operatör
İkametgah
Kocaeli
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı

Ekli dosyalar

Kerim KINIR

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Kerim KINIR
Meslek
Operatör
İkametgah
Kocaeli
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı

Ekli dosyalar

Kerim KINIR

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Kerim KINIR
Meslek
Operatör
İkametgah
Kocaeli
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı

Ekli dosyalar

Kerim KINIR

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Kerim KINIR
Meslek
Operatör
İkametgah
Kocaeli
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı

Ekli dosyalar

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
KERİM NIDAZOL ŞURUP ŞIRINGA İLE VERMEKTESİN ...1 CC DOZAJ OLARAK AZ 3 CC SABAH-3 CC AKŞAM VERMELİYİZ ..

EĞER AZ SAYIDA PAMUCUK TEDAVİSİ YAPIYORSAK NIDAZOL VE YA FLAGYL İN TABLETİNİ TERCİH EDELİM..1/2 TABLET YUTTURALIM..SABAH-AKŞAM.....

KÖTÜ GÖRÜNTÜLÜ KAKALAR PAMUCUK OLAN DİŞİ VE EŞİNE AİT OLABİLİR Mİ..?YİNE ISRAR EDİYORUM PAMUCUK OLAN KUŞLARI BİR ÇİFTHANEYE AYIRMALIDIR..YAVRULARI ÇİFTHANEDE BAKACAKLARDIR..LÜTFEN AYIRALIM..YAZ BOYU KURTULAMAYIZ..BU İLLETTEN. :evet:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...