Neler Yeni

Genç Kuş Hastalığı (ADENOVIRUS YOUNG BIRD SICKNESS )

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kerim KINIR

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Kerim KINIR
Meslek
Operatör
İkametgah
Kocaeli
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Bilgilendirmeye devam arkadaşlar.
Bugün "Alfoksil 500mg Kapsul" kullanmaya başladığımızın 3. günü oldu.
İshal ve hastalık yuvanın %90 ında bulunduğu için bütün kuşlara uyguluyoruz ilaçları.
Ve ishallerinde de bayağı bir düzelme gözlemliyoruz.Bugün dışkı fotolarını çektim birleştirip video şekline getirdik sizlerle paylaşıyoruz.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=bFVCVsLf4-0[/youtube]

Kerim KINIR

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Kerim KINIR
Meslek
Operatör
İkametgah
Kocaeli
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Konumuzun 1. sayfasında bulunan güvercinimizinde yem yemesinde daha bir istekli olduğunu gözlemliyoruz.Durumu iyiye gitmektedir.Kuşun bugün çektiğim resmi aşağıdaki gibidir.

Ekli dosyalar

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
KARABAŞ BURSA OYNAR AKKANAT AKKUYRUK
KAKALARIN GÖRÜNÜMÜ İYİYE GİDİYOR..BU İYİYE İŞARET..

KUŞLARDA DURGUNLUK DEVAM EDİYOR..SABIR..DÜZELECEKLER..DİYORUM..

Berkin2

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
berkin irak
Meslek
Tekstil
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Hünkari,Van Kaplanı
geçmiş olsun şimdiden bu ilaçları nerden temin edebilirm resimdeki kuşun aynısı bende var hastalıklar tamamen aynı

Kerim KINIR

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Kerim KINIR
Meslek
Operatör
İkametgah
Kocaeli
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Merhabalar konumuzda geçen ilaçlar ve temin edebileceğiniz yerler şu şekildedir:

Ercefuryl : Eczane
Sanasol Vitamin Şurubu : Eczane
Alfoksil 500mg Kapsul : Eczane
Tetramezatin veya Sulfamezatin : Veteriner ' den temin edebilirsiniz.Geçmiş olsun

Fakat hastalıklar birbirine benzerlik gösterebilir tam emin olmadan hangi ilaçları kullanacağınıza karar vermeyiniz.

hener

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Hüseyin Ener
Meslek
emekli
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Bango
Sitemizde herkese örnek olacak bir paylaşım. Her arkadaşın tedavi ile ilgili gelişmeleri bu başlıktaki gibi paylaşması gerekir. Camiamıza çok yararlı bu çalışmalara katkı yapan herkese içten teşekkür ederim.

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
TEŞEKKÜR EDERİZ HÜSEYİN AĞABEYİM.. :slm:

Kerim KINIR

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Kerim KINIR
Meslek
Operatör
İkametgah
Kocaeli
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
hener' Alıntı:
Sitemizde herkese örnek olacak bir paylaşım. Her arkadaşın tedavi ile ilgili gelişmeleri bu başlıktaki gibi paylaşması gerekir. Camiamıza çok yararlı bu çalışmalara katkı yapan herkese içten teşekkür ederim.
Asıl biz sizlere teşekkür ederiz Hüseyin abi.Böyle güzel bir ortamda bulunmak bizleri çok mutlu ediyor.
Fakat bilgilenen çok , bilgilendiren çok az.Bütün arkadaşlarımızdan , dostlarımızdan kuşlarında bulunan hastalığı tedavi ederken günbegün fotoğraflayarak , gelişmelerden bizleri haberdar ederek daha bilgili bir güvercinsever olmamıza katkı sağlayabilirler.

hener

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Hüseyin Ener
Meslek
emekli
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Bango
Kerim TÜRK' Alıntı:
hener' Alıntı:
Asıl biz sizlere teşekkür ederiz Hüseyin abi.Böyle güzel bir ortamda bulunmak bizleri çok mutlu ediyor.
Fakat bilgilenen çok , bilgilendiren çok az.Bütün arkadaşlarımızdan , dostlarımızdan kuşlarında bulunan hastalığı tedavi ederken günbegün fotoğraflayarak , gelişmelerden bizleri haberdar ederek daha bilgili bir güvercinsever olmamıza katkı sağlayabilirler.
Kerim Kardeşim,

Bu siteye katkılarınızı inanıyorum ki herkes takdir ediyor. Aslına bakarsanız tüm güvercin hastalıkları ile ilgili çok değerli bilgiler, sitemiz arşivlerinde var. Eminim, biraz araştırma zahmetine katlanan, ihtiyacı olan her türlü bilgiye rahatlıkla ulaşır. Hastalıklarla ilgili birçok kişi tedavi yöntemi ve kullanacağı ilaçlar hakkında yardım istiyor. Ancak tedavi süresindeki gelişmeleri pek çok kişi paylaşmıyor. Aslında en önemli husus budur. Eğer tedavi süreci paylaşılırsa çok yararlı olur.
Vermiş olduğunuz tedavi bilgileri yanında yapmış olduğunuz paylaşım hakikaten herkes tarafından örnek alınmalıdır.
Tekrar teşekkür eder yapmış olduğunuz tedavide de başarılar dilerim.

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
KERİM FOTO BEKLİYORUZ AYNI ZAMANDA SAĞLIKLARI HAKKINDA BİLGİ ..KAKALAR NASIL OLDU ?..

Kerim KINIR

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Kerim KINIR
Meslek
Operatör
İkametgah
Kocaeli
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
[email protected]' Alıntı:
KERİM FOTO BEKLİYORUZ AYNI ZAMANDA SAĞLIKLARI HAKKINDA BİLGİ ..KAKALAR NASIL OLDU ?..
Türker abi bugün yuvayı dışkıların öncekileri ile karışmaması için temizledim.Yarın yeni fotoğrafları çekip ekleyerek sağlıkları hakkında detaylı bilgiyi sunacağız dostlarımıza.
:tamam:

Kerim KINIR

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Kerim KINIR
Meslek
Operatör
İkametgah
Kocaeli
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Merhabalar arkadaşlar.
Bugün tarih 22.02.2013'ü gösteriyor."Alfoksil 500Mg Kapsul" e başlamamızın 6. günü oldu.Kuşların dışkılarında bayağı bir ilerleme gözlemliyoruz.Bir önceki bilgilendirme mesajımda yaptığım gibi , bugünde dışkıların resmini çekip birleştirerek video şekline getirdim sizlere sunuyoruz.Sizlerde kuşlardaki ishalin düzelmeye başlayıp kahverengileştiğinİ ve kuşların kabarmasında azda olsa düzelme olduğunu göreceksiniz.."Alfoksil 500Mg Kapsul"ü 4 gün daha kullanacağız umuyorum ki kuşların kabarma sorununu ve ishali tamamen çözeceğiz.Konunun 1.sayfasında pusuk duran beneklinin resimleride aşağıdaki videoda mevcut.Kuş kendini toplamaya , kilo almaya başlamıştır.Resimlerde sizde rahatla fark edebileceksiniz.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ooWOanqF1HA[/youtube]

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
KAKALAR DAHA DA İYİYE GİDİYOR..YEŞİL KAKALAR DA TETRAMEZATİN 3 GÜN KULLANDIKTAN SONRA KALMAYACAK HEP BİRLİKTE GÖRECEĞİZ..

10 MARTTA TEKRAR ERCEFURYL 3 GÜN

MÜMKÜNSE SULFAMEZATIN KULLANILMALIDIR..3 GÜN..

KAKALARDAKİ BEYAZLIKLAR SALMONELLA BELİRTİLERİ.. .. NİSAN AYINDA VEBA VE SALMONELLA AŞILARI ŞART..

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
KAKALAR NORMALE DÖNDÜ ÇÜNKÜ; E-COLİ HASTALIĞINI YENDİK. :heyo: :haha:

Kerim KINIR

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Kerim KINIR
Meslek
Operatör
İkametgah
Kocaeli
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Evet Türker abi.Sayenizde bayağı yol kat ettik.Her geçen gün daha iyiye gidiyor tedavimiz.
Dediğiniz gibi hastalığı oluşturan bakterilerin larvalarınında yok edilmesi için 10 Martta ilaçları tekrar kullanacağız.
Türker abiden öğrendiğime göre kakalarındaki kahverengiliğin nedeni kuşların E-Coli'den arınıp normale dönmeye başladığına işarettir. Bütün dostlarımızdan bu şekilde uğraşmamaları için kuşları sağlıklıyken aşılarını yaptırmalarını rica ediyoruz...

Kerim KINIR

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Kerim KINIR
Meslek
Operatör
İkametgah
Kocaeli
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Merhabalar arkadaşlar,
Bugün tarih 23.02.2013 ve tedavimizin 7. günü.
Bugün yuvayı tekrar temizledim.Çünkü yarın yine resim çekip bu konu üzerinden paylaşacağız.Yuvayı günlük olarak temizlemezsek yeni dışkılarla eski dışlarını karıştırıp , tedavimizdeki ilerlemeyi göremeyiz.

Kuşların bugünkü genel durumundan bahsedecek olursak;
Kuşlarda tedaviye başladığımız günden itibaren bayağı bir ilerleme var.1'nci sayfadaki pusuk duran benekli dişide çok fazla ilerleme var.Kendini toplamaya ve etlenmeye devam ediyor.Yuvanın tamamında görülen pusma eylemide yavaş yavaş düzelme gözleniyor.Bil hassa erkekler , dişilere kur yaparak dişileri hareketlendiriyorlar.Kısacası kuşlar daha zindeler.

Saygılarımla...

scutaro

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Gökhan Yalçın
Meslek
Serbest
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Saya
Diğer Irklarım
Benim kuşun birinde aynı belirtiler vardı yaklaşık 1 yaşında, aynı zamanda denge kaybı da mevcut, ben Nifuramycin verdim. Alfoksil adlı ilaç 1 lt'ye ne kadar konuluyor ve ne kadar süre devam etmek gerekir.

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
scutaro' Alıntı:
Benim kuşun birinde aynı belirtiler vardı yaklaşık 1 yaşında, aynı zamanda denge kaybı da mevcut, ben Nifuramycin verdim. Alfoksil adlı ilaç 1 lt'ye ne kadar konuluyor ve ne kadar süre devam etmek gerekir.
2 LİTREYE 1 ALFOKSIL KAPSUL BOŞALTIYORUZ.. SABAH-AKŞAM TAZE HAZIRLIYORUZ..10 GÜN VERİLİYOR..AMOKSISILINLI ANTİBİYOTIKTIR.

Kerim KINIR

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Kerim KINIR
Meslek
Operatör
İkametgah
Kocaeli
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Merhabalar arkadaşlar.

Dün , bugün resim çekip paylaşacağımızı belirtmiştim fakat fotoğraf makinasının azizliğine uğradık.
Kusura bakmayın.
En kısa zamanda sorunu halledip fotoğrafları yükleyeceğiz...

Saygılarımla...

scutaro

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Gökhan Yalçın
Meslek
Serbest
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Saya
Diğer Irklarım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...