Neler Yeni

Eve zabıta geldi !

stabilocox

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Burak cam
Meslek
öğrenci
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
az önce ben terasta kuşları yemlerken zabıta geldi. kimliğimi alıp aşaya gelmemi söylediler indim aşaya şikayet varmış.elimde ne kadar kuş olduğunu sordular 25 tane felan kuşum var. şehir içinde kümes hayvanlarını beslemenin yasak olduğunu ve sayı çok fazla sen onları 6-7 taneye düşür. onlarıda kapalı kafeste bak gibi şeyler dediler. 15 gün süre verdiler eğer düşürmezsem 182 lira cezası varmış ve her şikayet geldiğinde ceza tekrarlancak ve kuşlara el koyulcakmış. 15 gün sonra yine kontrole gelcez dediler. etrafında en az 10 tane kuşcu var. bende, birtek bendemi kuş var falan dedim. heryer kuşcu dedim birtek beni şikayet etmişler daire numarası burası dedi. bende tamam dedim gönderdim ama kuşları vermek istemiyorum zaten 4-5 ay oldu anca kuşlar tam alıştı uçmaya basladı. :hungur: ve kuşların kimseye bir zararı yok sadece benim terasıma konuyorlar. ne yapamal lazım bilgili abilerim ,kardeşlerim yardım ederse sevinirim.

saygılar.

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
KARABAŞ BURSA OYNAR AKKANAT AKKUYRUK
komşularımızı ;SES,KOKU,GÖRÜNTÜ, EVLERİNE DÖNÜK BAKARAK,TAŞ VS ATARAK ,HAVAYA BİRŞEYLER SALLAYARAK, ÇAMAŞIRLARINI KİRLETEREK ZAMAN ZAMAN DA OLSA RAHATSIZ EDEBİLMEKTEYİZ.

İSTEMEYEREKTE OLSA ; BU HATALARIMIZ OLUYOR. KUŞ SAYISINI AZALTALIM..KURALLARA UYALIM..

SNRAVCI

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Soner AVCI
Meslek
Muhasebe Finansman
İkametgah
İzmir
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
Abicim sende BİMER sisteminden zabıtaları şikayet et.
Çevremde onlarca kuşçu varken beni durmadan rahatsız ediyorlar, ceza yazacağız kuşlara el koyacağız diye tehditler savuruyorlar de.

Mustafa41

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mustafa coskun
Meslek
ögrenci
İkametgah
Kocaeli
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
arkadış kuşları al başka yere zapıtalara azkul kalmıs gibi goster bi hafta sonra filan kat yuvana abartmandakılırlede konuş seni şikayet etmesinler sende güvercinleri belirli bi gün koy sadece ogun sal bende var alt katta kadın kuaför var zapıa vericem diyor kuaför de pazar günleri kapalı bende pazar günleri salıyorum sende komşularla konuş büyük ihtimal seni şikayet edenler kendi apartmanındandır onlarla konuş böyle böyle ben artık güvercinleri sadece bugunde salıcam onlarda zaten anlayışlı kişilerse buna izin vereceklerdir

stabilocox

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Burak cam
Meslek
öğrenci
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Sikayet eden apartmandan degil apartmanda bizden baska iki komsumuz daha var ve samimiyiz yani onlarsan sikayet olamaz evin arkasinda bitisik 6 katli bina var sikayet ordan geldi %90 ama neyi sikayet ettiler bilmiyorum.kuslar oraya kesinlikle konmuyor tas atma soz konusu degil ben evin ustunde cekme kat var onun balkonunda bakiyorum kuslara cekme katin ustunde 1 kumes daha var ben kuslari oraya koyucaktim ama 6 katli bina ile bitisik ve onlarin camla karsi karsiya oldugu icin kumes hem onlar istemedi hemde ben vazgectim asaya kumes yaptim ama yinede havda kus gorunce rahatsiz oluyorlar herhalde!

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
ŞİİŞT :haha: :hhh: GENÇ KIZLARI OLMASIN ! :haha: :hhh:

Mustafa41

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mustafa coskun
Meslek
ögrenci
İkametgah
Kocaeli
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
sen olları dikate alma bence senin tersındaki kuşa nasıl karişebilirler okadar kokuda gitmez ve kuşlar fazla seste yapmaz sorunları neymış anlayamadım kuşlar camlarınamı sıcıyorlarmış neymiş ucun kusun ne zararı var su insanların hayvan sevgisizlginden bıktım aynı komşulardan bendede var ama ben kuş beslemekten vaz geçmem

gokay

Kayıtlı Kullanıcı
ay nı dert benim başıma geldi.Bana hayvan sağlığı müdürlüğünden geldiler, şikayet uzerine fakat ben kapalı besliyordum, bir suru tantana yaptık,sonra adamını bulduk salmanın boş resimlerini yolladım kapandı olay. Zabıta kuşları kaldıramaz, veterinerden resmi yazı gelmedikce.Kuş beslemek yasak malesef kanunlar böyle.Ancak şikayet oldumu kaldırıyorlar.Bu nedenle düşün acaba komşuya bir zarar verdi kendince muhasebe et.

stabilocox

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Burak cam
Meslek
öğrenci
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Olurmuki acaba turker abi :D :D

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
stabilocox' Alıntı:
Olurmuki acaba turker abi :D :D
HI HII - BENİM KIZIMA DOĞRU BAK DA BAK NELER OLUR.. KAFANI BİLE KIRARIM..ÇIKIYORSUN ÇATIYA SAĞA SOLA BAKINIYORSUN ONLAR DA KIZLARINA BAKIYOR SANABİLİR.. :hhh: :evet:

stabilocox

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Burak cam
Meslek
öğrenci
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Yok turker abi oda olamaz :D benim onlari gormem icin cekme katin ustune cikmam lazimki orayada ayda yilda 1 cikiyorum kus kacinca avare fln gelince yani :D

stabilocox

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Burak cam
Meslek
öğrenci
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
soner abi zabıtıları şikayet ederim etmesinede adamlar beni uyardı sadece. onlar söyledi ben o şaşkınlıkla bişeyde söyleyemdim 1 araba adam gelmiş :) her dediklerine tamam dedim gönderdim acaba bi yararı olrmu şikayet etsem etrafımdea cidden çok kuşçu var bi benimkinlermi fazlalık :)

metkor1961

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ZEKERİYA karadeniz
Meslek
memur emeklisi
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Saya
Diğer Irklarım
kelebek
Konut Dokunulmazlığı
Devamini Oku
Herkes evinde ailesi ile birlikte rahatsız edilmeden bir yaşam sürme hakkına sahiptir. Anayasamızın 21. maddesinde, "Kimsenin konutuna dokunulamaz. Kanuna bağlı hâkim kararı olmadıkça; gecikmesinde sakınca bulunan hallerde de kanunla yetkili kılınan merciin emri bulunmadıkça, kimsenin konutuna girilemez, arama yapılamaz ve buradaki eşyaya el konulamaz." ifadesi yer almaktadır. ...

evine istemediğin hiç kimseyi sokma. kapına gelip, illada girmek bakmak istiyoruz derlerse, 155 polis imdatı ara. kapımda zabıta kılıklı insanlar var, evime girmek istiyorlar, ben bunlardan şikayetçiyim de. polisler geldiğinde bu kişilerden şikayetçi olduğunu ellerinde evimi aramak için mahkeme izni olmadığını ve davacı olduğunu bildir. senin evine mahleme den arama izni olmadan polis bile giremez. zorla giren olursa müsait bir yerlerine şişe sokup, terasından aşağıya at. sonra ne oldu nasıl oldu derlerse, terasta yakaladım, korkudan kendisi aşağıya atladı dersin.

gokay

Kayıtlı Kullanıcı
Tutanağa imza attıysa iş değişir, bir nevi tahliye taahhütnamesi gibi.Bir kere teras binanın ortak kullanım alanıdır, evin içi sayılmaz.Bir yandan bakıyorsun ilin belediye başkanı, kaymakamı, kuş festivaline katılıyor, diğer yandan kuş beslemek yasak deniliyor.Zihniyet değişmedikçe bu tür sorunlar hep devam edecektir.

Khalid

Yönetici
Admin
Ad Soyad
Kadir Halit
Meslek
Mühendis
İkametgah
Samsun
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
mardin hayranı xxx

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
furkan şahin
Meslek
yok
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Hünkari
ben de evimin balkonun da besliyorum şikayet gelirse benim kuşları da mı kaldırırlar ?????

stabilocox

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Burak cam
Meslek
öğrenci
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Olayi pederbey cozdu :) arkadasi varmis 15 gun sonra gelirlerse selamimi soyle demis insallah sıkıntı olmaz

metkor1961

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ZEKERİYA karadeniz
Meslek
memur emeklisi
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Saya
Diğer Irklarım
kelebek
gökay' Alıntı:
Tutanağa imza attıysa iş değişir, bir nevi tahliye taahhütnamesi gibi.Bir kere teras binanın ortak kullanım alanıdır, evin içi sayılmaz.Bir yandan bakıyorsun ilin belediye başkanı, kaymakamı, kuş festivaline katılıyor, diğer yandan kuş beslemek yasak deniliyor.Zihniyet değişmedikçe bu tür sorunlar hep devam edecektir.
1 apartmanda 3 tane terası olan dubleks daire var. bu dairelere ait teraslar apartmanın ortakkullanım alanı değildir. Bir apartmanın üstü kapalı çatısı varsa veya bodrumda sığınak varsa bu çatı aralığı ve sığınak o apartmanın ortak kullanım alanıdır.yine 1 apartmanı düşünelim tek daire üzeri ve üstü açık ise o teras en üst katın kullanım alanına girer.

kusbaz123

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ekrem.
Meslek
işçi/operatör
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
Diğer Irklarım
yüksek uçucu
stabilocox' Alıntı:
az önce ben terasta kuşları yemlerken zabıta geldi. kimliğimi alıp aşaya gelmemi söylediler indim aşaya şikayet varmış.elimde ne kadar kuş olduğunu sordular 25 tane felan kuşum var. şehir içinde kümes hayvanlarını beslemenin yasak olduğunu ve sayı çok fazla sen onları 6-7 taneye düşür. onlarıda kapalı kafeste bak gibi şeyler dediler. 15 gün süre verdiler eğer düşürmezsem 182 lira cezası varmış ve her şikayet geldiğinde ceza tekrarlancak ve kuşlara el koyulcakmış. 15 gün sonra yine kontrole gelcez dediler. etrafında en az 10 tane kuşcu var. bende, birtek bendemi kuş var falan dedim. heryer kuşcu dedim birtek beni şikayet etmişler daire numarası burası dedi. bende tamam dedim gönderdim ama kuşları vermek istemiyorum zaten 4-5 ay oldu anca kuşlar tam alıştı uçmaya basladı. :hungur: ve kuşların kimseye bir zararı yok sadece benim terasıma konuyorlar. ne yapamal lazım bilgili abilerim ,kardeşlerim yardım ederse sevinirim.

saygılar.
peki sana resmi bir evrak gösterdiler mi ? göstermedilerse resmi evrak talep et bu gibi şikayetlerde tutanak tutup sana resmi evrakla gelmeleri gerekir.şikayetlerde bir kere kuş sayısını düşürme olayı da nerden çıkmış anlamadım ki. ve şehir içinde kümes hayvani beslenmez diye kural bilmiyorum. senin evine gelen zabıtaların baglı oldugu yere git ve resmi evrak talebinde bulun eğer resmi evrak göstermezler ise seni hemen orada bir dilekce yaz ve o dilekçenin işleme konulduğu resmi evrak numarasını al o evrak numarasını almazsan sen gittikden sonra o dilekçeni yırtarlar. ve sende o zabıtaları görevini usulsüzce kullanmakdan şikayet et. madem kurallara göre oynıcaklar bizde kuralalra göre oynıyalım. eğer sana orada dilekçe yazmana mani olurlarsa kaymakamlıga git. orada birine derdini anlat.

metkor1961

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ZEKERİYA karadeniz
Meslek
memur emeklisi
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Saya
Diğer Irklarım
kelebek
kusbaz123' Alıntı:
stabilocox' Alıntı:

saygılar.
peki sana resmi bir evrak gösterdiler mi ? göstermedilerse resmi evrak talep et bu gibi şikayetlerde tutanak tutup sana resmi evrakla gelmeleri gerekir.şikayetlerde bir kere kuş sayısını düşürme olayı da nerden çıkmış anlamadım ki. ve şehir içinde kümes hayvani beslenmez diye kural bilmiyorum. senin evine gelen zabıtaların baglı oldugu yere git ve resmi evrak talebinde bulun eğer resmi evrak göstermezler ise seni hemen orada bir dilekce yaz ve o dilekçenin işleme konulduğu resmi evrak numarasını al o evrak numarasını almazsan sen gittikden sonra o dilekçeni yırtarlar. ve sende o zabıtaları görevini usulsüzce kullanmakdan şikayet et. madem kurallara göre oynıcaklar bizde kuralalra göre oynıyalım. eğer sana orada dilekçe yazmana mani olurlarsa kaymakamlıga git. orada birine derdini anlat.

Arkadaşlar dert anlatmak şifaen olmaz. Söz uçar, yazı kalır demişler. Ne yapacaksanız yapın yazı ile yapın. Şimdi herhangi bir kuruma dilekçe verdiğinizde, verilen dilekçenizin teslim alındı belgesini ve dilekçenin bir fotokopisini isteyin. istediğiniz bu belgeler tümkurumlar tarafından verilmek zorundadır. zabıtayımı şikayet edeceksin belediye başkanlığına bir dilekçe yaz. kapıma geliyorlar beni ve ailemi rahatsız ediyorlar de. baktın belediye başkanından bir cevap gelmedi. git savcılığa bir dilekçe yaz. de ki zabıtalar bizim eve geliyorlar, kuş beslememe izin vereceklerini fakat rüşvet vermemi talep ettiler de.. yada aile efradıma asılıyorlar de. aklına ne geliyorsa yazıya dök. gelen ukalalar savcıya hesap versinler. hiç korkmayın. dinsizin hakkından imansız gelir derler. bak bir daha seninkapının önünden geçiyorlarmı. bu gibi iş bilmez DEVLET MEMURUYUM diye geçinenler pazarlarda bozuk meyva sebze satanlara, noksan gramajlı ekmek satanlara, hileli gıda satanlara bulaşamazlar. bulaştıkları sadece gariban insanlardır. gözünüzü açmazsanız, haklarınızı aramazsanız kimse hak dağıtmaz. internetten de elekronik ortamdan direk BİMER e bir şikayet dilekçesi yazabilirsiniz. şikayet hakkını kullan. BÜTÜN ŞİKAYETLERİNİZDE EL YAZISI İLE DİLEKÇE YAZIP, VERDİĞİNİZ DİLEKÇE NİN FOTOKOPİSİNİ TALEP EDİN VE FOTOKOPİSİNEDE KURUMCA KURUM KAŞESİNİ BASTIRTIP KURUMCA BU ''DİLEKÇENİN ASLI TARAFIMIZCA ALINMIŞTIR'' DİYE DE YAZDIRTIN. DİLEKÇE VERECEĞİNİZ KURUMA ELDEN TESLİMATLI DİLEKÇE VEREMEZSENİZ YA NOTERDEN YADA PTT KANALIYLA TELGRAF ŞEKLİNDE YOLLAYIN. ÇÜNKÜ BU TELGRAF IN ve noter evrakının BİR ADEDİ SİZDE 1 ADEDİ PTT DE, noterde 1 ADEDİ DE GİDECEK OLAN KURUMDA GÖRÜNÜR. bu 2 şekildede aldıkları evraklarda sahtecilik, değiştirme yapamazlar vede almadık, evrak bize ulaşmadı diyemezler. Tüm kurumlar insana hizmet için kurulmuştur. İnsana hizmet için kurulan kurumlar eğer eziyet ediyorlarsa bu eziyet etme alışkanlıkları FAŞİST, DİKTA, cunta, şeflik REJİMLERDEN KALMA ALIŞKANLIKLARDır. Bu alışkanlıkları olan tüm kurumlarla resmi kanallarla uğraşmayı,mücadele etmeyi kendinize bir amaç edinin.