Neler Yeni

eşleşme için yardım

hüseyinka98

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
hüseyin yamalı
Meslek
sebest
Yetiştirdiğim Irk
Bango
kuşlarım eşleşmiyor erkek çıkıyor yumurta yok anlamıyorum ki neden böylle oluyor bazılarına sordum bir hafta tenekede bekled dediler o yüzden 1kuşum öldü n,pcam bilmiyarum :hungur: :hungur: :hungur: yardım edin :hungur: :hungur:

ertugondes

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
emir öndeş
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
ne tenekesi yaa hangi cahil insanlar uyduruyor böyle şeyleri bırak hayvanları kendi haline takılsınlar çokta çifleştirmek istiyorsan kapa bi kafese 2-3 gün ama öbür kuşları salarken onlarıda sal yemini suyu içsinler tekrar kapa bi kenevir verirsin istersen

muhammed36

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
kral 36
Meslek
kuçcu"
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
kardeşim bu tür saçmalıklara inanma yapacağın şey çok acil istiyorsan kenevir vereceksin yada dişiyle erkek olarak gördüğün kuşları bir gün kafeste kalsınlar benim sürekli yaptığım bişeydir 1 gün en fazla iki gün eş almayan kuş ne yaparsan yap almıyor...

TheDarkkness

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Recep Maltepe
Meslek
Elektrik Teknikeri
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Arkadaşın sorunu eşleşmeme deil sanırım yumurtlama olmaması.. Erkek çıkıyor yumurta yok dediğine göre.. Belki kuslardan biri kısır olabilir...Yada yumurta olusmamıştır daha

x_susturucu_x

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
özkan yıldırmaz
Meslek
örenci
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
belkide dişinin çatısı kırılmıştr yumurtlamasını engelliyordur çnku bnm başımada geldi dişisini değiştrnce yumurtlamaya başları :)

hüseyinka98

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
hüseyin yamalı
Meslek
sebest
Yetiştirdiğim Irk
Bango
çok tşk ederim arkadaşlar kenvir verdim tenekeleri yuva olarak kulan mıyorum ve bir eşleme kümesi yptım tekrar tşk

hüseyinka98

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
hüseyin yamalı
Meslek
sebest
Yetiştirdiğim Irk
Bango
TEKRAR TŞK

esescengiz

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
cengiz ayvalı
Meslek
aşçı
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
erkek eşleşmeyi gerçekleştiriyordişi yumurtlamıyorsa problem dişidedir ha öbür türlü dişi yumurtluyor yumurtalar boş çıkıyorsa problem erkektedir eşleştirmeye gelince kuşların kızgın ve uygun zamanında erkeğin dişiye kur yapabileceği bir eşhaneye kapatılıp eş almaları beklenir iki bilemedin üç günde eş kovmaya yuva kızıştırmaya başlarlar bu işlemlerden sonra çift kümese salınır eğer eş olan kuşlarda bir sorun yoksa gelsin yumurtalar gelsin yavrular girdiğimiz yeni yılda tüm camiaya bol yavrulu bir sezon dilerim ALLAHA EMANET OLUN SAĞLICAKLA ESES CENGİZ