Neler Yeni

erkekle erkeğin eşleşmesi

burdurlu

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Gökhan TOSUN
Meslek
KUŞÇU
İkametgah
Burdur
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
silik dumanlı' Alıntı:
arkadaşlar bende bir yavru kızması var yaklaşık 60 70 günlük ben kuşu erkek diye tahmin ediyordum yeni yeni ötmeye başladı folluğa girip döne döne ötüyordu ama bugün baktığımda eke erkek bi kuşla folluğa yatmış yuva kızdırıyorlardı kuşun yuva kardeşide başka eke bi erkekle eş almış.yani 2 yuva kardeşi ikiside dişi olabilir mi.?ve bu dediğim kuş daha yavru kızması dediğiniz gibi kızgınlıktan erkek erkeğe eş alır mı?
merhaba kardeşim yavruların 60-70 günlükmüş kanadındaki dıştan içe 7-8. telekleri yeniliyor veya yakın zamanda bu teleklerini yenileyecek yani şuan yavruların saflık döneminde. şuan yavruların ne yaptığını bilmiyor kardeşim bakımları iyiyse 2 dişi yan yana gelip yuva kızdırıyor gibi durabilir ve ya 2 erkek yuva kızdırabilir, bu dönemdeki yavrularda... önümüzdeki 1-2 ay içinde iyice netlik kazanmaya başlar yavruların. şuan ne yapacaklarını, erkekmi dişimi olduklarına kendileri de tam emin değiller kardeşim

silik dumanlı

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
kubilay aydın
Meslek
öğrenci
İkametgah
Nevşehir
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
şebab
teşekkürler gökhan abi yorumun için sağol peki müdahale etmeli miyim yoksa kendi hallerine mi bırakmalıyım.akşama doğru dediğim kuşların resmini de atarım buraya.

burdurlu

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Gökhan TOSUN
Meslek
KUŞÇU
İkametgah
Burdur
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
silik dumanlı' Alıntı:
teşekkürler gökhan abi yorumun için sağol peki müdahale etmeli miyim yoksa kendi hallerine mi bırakmalıyım.akşama doğru dediğim kuşların resmini de atarım buraya.
Bence müdahale etmene gerek yok kardeşim, ilerleyen aylarda onlar kendi belliklerini kazanırlar. ona göre haraket etmeye başlarlar.

Orhun HİCAZ

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
orhun hicaz
Meslek
Eğitimci
İkametgah
Konya
Yetiştirdiğim Irk
Konuyu açan arkadaşın affına sığınarak (başlık kirliliği olmasın diye) ben de bir soru sormak istiyorum:
Bir çift sepet kuyruk aldım. ilk günlerde(4-5 gün önce) erkek gibi bir tavrı vardı. sonra kesildi... şimdi erkek olduğu kesin olan, kumru ötüşüne benzer bir sesle bir köşeye yatıp onu çağırıyor. (Henüz kümesimdeki ikinci çiftim, tecrübesizim; o yüzden de tam karar veremiyorum cinsiyetine) Şu an dişi gibi davrananın keyfi de yerinde değil, acaba onun için mi erkek tavrı göstermiyor, bilemedim :hayir:

Kuş bu:

Kuşun cinsiyeti konusundaki yorumlarınızı bekliyorum.

kuscu_marik

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Muharrem Karaderili
Meslek
kamu çalısanı
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok