Neler Yeni

erkek sabunim kasalara hiç bi kuş sokmuyo napmalıyım..şimdiden teşekkür ederim

lugat16

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Celal Batur
Meslek
bilgisayar meslek yüksek okulu yaşım 18 90 doğuml
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
hepinize slm lar güvercin seven üyeler
sorunuma gelince:
Bir tane erkek sabunim var kavgacı.kümesimde 20 tane kasa var.bu kasaların 5 tanesi sabuninin o kasalara kimseyi sokmuyor,dövüyor.17 çiftim var. 15 i tek kasa kullanıyor.sabuniler 5 kasa birde suluk civarında takılan bir çiftim var.kasaları nasıl düzene sokabilirim.Yani bir çifte bir kasa nasıl yapabilirim....

!!......Şimdiden Teşekkürler......!!

erdem22

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
erdem günay
Meslek
öğretmen
İkametgah
Edirne
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
kümesinin taban alanı dar ise ve bu bahsettiğin kavgacı kuşun kanatları makaslı ise üst kasalara çıkamadığı için tabandaki kasaları sahiplenmiş olabilir. kümesinizin fotoğrafları olsa daha sağlıklı yorum yapabilirdim ama bir kuşun beş ayrı yuvalık tutması pek normal değil. yem yerken ve su içerken kavgalar çıkıyorsa kümesinize kapasitesinden fazla kuş koymuşsunuz demektir. her çift kuşun yaşamını sürdürebilmek için belirli bir alana ihtiyacı vardır. sadece yuvalıklarda tünemedikleri için kalabalık kümeslerde bu tip kavgalar kaçınılmazdır. bence nüfusu daha fazla arttırmamaya gayret etmelisiniz.

adıyamanhasan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
hasan çelik
Meslek
buğday alım satımı
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
merhaba arkadasım ben sana cozum yolu soyleyem kusun buyuk ıhtımalle kızgındır ee mecburen heryerı sahıplenır sen bu kusu cftlestırıp yumurta ya yatana kadar boyle yapar ama yumurta yaptımı kus artık kızgınlı gı gecer yanı sakın kusa zarar varme

saygılar

Pessimiste

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Muzaffer Kurtuluş
Meslek
Grafik Tasarımcı
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
aynı sorun bende de oluyordu bu ayın 12 sinde dişisi yumurtlayınca erkek rahat bıraktı diğer kuşları :) sanırım bi nevi erkeklik hormonu :) Üstün olma çabasıda diyebiliriz sanırım .

58che58

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mehmet kaya
Meslek
kaynakçı
Yetiştirdiğim Irk
yaw arkadaşlar 5 yıldan veri kuş besliorum ilk defa dişinin erkeği atladığını gördüm her ikisininde cinsiyetinden eminim ama dişi kuş atladı erkeğe soruma bi cevap veren olacakmı şimdiden teşekkürler

polllat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
sinan öztekin
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Hünkari
benim de war öyle bi kızgın erkek ama dişi yumurtlayınca daha kötü oldu :ckmk:
tüm kuşları kovalıyo
buda babalık hormonu galiba :ckmk: :ckmk: :ckmk:

58che58

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mehmet kaya
Meslek
kaynakçı
Yetiştirdiğim Irk

niptuck

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ersin kırım
Meslek
tekstil
Yetiştirdiğim Irk
Baska
erkek kusun altta olması pek rastlanan bı durum degıl ama normal bende bırkac defa rastladım bu olaya genelde uzun sure cıft olan kuslarda goruluyor bu durum.ben ıcımden pozısyon zengınlıgı dıye dusunmustum:) sonucta bı sorun yok arkadasım..