Neler Yeni

EN GÖZDE DOLAPÇINIZ

umut coşkun

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Umut COŞKUN
Meslek
Bankacı
İkametgah
Denizli
Yetiştirdiğim Irk
Seçiniz
Diğer Irklarım
Dönücü ırklar
selamlar

Ersun bey aynı şekilde bendede kırmızı yamalı dişi var geçen 20 km saldım şahin vurmuş 3 gün sonra kanat yaralı geldi.Sütbeyaz ve yamalılara selanik kırması diyen arkadaşlara ıspat olsun bu kuşlar selanik kırmaları gelebilirmi acaba bu kilometrelerden ve yaralı şekilde.

mekinci

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mehmet EKİNCİ
Meslek
Tekstil elektronik
İkametgah
Denizli
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
Bu sezon çok kayıplı olsada hastalık yüzünden çok dolapcı kaybettim yinede bir kaç çift
damızlığım iyi ..Sağlıklı ve kayıpsız günler dilerim ..
Denizli den kucak dolusu selamlar.

Ekli dosyalar

Hüseyin BAŞOĞLAN

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Hüseyin BAŞOĞLAN
Meslek
Yazılım-Tasarım
İkametgah
Muğla
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
Diğer Irklarım
Dönek
YAHOO
[email protected]
Maşallah Mehmet abi. Çil heybetli duruyor. Umarım performansıda iyidir.
Sağlıklı kayıpsız sezon dilerim.

mekinci

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mehmet EKİNCİ
Meslek
Tekstil elektronik
İkametgah
Denizli
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
Merhaba Hüseyin bu kuş Ömer Vargüle ait bir kuş havada görmek naip olmadı ama yavruları performan olarak iyi çıkıyor..Şu an tek yavrusu dahi kalmadı kendisi sağlıklı ona şükür.
İyi dileklerin için teşekkür ederim kayıplar oldu ama kalan sağlar bizimdir.

kücük poyraz

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
eren poyrazlı
Meslek
ögrenci
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
Sa.Umut Amca Ben Önceden Çil Arap Mor Vs.Cok İlgi Duyuyodum Ama Aralarındaki Farkı Gördükten Sonra Elimde 1 Çift Damızlık Arap Kaldı.Tabiki Zevkler Ve Renkler Tartışılmaz Ama Yangaplar Beyazlar Akılsa Akıl Ucuşsa Ucuş Dönüşse Dönüş Maşallah Hepsi Var Çiller O Kadar Akıl Olmuyo Nedense Peki Abi Dolapcı Tüzügü Cıktı Peki Kuşlar En Az 100 - 200 Metre Yükselmesi Gerekiyor.Peki Neden Çil Ucurup 5 Katlı Bina YÜksekliginde UCurup Dolap Aldırıyolar ? Dönek Mi Besliyolar Dolapcımı ? Tabi Abi Her Çil Böyle Diye Soyliyemicem Denizlide Numan Bilgehan Amcam Da İzledigim Çiller Cok Farkılıydı Holandada Ender Bozdemir Abimin Çilleri Arapları Cok Daha Farklı Peki Abi Dolapcılar Ispartaya Burdura Aitti Neden Denizli Dolapcısı Denilioyor ?

Saygılar

Umut Abi

Antalyadan .

umut coşkun

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Umut COŞKUN
Meslek
Bankacı
İkametgah
Denizli
Yetiştirdiğim Irk
Seçiniz
Diğer Irklarım
Dönücü ırklar
kücük poyraz' Alıntı:
Sa.Umut Amca Ben Önceden Çil Arap Mor Vs.Cok İlgi Duyuyodum Ama Aralarındaki Farkı Gördükten Sonra Elimde 1 Çift Damızlık Arap Kaldı.Tabiki Zevkler Ve Renkler Tartışılmaz Ama Yangaplar Beyazlar Akılsa Akıl Ucuşsa Ucuş Dönüşse Dönüş Maşallah Hepsi Var Çiller O Kadar Akıl Olmuyo Nedense Peki Abi Dolapcı Tüzügü Cıktı Peki Kuşlar En Az 100 - 200 Metre Yükselmesi Gerekiyor.Peki Neden Çil Ucurup 5 Katlı Bina YÜksekliginde UCurup Dolap Aldırıyolar ? Dönek Mi Besliyolar Dolapcımı ? Tabi Abi Her Çil Böyle Diye Soyliyemicem Denizlide Numan Bilgehan Amcam Da İzledigim Çiller Cok Farkılıydı Holandada Ender Bozdemir Abimin Çilleri Arapları Cok Daha Farklı Peki Abi Dolapcılar Ispartaya Burdura Aitti Neden Denizli Dolapcısı Denilioyor ?

Saygılar

Umut Abi

Antalyadan .

selamlar

Erencim merhabalar Denizli ye taşınıyomuşsunuz herzaman beklerim.Şimdi erencim çil,arap v.s akıl olmuyo demiyelim çünkü yanlış olur.çil,arap Dolapçılardaki akıl ve oyun olanları tartışılmaz.Tabiki içlerinden çıkan kırmaları tatmin edici olmazlar,önemli olan soy takibi yapılmış dolapçıları beslemek.Kuşların sineklenmemesi yatkın kalmalarından olabilir,yeri geldiğinde yamalı,sütbeyazlarıda yükseltemediğimiz oluyo,Dolapçının her rengi harika kuşlardır erencim dediğim gibi önemli olanı saf kanını bulup üretebilmek.

saygılar,sevgiler

ishak Şengül

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ishak Şengül
Meslek
Network ve donanım uzmanı
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
Umut bunların safkanı yok =)) Safkana en yakın olanı var.inşallah bizler yakın olanı besliyoruzdur.
Akıl denince sadece kuşun aklı ile değerlendirmemek gerekli.Bunuda her fırsatta dile getirmek istemişimdir..
Bana kalırsa Dolapçıdan akıldan önce güvercinin bulunduğu Coğrafya çok önemli..400 500 Binlik şehirle 3.000.000 kişinin yaşadığı şehir bana kalırsa bir değil.Bununla beraber yerleşim bölgesi şehrin içi ve göbeğindeki binalar, yollar araziler kuşun evini bulmasında son derece dezavantaj oluyor..
Üzülerek söylüyorum, aşırı derece güvendiğimiz akıllı dediğimiz Dolapçılar bile bizleri hayal kırıklığına uğratıyor. 20 30 KM den saldığımızda gelmeyenler tutulanlar olabiliyor.Ama şüphemiz yokki 2 - 3 gün kesinlikle gezinmişlerdir.

Sizlerde bilirsiniz Kuş havadan evin yolunu bulmasında en önemli unsurlardan biri anayollardır.Bir güvercin ana yoldan karşıya kolay kolay geçmez..Bulunduğum yerin Doğusuna doğru 1KM uzaklıkta Bursa Yalova yolu geçiyor.Şu güne kadar orayı geçen yavrum veya kart kuşum hiç olmadı.
Bursa'da 20 - 30 KM den salım olduğunda salınan yere bağlı olarak en az kuşun 6 - 7 bazen 10'u aşkın bir anayolu geçme eylemi oluyor.Şartlar böyleyken kuşun evini bulması bir hayli zorlaşıyor.Tabi gelenleride gördük ama gelmeyenlerde oluyor.

Bana kalırsa Akılla salım olayı bazı şehirlere göre birbirinden ayrılmalı diye düşünüyorum.Şahsım adına benim balkonumkan kalkan ve 30 40 DK Uçtuktan sonra evine dönen dolapçıyıda akıllı olarak puanlama yaparım.

umut coşkun

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Umut COŞKUN
Meslek
Bankacı
İkametgah
Denizli
Yetiştirdiğim Irk
Seçiniz
Diğer Irklarım
Dönücü ırklar
ishak bey tabiki 500 binlik şehirle 3.000.000 luk şehir bir olmaz.Kuş salınıp eğer 2 gün 3 gün gezip daha sonra yakalanıyosa ben ona akıl derim ama evinde akıllı başka yerden saldım hiç uğraştırmadan yakalanıyosa o kuşta bence akıl makıl yoktur.Saf kan dolapçıya gelince bence saklı kalmış olan o kadar çok varki yeterki bilinçli yetiştiricilerimizin elinde olsun.

belhal

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mehmet Haldun Sözmen
Meslek
Teknisyen
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı

Benim için gerçek bir dolapçı yavru kızması ilk kalktığında sinekte 5-6 gün dolaştıktan sonra geldi.
Sinekte kanadından şahin vurdu o kanatla sineğe çıktı ertesi gün sabah yaralı kanatla geldi.
Kanadı yeni iyileşmeye başladı benim için değeri çok büyük.

belhal

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mehmet Haldun Sözmen
Meslek
Teknisyen
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı

Bir başka açıdan görüntüsü

orhan80

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
orhan yenice
Meslek
işçi
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
karaçilimi güzel diye resmını koydum durup dururken öldü ya

umut coşkun

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Umut COŞKUN
Meslek
Bankacı
İkametgah
Denizli
Yetiştirdiğim Irk
Seçiniz
Diğer Irklarım
Dönücü ırklar
orhan bey başınız sağolsun ama bakan arkadaşlarımız maşaallah diyodur zannedersem

julyo_s

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Sidar Sarıkaya
Meslek
web master
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
bütün paylasılan resımler ıcın tesekkurler ve maşallah diyorum bol yavrulu günler herkeze :)

umut coşkun

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Umut COŞKUN
Meslek
Bankacı
İkametgah
Denizli
Yetiştirdiğim Irk
Seçiniz
Diğer Irklarım
Dönücü ırklar