Neler Yeni

~ Emek ve Kus Hirsizlari ~

Tahir Kemal Bozoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Tahir Kemal BOZOGLU
Meslek
~ Turist ~
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
S.A Cümleten Arkadaslar..

Bu konuyu, haklı olduğumuz mücadelemizin sonuna kadar sitemizin hep görünür bir yerinde olacak! Tüm Türk milletinin bu türlü sahislari tanıması ve bu türlü şahislarin ne mal olduğunu görmesi için.

İnsanların emeklerini hiçe saymayı adet edinmiş, onların alın teriyle beslenen, utanmaz ve yüzsüz, Kuscular.org sitesi hakkında dalavere çeviren, belli bir kac sitede basta şahsımı ve bir kac arkadasimi hedef alacak şekilde argo bir mesaj hazırlayıp bunu bize gönderen, böylece tüm özlük haklarımızi çiğneyen, bu fake mesajlarla bizim huzurumuzu ve nesemizi bozan;bu sebeblede icimizdeki yeni üyeleri sitemizden sogutan,bizleri olmadigimiz gibi yansitan.Emek ve alın terinin ne olduğunu bilmekten aciz olan ve taktir etmekten gocunan FiKiR VE TAKLiT HIRSIZ`larini Tüm Türkiye'nin ve Türk milletinin tanımasını istiyor,bu tarz insanlari Kuscular.org Ailesi olarak siddetle kiniyor,cenabi ALLAH`a havale ediyoruz.

Bu site kuruldugu günden beri nerdeyse 2 yıl olmus. Bu 2 senede icimizden cogu üyemiz en az 2-3 saatini bu site için birseyler yapmaya paylasim ve dostluk adina neler yapilabilir cabasina adamistir.Çünkü bizler yeni dünya düzeni'nin bilmem ne medyasının hangi kalem silahşörlerini ya da siyasi aktörlerini kullanarak bu milleti birbirine düşman ettiği, onları kutuplaştırdığı, sağcı-solcu, Alevi-Sünni, dindar-laik-ateist-agnostik, Türk-Kürt-Çerkez-Ermeni, Müslüman-Hıristiyan-Yahudi ve bilmem bizi kaç parçaya bölmek için yıllar yılı uğraştığına sadece bir şahit olarak kalmamayı seçip sadece basit bir adam, ama en basit ve ama en sıradan bir insan olarak, fikirsel kabilecilik yapmaksızın, insanları bu, şu, öteki diye ayırmaksızın fikirlerine, özgür düşüncelerine bana göre bu yanlıştır ya da bu yazı doğrudur diye kendi toplumsal doğrularımiz ve görüşlerimizle bu kürsüyü darlaştırmadan yer vermeye çalıştık. Ta ki, bu düşünceler, ideolojilere taraf toplamak ya da bir siyasi guruba ya da oluşuma taraftar bulmak olmaması kaydıyla. Şu'cuların, bu'cuların, o'cuların, öcülerin diye fikirsel kabilelere bölünmüş onlarca web sitesinden farkı da buydu Kuscular.org`un.

Bu sitedeki yazıların büyük bir çoğunluğu, tecbülerden edinilmis bilgilerdir. Ama çalıntı değil.Bizlerin olmayan, bir makale bir yana tek bir ifadeyi bile sitemize maal etmedik. Her yazıyı kaynaklarıyla belirterek ve bir yazıyı ya da bir ifadeyi o yazı yada cümle yada ifade, ancak Google'de indekslemişse, yani o yazıda emek sahibi olan web sitesi, hakkı olan „ özgün makale „nin karşılığını ve arama motorlarında o yükselmeyi aldıktan sonra alıntı yaptık. Yani, bir makaleyi copy-paste'yle 1 saniyede siteye eklemek değil; bir konu hazırlarken başvurduğumuz bir cümle, paragraf olarak. Aldigimiz yeri veya alinti yaptigimizi belirttik.
Şimdi birileri cikiyor utanmadan, haysiyetsiz bir sekilde, bizlerin sirtindan prim yapmaya bizleri kullanarak aklinca,biryerlere gelmeye calisiyor.Biz Kuscular.org ailesi olarak bu tarz insanlara onursuz emek hırsızları diyoruz.Bu tarz kimseleri veya bu zihniyette olan insanlari aramizda istemiyor,onlarinda yola gelmesi icin cenabi ALLAH`a dua ediyoruz.

Kuscular.org kimine göre bir forum,bize göre ise bir aile.

Kus hirsizlarina`da gelince buda ayni yukarida belirtmis oldugumuz gibi,var olan bir emegi hak etmeden yüzsüz ve adice alip gitmekten baska birsey degildir.Halbuki kuslari besliyen kisiye ALLAH icin sorsa dese “benim merakim var kardesim,banada bir cift hediye edermisin maddi manada gücüm yetmiyor” dese yada “benim paraya ihtiyarcim var ALLAH icin bana yardimci olurmusun “ dese inaniyorum ki icimizden cogu kisi bu tarz niyeti olan kimselere elinden geleni yapacaktir,desteklerini esirgemiyecektir.Ama neyazikki günümüzde HIRSIZ,GASPCI,DOLANDIRICI insanlar birakin konusmayi konusturmayi sizle arkadas gibi görünüp sizin kümesinizin yerini kilidini ögrenip sizin arkanizdan önemsediginiz,deger verdiginiz varliklari calip gidiyorlar,bunun adi resmen serefsizliktir.
Bu ise yeni gönül vermis veya merak etmis beslemis arkadaslarimiz,bu tarz insanlar yüzünden hem psikolojik sorunlar yasiyor hemde disariya olan güvenini yitiriyor.Bir daha sevdigi zevkle urastigi hobisine geri dönemiyor.Icimizden cogu bu durumu yasamistir veya yasan tanidiklari vardir.Hic unutmuyorum,bizim mahallemizde bir abimizin toplamda 10 adet kusu vardi,yillarca ayni kuslari üretti ucurdu;fazlasinida esine dostuna dagitirdi.Takii kendini bilmez bir kac serefsiz kuslarini gasp edip calincaya dek.Kendisi o günden sonra birakin kus beslemeyi eline dahi kus almamistir,kendi hobisine küsmüs zevkini yitirmistir.

Onun icin siz degerli üyelerimiz ve güvercin besliyen misafirlerimizden dilegim,bu tarz kisilerin kimligini aciga cikarttip diger arkadaslarimizin onlari teshis etmesine yardimci olmak ve bu türlü assagilik olaylari azaltmaktir maksadimiz.Hic bir sekilde calinti kus almiyalim,calinti kus satmiyalim insaallah.Bu konuda herkezin yardimlarini bekliyor dayanismamizin artmasini temenni ediyoruz.Bu konuda düsünceleri olan güvercin sever arkadaslarimizin fikirlerini belirtmelerini,önemle rica ediyoruz.Kuslari calinmis olan arkadaslarimizda,eger ellerinde kuslarina ait foto veya numara varsa belirtmelerini tavsiye ederiz.

Son söz olarakta sunu söylemek istiyorum. Kimileri vardir üretir,kimileri vardir tüketir,kimileri ise iki arada bir derededirler,ne adam gibi üretebilir,nede adam gibi tüketebilir.Siz siz olun hirsizlara karsi birlikte mücadeleden cekinmeyin.

HIRSIZ`siz GASP`siz bir sezon olmasi dileklerimle,hesey gönlünüzce olsun insaallah.

Sevgilerimle,BOZOGLU

NOT : Bu konuda yazmis oldugum bir kac cümle ve anlatimlar,belli bir siteden alinti yapilmistir.

NuRİi

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Nuri TOSUN
Meslek
ÖGRENCİ
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
''HIRSIZ`siz GASP`siz bir sezon olmasi dileklerimle,hesey gönlünüzce olsun insaallah.''

iyi dileklerin ve bilgilendirme için Allah razı olsun Tahir abi.

guvercin_seven

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
tarık_asikral
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
sağol tahir abi allah hırsızların başına hırsızlık versin bide kendileri görsün nasıl oluyo

k.murat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
murat ÖZYANAR
Meslek
esnaf
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
s.a

çok güzel bi çalışma olmuş eline saglık tahir umarım hırsızlıga haksızlıga ugrayan zevkdaşlarımızın bi nebzede olsa yardımcı olacagına eminim

saygılar
k.murat

esk _basri

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Basri Atar
Meslek
Isci,Seyis
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
YAHOO
[email protected]
ustat agzına saglık inş bu yazdıklarınla bazılarını anlamıştık emeyin ne demek oldunu aeo

ERDEKLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
E..Aras
Meslek
Kuşçu
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
S.Aleyküm Tahir eline emegine düşüncene saglık güzel konulara dikkat çekmişsin...Birde arkadaşlar netten veya realde tanımadıgınız kişilere adres vermeyin şuan Türkiye genelinde hırsızlıklar arttı bizim buralarda pek böyle şeyler olmazdı ama sanal dünyayla tanıştık onlarıda görmeye başladık 2 ay içinde 6 abimizin arkadaşımızın kuşları çalındı ve bulunumadı onun için dostluk kurmak isteyen adres isteyen insanları iyi analiz edin güvenmeden hiçbir bilginizi vermeyin unutmayınki kurt ininde arada sırada çakalda çıkar.. Erdekten tüm dostlara selam olsun

erdem22

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
erdem günay
Meslek
öğretmen
İkametgah
Edirne
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
öncelikle açmış olduğunuz bu önemli konu için treşekkür ediyorum. kuş ve emek hırsızlığı gerçekten kabul edilebilir birşey değil. yapan insanları lanetliyor ve hakkımı helal etmiyorum. benimde başıma bir kez geldiiği için acısını çok iyi bilirim. bir sabah mutlulukla uyanıp hevesle salamanın yanına gitmek ve gözün gibi baktığın tek tek tanıdığın güvercinlerin üç beş kuruş peşinde koşan bir hain tarafından yavrusuna yumurtasına acımadan gasp edildiğini görmek çok vahim ve beleyici için yıkıcı bir durum.

bu durumun önüne geçmek için herkese görev düşüyor. öncelikle yapılması gereken hızla dernekleşmek, federasyonlaşmak, kuşların mümkün olduğunca kayıt altına alınması ve künyelenmesidir. herkes kuşunu künyelerse, uzun bir zaman içindede olsa zamanla künyesiz kuş çalıntı kuştur düşüncesi yerleşirse çalıntı kuşlar satılamaz duruma gelecek ve değerini yitirdiği için hırsızların hedefi olmaktan kurtulacaktır.
bu yazıyı okuyan çoğu kişiye bu fikir ütopik gelebilir ancak bence uzun vadede yapılması gereken budur.
herkez bir derneğe üye olursa dernek yönetimine aktif katılırsa yada yönetimi bu yönde tedbirler almaya teşfik ederse birşeyler değişebilir. bizim için değişmesede çocuklarımız için değişebilir. dost sohpetlerinde ahkam kesmek yerine taşın altına elinizi sokmak bütün camiamız için daha hayırlıdır. bu hobiyi bilinçli yada bilinçsiz yapan insanların birçok konuda eğitime ihtiyacı var. sağlıklı salma ortamı, sağlıklı damızlık seçimi, hastalık teşhis ve tedavisi gibi konularda birçoğumuz yeterli bilgilere sahip değiliz. dernekler ve federasyonlar bu konularda eğitici seminerler düzenleyip bu hobiye gönül verenleri birlikte hareket etmeye teşfik edebilir.

bu konuların forum ortamlarında konuşulması tartışılması çok güzel.
herkese hırsızdan uzak hobi ortamları dilerim.

Gece Gözcüsü

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Abdullah AĞIR
Meslek
Bekci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Aleyküm selam Tahir bey öncelelikle paylaşım vede emeğiniz için tekrar dan teşekkür ederim site olarak sizinde değin diğiniz gibi alıntı konulara arkadaşlar alıntı olduğunu belirtiyor kuş calma olayında tabi siz daha iyi bilir siniz herkuşun oyunu bir olmadığı gibi bir birine uymayacak eşleş meler yapıla bilir hırsız sadece eline gececek parayı hesaplıyor oysa calınan kuşlar belirli aşamalar dan gecirilip emek sarfedilen kuşlar da oluyorki bunları anlamayan birilerinin eline gecip güzelim nesli bir anda yok ediliyor toplum olarak bu konudaki hassasiyetimiz belirli vede şunu belirtmek isterim GÜN GELİR ZAMAN DÖNER NACAĞIN SAPI DÖNER BAŞI DÖNER.

hayrettin cinar

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
hayrettin cinar
Meslek
kaynak
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
aleyküm selam tahir kardeşim emek hırsızları için acmış oldugun böyle bi konuda tekrar teşükkür ediyorum emegi calana ve kuşları caldıranları kınıyorum saygılarımLa.

saimusta

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
m.saim akyol
Meslek
müdür
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
selamun aleyküm tahir kardeşim hırsızlığı yapanda yaptıranlarda . bu dünyada yeri yok .emek verdiğimiz gözünün içine baktığımız zevkimizi çalan emek hırsızları ..... cenabı allah sizleri .islah etsin . tahireline emeğine sağlık . teşekkürler.

umut 17

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ümit erten
Meslek
esnaf
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
söylenecek söz cok ama Tahir bey başta diger tüm konuya yazanlar dogruları yazmışlarki sanki kral cıplak demişler bir cok kişinin duygularını dile getirmişler her camiada cürükler cıkıyor önemli olan onları görüp ilişkiyi, kesmek aramızda barındırmamak sorumsus hırsızlardan uzak bol yavrulu sezonlar

altiz

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Alperen Kaplan
Meslek
Öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı

umut coşkun

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Umut COŞKUN
Meslek
Bankacı
İkametgah
Denizli
Yetiştirdiğim Irk
Seçiniz
Diğer Irklarım
Dönücü ırklar
selamlar
arkadaşım emeğine sağlık,insan atmacaya,gelinciğe razı oluyo bazen hırsızlık olunca allah onların cezasını versin kimsenin emeğine göz koymasınlar.
saygılarımla

usher_00

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Turqay
Meslek
FutboLcu..
Yetiştirdiğim Irk
Form
ewt benimde 2 senedir emek verdiqim süs kuşLarım 2 qün önce çaLınmıştır.Bana veriLen hasar aşırı derece büyüktür. :hungur:
1.5 takım buhara :hungur:
2.4 takım kapakLı kıvırcık :hungur:
3.4 takım 3 renk Lahor :hungur:
4.3 takım cinPeri :hungur:
5.4 takım Mavi kanat cinPeri :hungur:
6.4 takım ßaLon :hungur:
7.2 takım Kinq :hungur:
8.1 takım MaLatya qüvercini :hungur:
9.2 takım Çayka :hungur:
10.2 takım paçaLı Kırkkuyruk :hungur:
11.Bir adette pitbuLL onu biLe öLdürmüşLer. :hungur:

esescengiz

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
cengiz ayvalı
Meslek
aşçı
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
selamun aleyküm TAHİR kardeş çok güzel bir konuya değinmişsin seni kutlarım pi...... leri yuhlarım senidealnından öper kutlarım ÇOK ÖZÜR DİLERİM AĞZIMI BOZDUM BİR DAHA OLMAYACAK amadayanamıyorum ESKİŞEHİRDE bir çok ABİMİN KARDEŞİMİN CANINI YAKTILAR ne isterler bilmemki çekememezlikmi yoksa paramı yok kıskançlıksa çekememezlikse kuş herkeste iyi kötü vareğer para içinse zaten kuş ESKİŞEHİRDE para yapmıyor neisterler bilmemki çalınan kuşlara EMEK VEREJN OİNSANLARA YAZIK DEĞİLMİ KUŞU UÇURMAK OYUNA SOKMAK bunlar kolay işmi ALLAHA EMANET OLUN ****ESESCENGİZ****

necdetakosman

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Necdet AKOSMAN
Meslek
Öğretmen
İkametgah
Çankırı
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
birader ağzına sağlık çok güzel anlatmışsın durumu ama burada bu sitede bu yazıyı okuyan arkadaşlarımıza da çok iş düşüyor bakın tunusa zevki sefa içindeki lideri iki günde sefil dedikleri halk alaşağı ediverdi, birlikten kuvvet doğar dhırsızı deşifre etmek en güzeli bence de. ayrıca arkadaşımızın dedği de çok doğru buradaki kuşçu arkadaşların zevkini yaşamak için kuş besledini biliyorum bende öyle yapıyorum Kuşlarımı çoğaltabilsem emin olun sevdiğime yada yeni başlayan arkadaşlara dağıtırım herkes yapar yapmaz bilemem ama hırsızlık adi bir suçtur heberleşelim bilelim ifşa edelim ki kimsenin emeği heba olmasın saygılar herkese...
-ya yol ver
-ya yol aç
-yada toldan çekil

Hz ALİ

emreceylan86

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Emre CEYLAN
Meslek
Öğrenci
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
İşte işte tam bu konu 2- 2.5 aydır kus besliyorum yasım 18 4 kusla basladım birini cektiler kimin cektiğini öğrendim sordum sende mi bende değil dedi bi tane gitti kaldı 3 tane hevesim kırıldı ama devam ettim 3 kusu ucurmaya yumurtlarlar ümidiyle ama 2 aydır hiç yumurtlamadılar gittim paramın yettiği kadar bir çift kus aldım 2 hafta gecti saldım onları da cektiler sadece kus cekmek baskasının hevesini kırmak güvercin besleyenler güvercin satanlar inş allahından bulurlar benden 3 gitttiyse onlardan 100 gider

ersinsars

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ersin sarsilmaz
Meslek
otomotiv
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
ben bu kus hırsızlarını sıddetle kınıyorum uzun suredır sıteye gırmıyordum sebebı kuslarımı arkadasıma vermıstım arkadasımın kumesı ıkıncı katta olmasına ragmen hepsınıde calmıslar bu nedır yaaaaa