Neler Yeni

Elektrikci Şeref

k.murat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
murat ÖZYANAR
Meslek
esnaf
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
bence siz kadar bilmezler bu kuşları besleyen ve takip edenlerden daha fazla bilgiye sahipsiniz maşallah
size özel bir soru sorayım şeref aganın kaç kümesi vardı bu size çok kolay bir soru olmalı o kadar kader birligi ve arkadaşlıgı yapmışsınız zor olmasa gerek.

k.murat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
murat ÖZYANAR
Meslek
esnaf
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
cevdet özbayer' Alıntı:
Rahmetlide bozlar ve bozdumanlılar yokken araplar vardı,hatta oynayan büyük arap erkeği uzun bi süre değişik dişilere denediği halde randımanlı yavru alıp uçuramadı. Mardinli Faruk (bankacı faruk ) ile ikisi rahmetli Keşküş polis Hüseyin'in evinin önündeki kuşçu dükkanını işletirken Urfa'dan yeni getirdiği kuşların içinden güzel bi arap akkuyruk dişiyi yanlış hatırlamıyorsam 7,5 tl. alıp büyük arap erkeğe eş etmiş ve bu dişiden çıkan arap yavrular
diğer arap yavrulardan daha iyi oynayınca Şeref ağa bu kanala devam etmişti.
Şeref ağanın evini bilenler belki hatırlarlar kuşların olduğu yer ile bahçe kapısının yüksekliği 1,5 m. civarında yanlız bahçe kapısı bir metre filandı yani arada 50cm.lik bi boşluk vardı, büyük arap erkek karşı dağdan kapattığı zaman bu bahçe kapısının üstündeki tahtanın arasından geçip bahçeye oturur ve seyredenlere ayrı bi zevk verirdi.
Bu anlattığım 25,30 sene önceydi,belkide daha fazlada olmuştur.
Allah (cc) emanet olun.

Cevdet Özbayer Ankara

son bir iletidaha bilgi kirliligi var yine.

çorumlu büyük erkegi bırakalım havada görmeyi uçarken yerde gören çok nadir kişi vardır eger tek bir kişi ben izledim derse ben şerefime ispatladıgı taktirde etek giyip kızılayda gezecem.

eşlenen dişi urfadan falanda gelmedi allah uzun ömür versin hala hayatta olan namı deger kömürcü mehmet bey zabıta kemalin sattıgı bir arap akkuyruk dişiyi alıp getirmesiyle ortaya çıkan kuşlardır bahsi gecen kuşlar

roportajlar-ustalarla-soylesi-asker-mustafa-agabey-t20179.html

Ömer ÖZKURT

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ömer ÖZKURT
Meslek
Kamu Personeli
İkametgah
Diyarbakır
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Murat abi neden Rahmetli Elektrikçi şeref amcanın kuşları hakkında experliğe soyundun bir anlam veremiyorum.
Neden herşeyin en doğrusunu ben biliyorum havalarındasın.

Birtek sen mi biliyorsun rahmetlinin kuşlarını,geçmişini,kümes vs.

30 sene önceki bir olayı yazmış adam sen 30 sene öncesini nasıl hatırlıyorsun ki bu olayı yalanlıyorsun.
70 yaşında falansında bizim mi haberimiz yok
Başkalarına söylüyorsun kendi şahit olmadığı başkasından duyduğunu anlatıyor diye sen şahit mi oldun ki 30 sene önce ki kuşa bu kadar iddialısın.Sen başkasından duyduğunu savunuyor olmuyormusun.Hemde -mışlı, -muşluda anlatmıyorsun.

Ve neden sataşma,polemik yaratma derdindesin.Alakasız iken arka arkaya bu konuda sataşarak 2 tane üst üste mesaj yazarak gündem yaratıyorsun.

Sataştığın kişi dememişki en iyi sadece ben bilirim,bende kuşlarıda var faiş fiyatlara satıyorumda dememişken sen neden saldırı pozisyonuna geçiyorsun.

Cevdet amca daha iyi bilir diye Bankacı Faruk ve Gülverenli Ünal Beylere yönlendirmiş.
Sen buna da itiraz etmişsin .
Anlayamıyorum seni
Murat beye başvurun en ayrıntılı o bilirdi demediği için mi kızıyorsun.

Burda hiçkimse Rahmetli ustalarımızın ismini kullanarak rant sağlamaya çalışmasın yeter artık.
Rahmetliler saim usta,elektrikçi şeref,sıcacı ömer vs... Bu isimlerin hakkında Bilirkişilik yapanlardan sıkıldık artık.
İşin garibi bu kuşlar hakkında konuşanlar bu kuşların çeyreği kadar kuşda uçuramamıştır.
Hep dendiği gibi istendiği kadar gizli yerlerde uçurulsun bi kuş oynadımı 5 km civarındaki herkes havada görür istendiği kadar saklansın,mahsende beslensin kümesin yeri sır olsun.
Hele ki ankarada yavruluğunda ekeliğinde sürekli bozmadan oynayacak bir kuş mamakda oynasa sincan saraycıkda,yenikent e anında duyulur bunu hepimiz iyi biliriz.

Her kim olursa olsun genel konuşuyorum bu ustaların uçurduklarının çeyreği kadarını uçurmadan kimse bize hikaye anlatmasın.
Önce icraat.

k.murat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
murat ÖZYANAR
Meslek
esnaf
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Ömer ÖZKURT' Alıntı:
Murat abi neden Rahmetli Elektrikçi şeref amcanın kuşları hakkında experliğe soyundun bir anlam veremiyorum.
Neden herşeyin en doğrusunu ben biliyorum havalarındasın.

Birtek sen mi biliyorsun rahmetlinin kuşlarını,geçmişini,kümes vs.

30 sene önceki bir olayı yazmış adam sen 30 sene öncesini nasıl hatırlıyorsun ki bu olayı yalanlıyorsun.
70 yaşında falansında bizim mi haberimiz yok
Başkalarına söylüyorsun kendi şahit olmadığı başkasından duyduğunu anlatıyor diye sen şahit mi oldun ki 30 sene önce ki kuşa bu kadar iddialısın.Sen başkasından duyduğunu savunuyor olmuyormusun.Hemde -mışlı, -muşluda anlatmıyorsun.

Ve neden sataşma,polemik yaratma derdindesin.Alakasız iken arka arkaya bu konuda sataşarak 2 tane üst üste mesaj yazarak gündem yaratıyorsun.

Sataştığın kişi dememişki en iyi sadece ben bilirim,bende kuşlarıda var faiş fiyatlara satıyorumda dememişken sen neden saldırı pozisyonuna geçiyorsun.

Cevdet amca daha iyi bilir diye Bankacı Faruk ve Gülverenli Ünal Beylere yönlendirmiş.
Sen buna da itiraz etmişsin .
Anlayamıyorum seni
Murat beye başvurun en ayrıntılı o bilirdi demediği için mi kızıyorsun.

Burda hiçkimse Rahmetli ustalarımızın ismini kullanarak rant sağlamaya çalışmasın yeter artık.
Rahmetliler saim usta,elektrikçi şeref,sıcacı ömer vs... Bu isimlerin hakkında Bilirkişilik yapanlardan sıkıldık artık.
İşin garibi bu kuşlar hakkında konuşanlar bu kuşların çeyreği kadar kuşda uçuramamıştır.
Hep dendiği gibi istendiği kadar gizli yerlerde uçurulsun bi kuş oynadımı 5 km civarındaki herkes havada görür istendiği kadar saklansın,mahsende beslensin kümesin yeri sır olsun.
Hele ki ankarada yavruluğunda ekeliğinde sürekli bozmadan oynayacak bir kuş mamakda oynasa sincan saraycıkda,yenikent e anında duyulur bunu hepimiz iyi biliriz.

Her kim olursa olsun genel konuşuyorum bu ustaların uçurduklarının çeyreği kadarını uçurmadan kimse bize hikaye anlatmasın.
Önce icraat.

bir daha her hangi bir formda tek kelime yazım olmayacak

ömer buyur gel kardeşim sade sen yada tahin ettigim birisi gel sana bi kuş kaldırayım belki görmedigim usta kuşlarına yaklaşır

bu kuşu uçurdukdan sonra ben yine çırak olarak devam edecem

yalovalı 77

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
öge burak
Meslek
memur
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
SELAMLAR.Geçen yıl buluttan atıp buluta giden dumanlıları burada okuduk okuduk okuduk.Kuşlar övüldü övüldü övüldü,gidin izleyin denip adresler verildi.Video çekimi yapacagız dendi,aylar geçti video falan göremedik bol bol reklam okuduk.Yani icraat micraat göremedik.Murat kardesim hodri meydan demiş gelin uçurayım demiş.Bence davete icabet etmelisiniz.Böylece kimin haklı oldugu ,kimin salladıgı, kimin reklam peşinde koştugu konusunda bilgimiz olur.SAYGILAR.

yalovalı 77

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
öge burak
Meslek
memur
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Şunu da belirteyim.Murat kardeşim kuşu uçuracagı gün bizi de davet ederse(gün saat önemli değil) oyun kuşu sevdalısı olarak seve seve izlemeye geliriz.saygılar.

dto_alper

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
metehan bozkurt
Meslek
memur
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Ankaralı eski bi kuşçu abimizden iki tane arap aldım şeref ağanın damarı dedi ölmeden önce almıs çoğatmış kendi kuşlarıylada kırdıkları olmus dişiyi uçurmadım erkek yeni basladı yakında resimleri atacam ama sonları ne olur eskileri gibi oynucakmı onu zamanla görcez. dişinin kuyruk altında ve ayagının arkasında beyaz tüy var hayvanlar geç başlıyor üç ayda sert taklaya bindi ama üstüne yavas yavas koyuyor zaten bizim duydugumuz bu kuşlar yavruya kusunca tam oturuyor..

sembol

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
muharrem
Meslek
serbes
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
güle güle besle nasretin hoca hesabı yaa tutarsa :))

Ayvalık

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ERTAN BOLAT
Meslek
MEMUR
İkametgah
Balıkesir
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
bunlarda benim kuşlar...

Ekli dosyalar

Ayvalık

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ERTAN BOLAT
Meslek
MEMUR
İkametgah
Balıkesir
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
benim kuşlar... :tamam:

gencoahmet

Yönetici
Admin
Ad Soyad
Ahmet Kayabaş
Meslek
Emekli
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Saya
Diğer Irklarım
Tip(Portakal Renkli) Siyah Macar Sarı Posta
Sayın Adminim güzel bir konu açıp eskileri rahmetle andık bir baktım ki iş şürtüşmeye dallanıp budaklanmaya başlayınca bu seferde üzüldüm ama yinede çalışmalarından ötürü teşekkür ederim selamlarımla.

Ayvalık

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ERTAN BOLAT
Meslek
MEMUR
İkametgah
Balıkesir
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok