Neler Yeni

Elektrikci Şeref

kuşlar

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
şahin hücum
Meslek
makascı
Yetiştirdiğim Irk
Seçiniz
s.a sayın tahir bey sonradan aramıza katılan yazınıza bu arabozucuları isimleriyle yazılsa daha iyi olmazmıydı evet size bukonu hakında özel mesaj gönderdim ya yanlış yere gönderdim yada beceremedim. bu benmiyim yoksa başkasımı diye cevap gelmeyince bu benim dedim amaki yazınızda belirtmişsiniz çok şükür ben degilmişim sevindim yanlış anladıgım için sizden özür dilerim saygılarımla . ALLAHA EMANET OLUN

selami06

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
selamiaksu
Meslek
matbaacı
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
elektrikçi şerefin kuşlar bende diyen arkadaşlar şeref ağa rahmetli olmuş diyelim 6-7 sene oldu bu kuşlardan senede 2 çift yavru alınsa 6 senede bir çift kuştan olur 36 kuş. peki kuşçuluksa uçurmayla olur nerede bu kuşlarda uçup oynayan.varsa şeref ağa isim yapmış kuşlarıyla sizler neden bu kuşları uçurup isim yapmıyor veya adamın adını devam ettirmiyorsunuz. senede bir kuş oynasa 6 senede eder altı kuş bunuda herkes duyar.

k.murat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
murat ÖZYANAR
Meslek
esnaf
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
selami06' Alıntı:
elektrikçi şerefin kuşlar bende diyen arkadaşlar şeref ağa rahmetli olmuş diyelim 6-7 sene oldu bu kuşlardan senede 2 çift yavru alınsa 6 senede bir çift kuştan olur 36 kuş. peki kuşçuluksa uçurmayla olur nerede bu kuşlarda uçup oynayan.varsa şeref ağa isim yapmış kuşlarıyla sizler neden bu kuşları uçurup isim yapmıyor veya adamın adını devam ettirmiyorsunuz. senede bir kuş oynasa 6 senede eder altı kuş bunuda herkes duyar.

s.a

güzel bi bilanço çıkarmışsınız :))
pek fazla isim yapmak gibi niyetimiz olmadıgından kendimize uçuruyoruz şeref aganın ismine uçurmayada gerek duymuyoruz ki geregi hiç yok kendisi bu camia içerisinde yerini gayet güzel şekilde temsil etmiştir.

saygılar
k.murat

Ömer ÖZKURT

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ömer ÖZKURT
Meslek
Kamu Personeli
İkametgah
Diyarbakır
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Her ne ve nasıl olursa olsun eskilere rahmetli amcalarımızı rahmetle analım,saygımızı eksik etmeyelim onlar bişeyler yapmışki halen adı telaffuz ediliyor.

sincaps07

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
fatih gençler
Meslek
g.görevlisi
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
ben elektirikçi şerefin yüzünü bile görmedim ancak yaşı 65 70 civarında kuşçu bir abimizin hasta oldugu için kuşlarını satın aldıkkendisine bu kuşların nerden geldiğini sorduk oda bize elektirikçi şerefin kuşları dedi zamanında ondan almış arap ve gökler.genelde tepeli çıkıyor yavrular .biz kuşlardan ucurduk 40 m den aşağı ineni olmadı yaklaşık 1 ay önce yuvamıza hırsız girdi kuşların anaçlarının hepsini çaldırdık elimizde 3 arap 2 tepeli gök kaldı. gerçekten bu kuşlar elektirikçi şerefinse cok güzel kuşlar ellerine sağlık allah rahmet eylesin ara sıra bozdumanlı veriyor kuşlar.

enver ÇANGIR

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
enver çangır
Meslek
güvenlik
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
şafak abi senle tanısmayı cok isityorum aslında neden dersen ben seni bayadır arastırıyorum bi türlü ulasamadım sana nasıl ulasabilirim ben numaramı versem ararmısın
05444421008

sebabcı_42

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Yavuz TABANCA
Meslek
TURIZM
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Selamın aleyküm , rahmetli şeref ağanın kuşlarından elimde var , bu konuyu fazla açmak istemiyorum çünkü çook uzun derin mevzular sadece bildiğim bişey var 94 senesinde ozaman 16 yaşındaydım ben bu elimdeki ana babayı 3 arkadaş ortak iyi para verip aldık ama nekadarda iyi para versek bu kuşları satın alırcasına değil hediye mayetinde almıştık helelı hoş olsun verdiğimiz paranın, elinizde iyi kuş varsa kimseye bahsetmeyin şimdi sene 2012 şuzamanda saim ustanın , şeref ağanın , nazardayının bu gibi değerli abilerin kuşları zamanında isim yapmış kalmış şimdi kimin kümesine gitseniz illaki rahmetlilerden nazardayıya , saim ustaya , şeref ağaya bi kuşunu dayatıyorlar bu onlardan abi ,aman abi ,şimdi kimsede kalmadı böylesi :) sonra sağda solda bahsediyor hooop 1 hafta içinde kümesi kalkıyor çalan kişi kıymetini bilmez alacağı 50-100 tl yi düşünür senin zevkin benim zevkim merakım onun umrunda değil , elin iyisi hiç bi zaman bitmez türkiyeyi ters çevirsen yer altı madenlerimizden biride oyun kuşudur bi soy kuş sana bana helal yolla geldiyse onun başına bişey gelmez allahın izniyle 15-20 gün önce kümesimi aldılar ama ne hikmettir rahmetli şeref ağanın 16 ile 18 yaşlarında 3 eke kuşu ve başka 2 yavru kalmış 11 tanede şeref ağanınkileri kırmıştım onlar da gitti önemsemiyorum gidenleri sonuçta her kuşcunun yaptığı gibi kırıyorum benim zevkim merakım sadece bu kuşları yerde seyretmek oyun tarzımı beni ve birçok kişiyi zamanında tatmin ettiği için akşamları kafamı yastığa koyduğum zaman rahat uyuyorum düşünmüyorum aman bunların altından gelen hata yaparmı oynarmı yapışırmı dirsekmi açar işim olmaz arkadaşlar sağda solda kırıkları var isim vermeye gerek yok zaman zaman seyrediyorum yani kısacası diyeceğim bu kuşlardan elinde olan varsa kırıkta olsa işlemesini bilsinler işleyince kendilerinden üstünleride çıkıyor ve kuşların altı sürekli çalışıyor her yöreyle kır fark etmiyor fazlası var eksiği yok olanlar çıkıyor kimde iyi kuş varsa hangi memlekette kuş varsa o kişilerin emeklerine saygı duyarım ve heryerde ismini kullanırım ama kuşçulukta kara kalemle çalışma işi çok olunca yalan olmuş kuşculuk yanlış anlamasın kimse ama şimdilerde millet kendini kandırıyor bi hayelle yatıyor bir hayalle kalkıyor 10 yılı geçiyor halen kuşa sefer yaptırmaya çalışıyor emekçilere lafım yok alınmayın sakın allah biliyor kimlere ne düşündüğümü , etrafta pirana çok var kuş hırsızlığının cezası yok olmayınca herkezin canı yanıyor kilidim var kümesim sağlam diye kimse güvenmesin valla bi kuş oynatın kümesi vinçle kaldırırlar bakmayın şimdilerde oynayan kuş yok kuşda para etmiyor bulaşmıyorlar konu konuyu açıyor arkadaşlarda fazla uzatmıyacağım kendimle beraber çevremde birsürü şahidimde vardır birileri bişey anlatınca saygısızlık yapmayalım karşımızdaki ne anlatırsa anlatsın senin benim işime gelmiyorsa hak verelim gelmiyorsa sende kalsın yada kötü konuşmadan paylaşılsın fikirleri , örnek bendeki kalan şeref ağanın kuşları 16-18 yaşlarında inanın dölüde tutuyor yavruya baktığı gibi kendilerine bakmıyorlar maşallahı var bizler elimizdeki kuşun beslenme açısından bakımını iyi yapalım bakın ozaman dölden ve yavrudan yumurtadan nezaman kaç yaşında kesiliyor kendiniz görün kuş döl tutmuyorsa erkek , yanlış bi kullandığın yada senden önce kullanan adamın hatasıdır kuşun değil aynı şey dişi içinde geçerlidir şimdilik bukadar saygılar ,

Ömer ÖZKURT

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ömer ÖZKURT
Meslek
Kamu Personeli
İkametgah
Diyarbakır
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Tabiki herkesin kuşu kendine güzel.
Ve birçok kişinin kuşları saim usta dan yada şeref ağanın kanı girmiştir o kuşların soyundandır benim buna da lafım yok.
Benim ve birçok arkadaşın söylediği şey bu kuşların safı,özü sadece bendedir 1o yıllardır saf hiç bozulmadan koruyorum diyip prim yapmaya çalışan kuşları övüp,reklam yapıp millete faiş fiyatara kuş satmaya çalışan simsarlaradır bizim sitemimiz.

sebabcı_42

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Yavuz TABANCA
Meslek
TURIZM
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Simsarlar çok maalesef bu insanların neden bu kadar çoğaldığı ise bana sorarsanız kuş dan anlamayana insanların sayısı anlayandan çok olmasıdır adamlar uğraşıyor uğraşıyor emek veriyorlar yıllarını vermişler isim yapmışlar yani oyun kuşunda 1 kuş hazırlamak 1 yıl alıyor tamam oldu bu iş demen için dahada uzun zaman alıyor eee ben bukadar emek verecem sonra 30 liraya mezatta pazarda el altından orda burda satacam burda simsarların suçu yok aslında alan kişi tamamen hatalı insan biraz mantıklı düşünür herkezin aradığı bişey var ne için bukadar mücadele veriliyor hepimiz bişeyin peşindeyiz iyi kuşunu neden satsın adam ben bunu anlamıyorum şahsıma konuşuyorum bu benim zevkim benim meselem parayla alamassınız burda hatır geçerlidir para işin içine girerse kuşda bulunmaz bas parayı al bas parayı adam sana tabancasınıda mermisinide versin nerde böyle kolay iş bas parayı kuşcu ol yok böyle bişey simsar işin kurnazlığında yalan yoldan ticaret yapıyor eh bazı arkadaşlarımızada simsarlardan kuş almak işine geliyor hani rahmetlinin kuşuya aklı sıra seni beni kandıracak onda yok bende olsun düşünüyor zaman gelir görürsün onun kümesinde sorsan yolda önüme düştü çocuk yakalamış geldi kendi indi 40 dereden 40 su getirir negereği var kendini küçültüyorsun kendini kandırıyorsun , ben istanbuldayım yanlış anlamayın buraya türkiyeden gelen kuşun haddi hesabı yok neler geldi geçti burdan neden burda para var çünkü canlı para kimse kimseyi tanımaz onun için kuşlar ankaradan tutda ağrıdan heryerden gelir burası toplanma kampı ama gene üzülerek söylüyorum haddi hesabı olmayıp gelen kuşların hepsi bir yalan hepsi bir senaryo bunlar denenmiş neticesi alınmış kuşlardır az bi sayıdan bahsetmiyorum siz düşünün nedemek istediğimi kuş meraklısı kuşu bırakmaz evine müthahit girer adamın durumu olmaz işleri kötüye gider herşey olabilir ama satma işi olmaz ayrırır biyere sağlama alır kendini ama işte simsarya satarken der adam taşındı yeri yok adama bişey oldu bırakıyor alanada cazip gelir birikide namlı isim kullanır hooop satış gerçekleşir :) alana hayırlı olsun . ne yapmalı bu durumda mantık yürütüp olayın önünü kesmek lazım saygılar , kuş 2 kanat 1 kuyrukdan oluşur yalan ise biçok şeylerden oluşur .

cevdet özbayer

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
cevdet özbayer
Meslek
emekli
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Rahmetli Şeref ağayı eniyi tanıyanların başında Bankacı Faruk gelir (Faruk Yücesoy-Mardin'li ) Faruk siteler İşbankasında şef olarak çalışıyordu,işbankasıyla Şeref ağanın dükkanlarının arasındaki mesefa ortalama 100-150 m. cıvarında.
Bankacı Faruk hemen hemen hergün öğlenleri şeref ağanın dükkanında onunla sohbet eder kuş muhabbeti yaparlardı,akşamlarıda sitelerden solfasola iner kuş uçururlardı(kendimi yazmıyorum çünkü raklama girer )

Şeref ağanın en iyi hızlı oynayan kuşları hangi sene çalındı ?
bundan sonra topladığı kuşlar ne zaman çalındı ?

Bütün bunları en ince ayrıntılarına kadar Bankacı Faruk herkesden çok daha iyi bilir. Hangi renk kuşun nasıl oynadığını,hangi renk kuşların karşı dağdan sıkıp attığını,hangi kuşların çok uzun bol taklalı olduklarını,hangi kuşların kaç sefer yaptıklarını bu camiada eniyi bankacı Faruk bilir,Rahmetli şeref ağanın kuşlarıyla ilgili doğru bilgi almak isteyenler ve fikir sahibi olmak isteyenlar bankacı Faruk ile irtibata geçsinler ve bendende selam söylesinler.

Herkesin Ramazan ayı mübarek olsun.

soylemez18

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
yavuz sinan ordu
Meslek
otomotiv tamiri
İkametgah
Çankırı
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
cevdet özbayer' Alıntı:
Rahmetlide bozlar ve bozdumanlılar yokken araplar vardı,hatta oynayan büyük arap erkeği uzun bi süre değişik dişilere denediği halde randımanlı yavru alıp uçuramadı. Mardinli Faruk (bankacı faruk ) ile ikisi rahmetli Keşküş polis Hüseyin'in evinin önündeki kuşçu dükkanını işletirken Urfa'dan yeni getirdiği kuşların içinden güzel bi arap akkuyruk dişiyi yanlış hatırlamıyorsam 7,5 tl. alıp büyük arap erkeğe eş etmiş ve bu dişiden çıkan arap yavrular
diğer arap yavrulardan daha iyi oynayınca Şeref ağa bu kanala devam etmişti.
Şeref ağanın evini bilenler belki hatırlarlar kuşların olduğu yer ile bahçe kapısının yüksekliği 1,5 m. civarında yanlız bahçe kapısı bir metre filandı yani arada 50cm.lik bi boşluk vardı, büyük arap erkek karşı dağdan kapattığı zaman bu bahçe kapısının üstündeki tahtanın arasından geçip bahçeye oturur ve seyredenlere ayrı bi zevk verirdi.
Bu anlattığım 25,30 sene önceydi,belkide daha fazlada olmuştur.
Allah (cc) emanet olun.

Cevdet Özbayer Ankara
Selamün aleyküm herkeze; Cevdet amca sana bir soru soracam rahmetli elektrikçi şeref amcayı şahsen tanımıyorum ama ismi bir yerlerden hatırlıyorum yaşımın yettiği ve gözümün gördüğü kadarını konuşacam 90 lı yıllarda çankırıda ismini vermek istemediğim meşhur kuşçulardan birinde araplar uçardı 14-15 başla 3 direk gittiklerini bilirim.sizin bahsettiğiniz şeref amcanın araplarında aynalı, peşli yada arka tırnağının üstünde beyaz tüy varmıydı?
iyi günler dileyerek saygılar sunuyorum.

cevdet özbayer

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
cevdet özbayer
Meslek
emekli
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Daha önceleride defalarca yazdım,şimdi o yazdıklarımı bile arayıp bulmak oldukca yorucu geliyor bana,onun için topu bankacı Faruk'a attım,şaka bir yana şaref ağanın kuşlarını cidden faruk benden çok daha iyi tanıyıp biliyor,onunla irtibata geçerseniz çok daha sağlıklı bilgi edinebilirsiniz.

Şeref ağanın araplarının arasında
1) bent deresinde uçan binalinin büyük arap erkeği var
2)zabıta kemalin arka ayaklarında ve kıçının etrafında beyaz olan arapları var
:relievedface: Gülverenli Ünal'ın arap takgalıları var
4) kel fazlının çizmeli arapları var
5) kösedayının Kolombo arapları var
6)birde dumanlı kirlilerle arapların altından çıkan üzerleri pullu silik arapları var,dumanlıların altından arap,arapların altındanda dumanlı kirli çıkar,bunlar hem takkalı hemde düz yavru verirler.

Daha detaylı bilgi için bankacı faruk ile gülverenli ünala sorabilirsiniz.

soylemez18

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
yavuz sinan ordu
Meslek
otomotiv tamiri
İkametgah
Çankırı
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
cevdet özbayer' Alıntı:
Daha önceleride defalarca yazdım,şimdi o yazdıklarımı bile arayıp bulmak oldukca yorucu geliyor bana,onun için topu bankacı Faruk'a attım,şaka bir yana şaref ağanın kuşlarını cidden faruk benden çok daha iyi tanıyıp biliyor,onunla irtibata geçerseniz çok daha sağlıklı bilgi edinebilirsiniz.

6)birde dumanlı kirlilerle arapların altından çıkan üzerleri pullu silik arapları var,dumanlıların altından arap,arapların altındanda dumanlı kirli çıkar,bunlar hem takkalı hemde düz yavru verirler.

Sağolasın Cevdet amca şimdilik yeterli,Bu dediğin renkte ve şekilde kuşlara tanık oldum.ALLAH kısmet ederde karşılaşırsam sorarım.ALLAH'a emanet ol sağlıcakla kal.

k.murat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
murat ÖZYANAR
Meslek
esnaf
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
cevdet özbayer' Alıntı:

çorumlu erkekle arapaynalı dişinin altından çıkanları izlemediniz sanırım.

LEVENT YILMAZ

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
LEVENT YILMAZ
Meslek
ZABIT KATİBİ
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
"çorumlu erkekle arapaynalı dişinin altından çıkanları izlemediniz sanırım "

İzlemedik Murat kardeş anlatırsan seviniriz , anladığım kadarıyla şeref ağanın kuşlarını besliyorsun , yanlış hatırlamıyorsam bir kaç resim de atmıştın, paylaşımların için şimdiden teşekkürler, Nevşehir den saygılarla

ankara_expresi

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
atila keskinkılıç
Meslek
serbest
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
slm arkadaşlar.ben a.paşadan çeto.polis dursun sadece bu saydıklarınızın bazılarını görmüştür.detaylı bilgi veremez.kuş satışı hedeflemiş enümekli bi bakıcıdır.elektrikci şeref rahmetli onu evine sokmamıştır eminim.zabıta kemal bizim çocukluğumuzun en iyi kuşlarını uçurmuş harika bir kuşcudur.ardiyeci yılmaz ha keza.şimdi ortada bunlar gibi adamlar yok.kuş satıcıları insanları avlamak için bu eski iyi kuşcularla samimi olduklarına inandırmaya çalışıyor insanları.bence kuşun kimin olduğu yada kimden alındığının artık önemi yok.çünkü o kuşlara birçok başka kuş karıştı.elinde oynayan ve altındanda oynayan yavru veren kuşu olan da bi elektrikci şeref bi zabıta kemal bence.her kim ne derse desin iyi kuş beslemiş olan büyüklerimden ahrete tecelli edenlere rahmet hayatta olanlara saygılarımı sunarken herkes şu anda beslediğinin kıymetini bilse yeter derim.kuş satan insan bana göre zevkini eğlencesini paraya feda eden insan demek.bence adam gibi kuşcu kuş satmaz gerçek dostuna hediye eder ancak.bu nedenle eski iyi kuşçuları kullanarak isim yapmaya çalışan yada kuş satmaya çalışan hokkabazlara dikkat edelim.her kim iyi kuşcu ve iyi ahlaklıysa kuşunun tüyü kadar hayrını görsün.hürmetlerimle

cevdet özbayer

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
cevdet özbayer
Meslek
emekli
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
ankara_expresi' Alıntı:
slm arkadaşlar.ben a.paşadan çeto.polis dursun sadece bu saydıklarınızın bazılarını görmüştür.detaylı bilgi veremez.kuş satışı hedeflemiş enümekli bi bakıcıdır.elektrikci şeref rahmetli onu evine sokmamıştır eminim.zabıta kemal bizim çocukluğumuzun en iyi kuşlarını uçurmuş harika bir kuşcudur.ardiyeci yılmaz ha keza.şimdi ortada bunlar gibi adamlar yok.kuş satıcıları insanları avlamak için bu eski iyi kuşcularla samimi olduklarına inandırmaya çalışıyor insanları.bence kuşun kimin olduğu yada kimden alındığının artık önemi yok.çünkü o kuşlara birçok başka kuş karıştı.elinde oynayan ve altındanda oynayan yavru veren kuşu olan da bi elektrikci şeref bi zabıta kemal bence.her kim ne derse desin iyi kuş beslemiş olan büyüklerimden ahrete tecelli edenlere rahmet hayatta olanlara saygılarımı sunarken herkes şu anda beslediğinin kıymetini bilse yeter derim.kuş satan insan bana göre zevkini eğlencesini paraya feda eden insan demek.bence adam gibi kuşcu kuş satmaz gerçek dostuna hediye eder ancak.bu nedenle eski iyi kuşçuları kullanarak isim yapmaya çalışan yada kuş satmaya çalışan hokkabazlara dikkat edelim.her kim iyi kuşcu ve iyi ahlaklıysa kuşunun tüyü kadar hayrını görsün.hürmetlerimle
Kısa ve net cevap Teşekkür ederim.

Çorumlu Arap erkek; Bentderesinde genelevin yantarafında atarabacı Binalinin uçurduğu kuş,binali yaşlanınca ve hastalanınca Çorumun kazası Sungurluya köyünegöçtü,rahmetli Şeref ağada sungurluya gidip arap arkeği oradan alıp getirdi.
Şimdi bende şeref ağanın o kuşlarından var diyenlere sesleniyorum,o arap erkeğin yarısı kadar oynayan bir kuş uçursunlar seyretmesine 100 tl. vereceğim.
Haa bu kuşun kanından veya cinsinden belki Binalinin kardeşi deynekci Dursunun verdiği yerlerde vardır,lakin aradan 20-25 seneye yakın bir zaman geçti,belkide daha fazla,eğer bunun ayarında bir arap oynasaydı illaki bunca zamanda duyulurdu.
Şimdi bu kuşlardan ahkam kesenlerin büyük bir çoğunluğu o zamanlar kısapantolonla parkta oynuyorlardı,varın gerisini sizler düşünün artık.

tengelli

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
kenan tengelli
Meslek
işçi
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
o arap dediğiniz arap ne yapmıştır oyun olarak yazarsanız sevirim abi. birde atilla abiye sorum var anlattıklarının hepsine katılıyorum kuş satmaz kısmı hariç besleyici bedavayamı alıyor yemi ? kuşu geçtim harcanan emeğin hiç mi değeri yok ??? dost dediğine bedavaya verdiğin 2000 tl lik kuşu nasıl ucurur kendi aldığı 500 tl lik kuşu nasıl ????

k.murat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
murat ÖZYANAR
Meslek
esnaf
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
cevdet özbayer' Alıntı:
ankara_expresi' Alıntı:
Kısa ve net cevap Teşekkür ederim.

Çorumlu Arap erkek; Bentderesinde genelevin yantarafında atarabacı Binalinin uçurduğu kuş,binali yaşlanınca ve hastalanınca Çorumun kazası Sungurluya köyünegöçtü,rahmetli Şeref ağada sungurluya gidip arap arkeği oradan alıp getirdi.
Şimdi bende şeref ağanın o kuşlarından var diyenlere sesleniyorum,o arap erkeğin yarısı kadar oynayan bir kuş uçursunlar seyretmesine 100 tl. vereceğim.
Haa bu kuşun kanından veya cinsinden belki Binalinin kardeşi deynekci Dursunun verdiği yerlerde vardır,lakin aradan 20-25 seneye yakın bir zaman geçti,belkide daha fazla,eğer bunun ayarında bir arap oynasaydı illaki bunca zamanda duyulurdu.
Şimdi bu kuşlardan ahkam kesenlerin büyük bir çoğunluğu o zamanlar kısapantolonla parkta oynuyorlardı,varın gerisini sizler düşünün artık.

o halde size bir öneride bulanayım madem bu kuşları çok iyi takip ettigini iddaa edenler bir araya gelelim bir mekanda ben bi kaç büyügümü getireyim buyurun sizlerde gelin oturalım bu kuşlar hakkında bi konuşma yapalım ve videoya çekelim ve burada paylaşalım bilinen ve bilinmeyen ne kadar soru varsa netlik kazansın yegeni oğlu ilk agızlar yapalımki bi noktaya varalım

belki helallik almak istediginiz insanlardan da helalllik alırsınız bu vasıtayla

cevdet özbayer

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
cevdet özbayer
Meslek
emekli
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Bu işi çok yakından takip edip bilenlerin başında Bankacı Faruk ve Gülverenli Ünal geliyor,detaylı bilgi için onlara müracat ederseniz yanılmaz ve kandırılmazsınız.

Bazı Araplarıda şeref ağanın üst tarafında oturan , eskiden şöförler federasyonunda çalışan Şerafetdin iyi tanıyor,kendisi şu anda k.örende oturuyor ve müteahhitlik yapıyor, onada ulaşıp bilgi alabilirsiniz.