Neler Yeni

Edirne'den Sayın Hüseyin Aydoğmuş'un Çakalları(Çakal Roller)

Ömer ÖZKURT

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ömer ÖZKURT
Meslek
Kamu Personeli
İkametgah
Diyarbakır
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
hüseyin bey çakallarınızın maşallahı var.
bilgilendirmeleriniz içinde çok teşekkür ederim bu ırk hakkında hiç duymadığım şeyleri öğrendim.
kostüm olayına gelince benim aradığım ulaşmak istediğimde taklacıda hem kostüm hem performans süper olucak.
bence ikiside önemli ikisinide aynı anda yakalamak sorun işte onu başardığında zaten olay bitmiştir benim için.

A

Anonymous

Ömer ÖZKURT' Alıntı:
hüseyin bey çakallarınızın maşallahı var.
bilgilendirmeleriniz içinde çok teşekkür ederim bu ırk hakkında hiç duymadığım şeyleri öğrendim.
kostüm olayına gelince benim aradığım ulaşmak istediğimde taklacıda hem kostüm hem performans süper olucak.
bence ikiside önemli ikisinide aynı anda yakalamak sorun işte onu başardığında zaten olay bitmiştir benim için.

Ömer bey merhabalar öncelikle ilgi ve alakanıza,beğeninize teşekkürederim.

Her besleyicinin hedefleri farklı sizinki gibi düşüncelerinize katılıyorum tabiki beslenen ırklar her şekilde besleyiciye hitab etmelidir fakat son yıllarda kostüme o kadar çok ağırlık verilmiş durumda ki ırkların kendi öz benliğinde ki özellikleri kaybolma nnoktasına dejanere olma noktasına gelmiş durumda artık hem kostüm hem performans için çalışan az sayıda besleyici var kostüm oldumu bi kuşta gerisi pek mühim değilmiş gibi bir ortam var açıkçası.

Bu kuş uçurmayanların sayısında da anlaşılır durum da!kostüm kostüm kostüm bir çoğumuz üretim yaparken kaç kişi kuşların performansını değerlendirerek üretim yapıyor kim hangi performans damarını korumaya çalışıyor mutlaka bahsettiğim konulrda da özenlikler gösteren besleyiceler var fakat kostüm tutkunlarına göre çok azınlıkta!

Ömer bey iki önemli seçeneğide istemeniz çok güzel bir düşünce istediğiniz gibi üretimler inşallah yaprsınız fakat dikkat edin kostüm merakı ağır basmasın performansa daha çok önem verin ve hepimiz vermeliyiz diye düşünüyorum.

gökhan @k

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Gökhan AK
Meslek
Serbest Meslek
Yetiştirdiğim Irk
Makaracı
Hüseyin abicim,maşallah çakalları döktürmüşsün yine,uzun bir zamndır siteye işlerimin yoğunluğundan dolayı giremiyordum,çok güzel kareler eklemişsin,özellikle muskalı çakala bayıldım,senin gibi ustadlarımızdan daha göreceğimiz çok güzel çakallar olduğuna inanıyorum.allah nazarlardan saklasın.

turan_44

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
turan onaran
Meslek
otomotiv
Yetiştirdiğim Irk
Makaracı
usta allah nazarlardan korusun bol yavrulu sezonlar :eek:ley:

hünkaribaba

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ömür deniz
Meslek
müdür
Yetiştirdiğim Irk
Hünkari
merhaba Gökhan kardeşim bu güzel görüntüler için teşekkürler kımızı ve kara akkuyruklar mükemmel görünüyor.uçuş performansları ve marifetleri hakkında beni bilgilendirirsen sevinirim.kümeslerim kalabalık olmasa süs için bu kuşlardan 1takım bulundurmak isterdim .saygılar
ÖMÜR DENİZ

emirsalih

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
emirsalih
Meslek
elektrik
Yetiştirdiğim Irk
Bango
çok güzel maşallah.

kuşcu adnan

Kayıtlı Kullanıcı
kardeş gercekden kuşların harika bence hepside kalite kuşlar acaba akılları
nasıl bunların zannedersen cok akıllı kuşlar bunlar
belki bir gün ziyaretine gelirim denizli sarayköyden kuşcu adnan

A

Anonymous

kuşcu adnan' Alıntı:
kardeş gercekden kuşların harika bence hepside kalite kuşlar acaba akılları
nasıl bunların zannedersen cok akıllı kuşlar bunlar
belki bir gün ziyaretine gelirim denizli sarayköyden kuşcu adnan

Adnan bey ilginize ve yorumlarınıza teşekkürederim.Lütfen üyelik bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz daha sonra görüşebiliriz.

soloman

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
suleyman coskun
Meslek
selbest meslek
İkametgah
Denizli
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
masallah cok guzel kuslar

kuscu_ozzy

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ozan özbilgin
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
kuslarınız çok qüzeller paylaşım icin tesekkürler

baki

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
fatih kurt
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
hüseyin ve gökhan bey degerli paylasımlarınız için cok teşekkürler kuşlar mükemmel ben kelebek besleyen, kostümden ziyade uçuşa önem veren birisiyim dünyanın en güzel rengi olsada gün gelir insanın gözü doyar bıkar ama öz olan onların oyunları güvercinleri insanlara benzettmemek elimde değil ilk eşleşme ilk yavru eşle ilişkiler cok ilginç insanlarda renkleri uyrukları hiç önemli değil önemli olan anlayış zihniyet kostüm değil oyun (bence)
cok teşekkğrler

saygılar.....

gökhan @k

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Gökhan AK
Meslek
Serbest Meslek
Yetiştirdiğim Irk
Makaracı
Yorumlarınız için teşekkürler Fatih bey,bugün kostüm ve performansın en çok çakıştığı ırklardan bir taneside çakallarımızdır.Bazı ırklar vardır kostüm hiç kaale alınmaz direkt olarak önemli olan performans zenginliğidir,(örn.çorum çıplakları) ancak çakal gibi bazı ırklarımızda vardırki bunda en başta çakal gelir,hem performans hemde kostüm aranır.Ancak şu an bir çok çakalcının aradığı performanstan ziyade kostüm güzelliği olmasıdır,ki bu çok tehlikeli bir durumdur kendi görüşümce.Çakal ırkıyla yaklaşık 3 yıldır iç içeyim hala yeni yeni öğrenmeye başlıyorum bu ırkı.kostüm açısından elde edindiğim kanların bir problemi olmadı kesin,ancak performanslarında bazı eksiklerin olduğu gayet açık,bundan sonra performanslarını onarmak bu ırka karşı görevim olabilecektir kümesimde.
Sonuç olarak sizle aynı görüşteyim performans özellikle makaracı ırklarda olmazsa olmaz bir şeydir,sonuçta bu kuşlar masa kuşu değildir,masa kuşu besleyeceksek eğer o zaman gidip sepet kuyruk,cinperi,demkeş ırkı kuşlar beslememiz gerekiyor.Bu kuşların doğasına yakışan uçarak seyredilmelerdir,teşekkür ediyorum.

baki

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
fatih kurt
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
gökhan bey kostüm bu kuşlar için önemli diyorsunuz ben hiç çakal beslemdim ve görmedim renkleri karışık olsa işte benekleri çok olsa falan;; yani kostüm olarak kötü gözükse bile bu kuş uçtugunda kimse bunun rengi bozuk veya kusurlu deyemez bu kuşunda kendine has bir uçuş şekli vardır uçuşundan anlayan filmi sonuna kadar seyretmek ister ''' ne kadar oyunlu olursa olsun kostumu bozuk olan çakalı veya herhangi bir oyun kuşunu kümesime sokmam demez degil mi ??????
:evet:
anlatmak istediğim en güzel kuş uçan kendini havada gösteren kuş milyarlar verip kostüm ugruna catı altlarında beslemek gün yüzü göstermemek kaçma hastalanma derdini düşünmek ne biliyim çok garip geliyor
((((((((sakın yanlış anlama bunları bütün catı altında beslenen kuş ırkları için söylüyorum))))))))))
bu sitem kostüm ugruna kuşların soylarıyla oynayanlara (ırkın son numunelerini besleyenler için sözüm yok)

saygılar ....

gökhan @k

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Gökhan AK
Meslek
Serbest Meslek
Yetiştirdiğim Irk
Makaracı
Evet fatih bey sonuçta düşüncelerimiz aynı noktada birleşiyor,ancak çakal ırkının güzelliği kostüm ve performnas bir arada olunca oluyor.Heleki güneş ışınlarının kuşun vücuduna yansıdığında o mükkemmel kırmızı renk zenginliği insanın içini fıkır fıır ettiriyor kalbe ve göze çok güzel hitap ediyor.
Bu gün çakalcıların bir çoğu bu ırkı sadece rengi için beslerken bazıları da yani ben hem kostüm hem performans açısından besliyorum.Bazı ırklar vardır çok özeldir,herkezce kabul edilen ve zevk alınan doğrularla yetiştirilir.
Ve ondan dolayıdır ki bu gün sadece performansı için çakal besleyen bulmak zordur,yani rengi ne olursa olsun diyen yoktur belkide çakal yetiştiricileri olarak.
Ama sonuçta yine belirtiyorum ki aynı noktada birleşiyoruz performans olmazsa olmazdır benimde kuş lügatımda ,ancak özelliklede çakal ırkında kostümünde önemi olmalıdır,saygılarla.

baki

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
fatih kurt
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
çakal beslemek geldi içimdem heveslendim paylaşim için teşekkürler biz karakuyruktan baska kuş besleyemeyiz ama ne bileyim en kısa zamanda çakal ediniçem insallah .......
:) :)

abstract

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mehmet emin
Meslek
Öğretmen
Yetiştirdiğim Irk
Makaracı
edirne'de bunlara çakal değil. akkuyruk, kesme denir. sadece kuyruğu beyaz olanlara akkuyruk, kuyrukla birlikte kanat uçları da beyaz olanlara kesme denir. çok damarlı ve uçucu kuşlardır.

çapkın

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
tarık karaca
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
Çok güzel kuşlar bol yavru almanız dileğiyle

turan_44

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
turan onaran
Meslek
otomotiv
Yetiştirdiğim Irk
Makaracı
hüseyin kardeşim emeğine sağlık,hepsinin tüyünce hayrını gör saygılar

sarııı

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
emre papatya
Meslek
vinc operatörü
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
abı satılık bursa arıyorum acıllen bursa oynar olcak garantlı ıstıyorum donecek oynayacak donmesse gerı yollamak ıstırorum tesekkur edıyorum

sarııı

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
emre papatya
Meslek
vinc operatörü
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
hey beee gözünü seweyım abım beee sırtımmda tasımak isterım senı festıvalede beklıyorum senı kuslarından almak ıstıyorum ben bunların hgastası deıl manyagıyım abııııı fıyat istıyorum senden lütfen abııı