Neler Yeni

dönek güvercinlerim

feyzikaya

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Feyzi KAYA
Meslek
elektrik teknikeri
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
kuş

Ekli dosyalar

Ömer ÖZKURT

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ömer ÖZKURT
Meslek
Kamu Personeli
İkametgah
Diyarbakır
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
allah bol yavru almak nasip etsin feyzi.

lord

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
hüseyin
Meslek
eletronik
Yetiştirdiğim Irk
Bango
selam dönek olup olmadığı nasıl anlıyorsunuz acaba bana yardım eder misn??

Ömer ÖZKURT

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ömer ÖZKURT
Meslek
Kamu Personeli
İkametgah
Diyarbakır
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
tam detaylı bilgiye sahip olmamakla beraber renklerinden ve dönüş stillerinden olduğunu tahmin ediyorum.gerçi ben taklacı besliyorum bu konunun üstadları daha iyi bilir.

lord

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
hüseyin
Meslek
eletronik
Yetiştirdiğim Irk
Bango
rengi derken nasıl yani tam renk mi yarı renkli mi?

feyzikaya

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Feyzi KAYA
Meslek
elektrik teknikeri
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
kuşun çeşidine göre değişir genelde selanik dediğimiz zaman kuyruk üstü yağ bezesi olmayan kuşlar aklımıza gelir. kuyrk üstü olmayan her kuşta dönek değildir. dolap yapanları dönenleri makara yapanı falan vardır. kuşun şekli şemali gösteriz olayı.

lord

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
hüseyin
Meslek
eletronik
Yetiştirdiğim Irk
Bango
sağol arkadaşım

Hüseyin BAŞOĞLAN

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Hüseyin BAŞOĞLAN
Meslek
Yazılım-Tasarım
İkametgah
Muğla
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
Diğer Irklarım
Dönek
YAHOO
[email protected]
Feyzi bu arada ikinci e üçüncü resimdeki kuşlar çakal dönek olarak eklemişsinde genelde bizim oralarda seninde bildiğin üzere hepsine slanik derler ama bildiğin gibi aslı çakal kardeşim.
Paylaşım içinde teşekkürler. Eline emeğine sağlık.
Saygılarımla
Hüseyin BAŞOĞLAN

feyzikaya

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Feyzi KAYA
Meslek
elektrik teknikeri
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
döneği sana öğretmeye kalkamayız hüseyin ama bizim ellimizden bu kadar geliyor ne yapam yanii, bırakalım mı? bu işi.

feyzikaya

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Feyzi KAYA
Meslek
elektrik teknikeri
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
komiklikle alakası yok senin selanikten anladığını iyi biliyorum. benim demek istediğim biz muğla kuşu beslerken sende en iyi selanikler vardı. ben bu kuşları sonradan tanıdım ve sonradan öğrendim sizlerin sayesinde kusurumuz olduysa af ola.

Hüseyin BAŞOĞLAN

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Hüseyin BAŞOĞLAN
Meslek
Yazılım-Tasarım
İkametgah
Muğla
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
Diğer Irklarım
Dönek
YAHOO
[email protected]
Kardeş yanlış anlıyorsun galiba beni. Ben sadece seninde bildiğin gibi bizim muğla dışında genelde çok farklı ayrımlar olduğunu, bizim selanik diye tabir ettiğimiz çakallar,kara çiller,siyah ve kırmızı akbaşlar İlimiz,yöremiz dışında kendi ırk adlarıyla ayrıldığını vurgulamak istedim. Yani senin eklediğin resimdeki kuşlara seninde bildiğin gibi biz muğlada selanik deriz. Ama dışarıya çıkıldığı zaman dönek,dolapçı,çakal roller gibi ayrıldığını hatırlatmak istedim. Benim selanik beslemeye çok önce başlamış olmam hiç birşey değiştirmez önemli olan 20 yıl önce başlayıpta bilmek değil,5 yıl önce başlayıpta ilgilenmek araştırmak önemli. Yani sen benden çok veya az biliyorsun diye birşey olmaz. Sonuçta hepimiz besliyoruz benim bilmediğimi sen, senin bilmediğinide ben biliyor olabilirim.
Umarım yanlış anlaşılmamıştır.
Saygılarımla.
Hüseyin BAŞOĞLAN

gökhan @k

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Gökhan AK
Meslek
Serbest Meslek
Yetiştirdiğim Irk
Makaracı
Değerli arkadaşlarım, hüseyin ve feyzi,yörelere göre isimlendirmelerde en büyük problem çakal roller olarak bilinen,kuyruk üstü yağ bezesi bulunmayan,kuyruk telekleri 14 ila 16 arasında değişen ırkımızda yaşanmakta.Bu karışıklık aslında büyük bir problem.Genelde çakal denildiğinde herkesin aklı kırmızı akkanat akkuyruk kelebeklere gitmekte.Zaten çakal roller baya bir azaldı,bazı yörelerimizde bilinmiyor bile.Ben bu karışıklık problemini çakal roller beslediğim için geçmişte çok yaşadım.Bir arkadaş vasıtasıyla bir yetiştiricimizde,çakal roller varmı diye bir soru sormuştum,oda olmazmı hemde kralı var bende demişti.Ancak o arkadaşın kümesine gittiğimde beynimden vurulmuşa dönmüştüm. Kümesin tamamı kırmızı kelebek.Kelebeklere diyecek bir lafım yoktu,hariklardı.Ancak benim ilgi alanım değillerdi.Durum yani bundan ibaret.Şu an ilerisi için kuşçulukta tek idealim,çok sayıda saf çakal üretmek ve diğer bölgelerimizdeki ,yetiştiricilerimize dağıtmak.

kazimcankurt

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Kazım CANKURT
Meslek
Özel Güvenlik
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Emeğine sağlık başladın gibi sen bu işe yeniden...

feyzikaya

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Feyzi KAYA
Meslek
elektrik teknikeri
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
kazimcankurt' Alıntı:
Emeğine sağlık başladın gibi sen bu işe yeniden...
ben bırakmamıştım zaten sadece belirli ırkları beslemeyi bıraktım özellikle muğla kuşunu.
şimdi sadece 6 tane kuşum var. o bana yetiyor. zevkimizi alıyoruz işte.

izmirli35

Kayıtlı Kullanıcı
bak kardeşim kimsin nerelisin bilmiyorum ama beni başkasıyla karıştırıyorsun sanırım. ben tam 10 senedir dönek besliyorum. şuan aydında görevliyim. 40 a yakın dönegim var. dışardan dönek alıp kümesime sokmam. amacımda yuvamdaki fazlalıkları çıkarmaktı. şansımı bir deneyeyim burdan satılır belki diye. ha bu arada adresimi de vereyim hani sen bana geleyim alayım demişsin dönekleri ya bende işim var demişim. almak istiyordun ya. gel al hemde tanesini 20 den vereceğim. adresim mesudiye mahallesi 1647 sok. no:17 gel gör. ama gelmezsen bütün yazdıklarının yalan olduğu ortaya çıkacak. eğer gelirsen benim söylediklerimin doğru senin ise yanıldığın başkasıyla karıştırdığını anlayacaksın. bu arada dolandırıcı demişsin. allaha şükür daha haram lokma geçmedi kursağımdan sen beni başkasıyla karıştırma sakın tamam

Hüseyin BAŞOĞLAN

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Hüseyin BAŞOĞLAN
Meslek
Yazılım-Tasarım
İkametgah
Muğla
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
Diğer Irklarım
Dönek
YAHOO
[email protected]
izmirli35' Alıntı:
bak kardeşim kimsin nerelisin bilmiyorum ama beni başkasıyla karıştırıyorsun sanırım. ben tam 10 senedir dönek besliyorum. şuan aydında görevliyim. 40 a yakın dönegim var. dışardan dönek alıp kümesime sokmam. amacımda yuvamdaki fazlalıkları çıkarmaktı. şansımı bir deneyeyim burdan satılır belki diye. ha bu arada adresimi de vereyim hani sen bana geleyim alayım demişsin dönekleri ya bende işim var demişim. almak istiyordun ya. gel al hemde tanesini 20 den vereceğim. adresim mesudiye mahallesi 1647 sok. no:17 gel gör. ama gelmezsen bütün yazdıklarının yalan olduğu ortaya çıkacak. eğer gelirsen benim söylediklerimin doğru senin ise yanıldığın başkasıyla karıştırdığını anlayacaksın. bu arada dolandırıcı demişsin. allaha şükür daha haram lokma geçmedi kursağımdan sen beni başkasıyla karıştırma sakın tamam
Usta tamam iyi güzelde lütfen konuyu uzatmayalım. Hem burası yeri değilki bunun. Git kullanıcı üye duyurularına veya sitemiz hakkında bölümüne konu aç.

feyzikaya

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Feyzi KAYA
Meslek
elektrik teknikeri
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
izmirli35' Alıntı:
bir yankışlık var herhalde size ben mi? dolandırıcı falan demişim. bu konuyu ben açtım buraya açıklama yapıyorsunuz ben yani ben üstüme alınabilirim. şimdi açıklamalarınızı yapacağınız yere dikkat edin. lütfen. :sinirli: :sinirli:

kazimcankurt

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Kazım CANKURT
Meslek
Özel Güvenlik
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
gökhan @k' Alıntı:
Değerli arkadaşlarım, hüseyin ve feyzi,yörelere göre isimlendirmelerde en büyük problem çakal roller olarak bilinen,kuyruk üstü yağ bezesi bulunmayan,kuyruk telekleri 14 ila 16 arasında değişen ırkımızda yaşanmakta.Bu karışıklık aslında büyük bir problem.Genelde çakal denildiğinde herkesin aklı kırmızı akkanat akkuyruk kelebeklere gitmekte.Zaten çakal roller baya bir azaldı,bazı yörelerimizde bilinmiyor bile.Ben bu karışıklık problemini çakal roller beslediğim için geçmişte çok yaşadım.Bir arkadaş vasıtasıyla bir yetiştiricimizde,çakal roller varmı diye bir soru sormuştum,oda olmazmı hemde kralı var bende demişti.Ancak o arkadaşın kümesine gittiğimde beynimden vurulmuşa dönmüştüm. Kümesin tamamı kırmızı kelebek.Kelebeklere diyecek bir lafım yoktu,hariklardı.Ancak benim ilgi alanım değillerdi.Durum yani bundan ibaret.Şu an ilerisi için kuşçulukta tek idealim,çok sayıda saf çakal üretmek ve diğer bölgelerimizdeki ,yetiştiricilerimize dağıtmak.

GÖKHAN KARDEŞİM ŞU DAĞITMIŞ OLDUĞUN ÇAKALLARDAN BİZDE NASİBİMİZ ALALIM VAR İSE...