Neler Yeni

DÖNEK ÇEŞİTLERİ

SNRAVCI

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Soner AVCI
Meslek
Muhasebe Finansman
İkametgah
İzmir
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
PALKANATLAR

PALKANATLAR
Palkanatların belirgin özellikleri beyazı çok olmasidir örneğin; şu renkteki kuşlar, süt beyazlar kara arkalar kırmızı arkalar genelde açık renkli olan kuşlardir. Iyi ucuculuk özelligine sahip olan ama dönüs olarak Karakanatlar kadar iyi olmuyan kuslardir. Yani Palkanat irki kuslar ucmayi, Karakanat irki kuslar dönmeyi bilen kuslardir. Dönüs olarak bu kuslar hunivari, yani sivri kafayi saklamayan ve dönüsde karakanatlara nazaren daha uzun mesafe yapan kuslardir. Genelde bu kuslarin gözleri üzüm karasi olur. Günümüze kadar bu kuslar o kadar farkli eslemelerden gecti ki, bu gün palkanat kostüm özelliklerini tasiyan, karakanat tarzi dönen kuslarda, etraf diye tabir edilen siyahtan sonraki beyazi dönüs esnasinda kostümünden kaynaklandigi icin biraz daha bu beyazi büyük görünmektedir. Karakanat ve Palkanat irkinin yok olmasina neden, galaca kuslardaki daire görünümün daha al benili olmasi, bu iki irkinda körelmesine neden olmustur. Evet galaca kus kendini daha iyi göstersede, bu iki irkinda her kümesde olmasi gerektigi bilinmelidir. Palkanat irkiyla gecmiste ve günümüzde Karakanatlardan gelme takla, g.t oturma gibi taskin özelliklerin, bu irka eslenmesiyle bu gibi özelliklerin giderilebilecegi sanirim herkezce artik bilinmektedir.

Kaynak: (Keskin)

bergamalı oskor özgür

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
akalan özgür
Meslek
kamu
İkametgah
İzmir
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
Diğer Irklarım
Yok
Re: ATOMLAR

atom ırkını merak eden arkadaşlar bergamadan pala kamil ve şavaştepeli süleyman amcadan bilgi alabilir

bergamalı oskor özgür

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
akalan özgür
Meslek
kamu
İkametgah
İzmir
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
Diğer Irklarım
Yok
arkadaşlar atom ırkı var yok demeyin

bergamalı oskor özgür

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
akalan özgür
Meslek
kamu
İkametgah
İzmir
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
Diğer Irklarım
Yok
artı gagaları ve ayakları diğer ırklara göre daha kısadır

yörük09

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Halil Yavuz
Meslek
öğrenci
İkametgah
Aydın
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
paylaşımlarınızı ilgi ile okuyorum ve dönekler hakkında daha fazla bilgi edinmek için sabırsızlanıyorum emeği geçen bütün dostlara saygılar :)

armada01

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
fatih kılıç
Meslek
ögrenci
İkametgah
Adana
Yetiştirdiğim Irk
Adana
palkanadı tercih ediyorum diğerleri fazla uçmuyor

sinan981