Neler Yeni

DOĞRU BİLDİĞİNİZ YANLIŞLAR

Serdar26

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
serdar kunduz
Meslek
serbest
İkametgah
Sivas
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Tek soydan kuşlarım var 6-7 yıldır takip ediyorum. 2çeşit yavru alıyorum.ya yumurta yavru görünce sarmaya başlayanlar yada erken taklayı cevirip şakşakçı çıkanlar. tabi haliyle şakşakçıları belli bir süre sonra elden çıkarıyorum yada atmacaya yem ediyordum. sonra o kuşlar şöyle oldu böyle oldu die duyumlar aldım inanmadım kuştan anlamadıklarını düşünerek.bir gün yine öyle bi oynmayan kuşum kayboldu heralde atmaca filan aldı dedim.aradan 8 ay filan geçti Evimin ötesinde bir besleyen daha vardı 30 dan fazla kuş ucuruyodu ara sıra ama içinde bi kuş vardı dikkat cekmicek gibi değildi.onu uçurmasını beklerdim izlemek için. birgün baktım o kuş tek basına uçuyor 1 buçuk saat filan izledim derken benim kümesin üstüne gelmeye başladı pırırtı verdim 2. şeferde attı kendini taklaya boğularak.yaw dedim kendi kendime benim kuşlara ne cok benziyor:)). kaybolan kuşum aklıma geldi birden. elime alıp bakınca farkettim benim olduğunu.3 tane daha vardı öyle şakşakçı die düşündüğüm kuş onları elden çıkarmadım başkasının yavrularına baktıroyrdum zaten. 2. yavruyu gördüler taklaları hafif sertleşmeye başladı 3.yumurtaları kendi yumurtalarıydı o yavrularda kanatlanmaya yakın sarmaya başladılar 1 tanesi dolamaya girdi. yANİ bütün yalnışlar doğru, doğrularda yanlış olabiliyor duruma göre

erdem22

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
erdem günay
Meslek
öğretmen
İkametgah
Edirne
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
seyisliğin damardaan bir tık daha önemli olduğunu anladım. iyi seyis. iyi kuşu uçurur, tespit eder, üretir. seyislik kötüyse iyi kuşun olmuş. neye yarar.? ayrıca 10 yıl sonra eskiden neler vardı elimizde dememek için kümese girdim iki takım damızlık seçtim ve kapıyı kapattım dışarı çıkış var içeri giiriş yok artık. allah ömür verdikçe bu kuşları besleyeceğim inşallah. kafam rahat arayış içinde değilim. tavsiye ederim.