Neler Yeni

DİŞİ MUHABBET KUŞUM İSHAL OLDU

sbahce

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
2 Nis 2020
Mesajlar
1
Puanları
1
Yaş
21
Ad Soyad
Selen Bahçe
Meslek
Öğrenci
İkametgah
Samsun
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
Çekoslovak Muhabbet Kuşu (Dişi)
Herkese merhaba arkadaşlar! Ben size bir şey danışmak istiyorum. Site daha çok güvercinlerle alakalı sanırım ama benim bir muhabbet kuşum var, şu an hasta ve nereye mesaj atacağımı kimden yardım isteyeceğimi pek bilemedim.

Neyse kısaca anlatmak gerekirse:
Bizim 12-13 aylık, dişi çekoslovak bir muhabbet kuşumuz var. Yaklaşık 4-5 hafta öncesine kadar hiçbir problemi yoktu. Ama son 5 haftadır ishal. Başta ishalin marul yediği için olduğunu düşündük ya da marul yıkadğımız çeşme suyundan bir şey kaptı herhalde dedik, hala nedenini bilmiyoruz... İshal dediğim de sürekli su şeklinde değil. Bazen su gibi yapıyor bazen düzgün bazen de yemyeşil sıvıyla atıyor dışarı. Çok değişken yani.
Hareketlerinde, oynamasında, ötmesinde, yiyip içmesinde hiçbir sorun yok. Tek problemi kakasının bozuk olması diyebilirim. Bir de biraz kilo verdi gibi ama aşırı değil. ( Fotoğrafları en son atacağım.)
Yaklaşık 2 hafta önce kuşumuzu bir veterinere götürdük. Şırınga içinde antibiyotik verdi ve yanına da vitamin karışımlı probiyotik verdi. Biz 9 gün boyunca ilacı verdik. Probiyotiğe de o günden beri devam ediyoruz. Ama kakasında hiçbir değişim olmadı bu yüzden ilacı 9. günde bıraktık (ilacın ismini bilmiyorum ne yazık ki)
Kuşun bulunduğu oda normal sıcaklıkta. Yemini suyunu her gün değiştiriyoruz. Altındaki kağıdı da her gün değiştirmeye çalışıyoruz nadiren 2 gün değiştirmediğimiz oluyor. Yediği içtiği şeyler de taze burda da bir problem yok. Suluğuna her zaman içme suyu koyuyoruz. İshalden önce suluğuna vitamin de koyuyorduk.
Şu an aklıma gelen şeyler bunlar. Eğer aklınıza gelen başka şeyler varsa lütfen sorun. Nasıl bir tedavi gerekir, nelere dikkat etmeliyim beni bilgilendirirseniz çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler.

59382

YENİ KAKALARDAN BİRİ


59383

BUNLARIN ÇOĞU GECEDEN KALAN KAKALAR.


59384

YENİLERDEN BİRİ DAHA


59385

BU DA KUŞUMUZ :) <3
 
Son düzenleme:

devir

Yardımcı Admin
Katılım
20 Ağu 2012
Mesajlar
403
Puanları
18
Yaş
44
Konum
Lefkoşa
Ad Soyad
Devir KorkmaZHan
Meslek
Brand Designer & PR Ads Cons.
İkametgah
KKTC
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Posta, Kokotil ve Yabiciklerimiz (Thm. 2000)
e-coli parazit temizligi yapiniz gecmis olsun
 
Üst