Neler Yeni

deneyin ve görün

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mesut-1907

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mesut sönmez
Meslek
güvenlik
Yetiştirdiğim Irk
Saya
selamlar...bilmem bana katılırmısınız kuşları tarasada besledigim için minerallerle karışık kum kutusu var kuşlarımı saldıgımda sanki günlerce aç kalmış gibi direk o kutunu başına toplanıyorlar ve kafalarını hiç kaldırmadan o kumu yiyorlar merak ediyordum niye bu kadar iştahlı yiyorlar bu kumu diye sonunda buldum.Yan tarasada bi kadın kedi besliyor kedi de gelip af edersiniz çişini o kuma yapıyor muş seneler önce duymuştum böle bişey kumun içine işe demişti bi abi haklıymış bence bende işi biraz geliştirdim 2 aylık oglum var oraya işettirdim. kavga bile ettikleri oluyor o kumu yerken.Sonuçta idrar da da mineraller var. Deneyin ve görün benden paylaşması.yorumlarınızı bekliyorum.

taner61

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TaNeR BayraK
Meslek
Öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
İlk Defa Böyle Şey Duydum Ama Deniyecem.Tşkler

amasyalı

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Y.DOGAN YILDIZ
Meslek
mobilya
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Ya kardeşim size verilmesini istemediğiniz şeyleri hiçbir hayvana yedirtmeyin onası bi minaralmişki sidikte çıkıyo lütfen :asla:

gemlik16avci88

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
İbrahim
Meslek
ögrenci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
yok daha neler bende ilk defa duydum yaw.
bende bahcede beslediğim için npek mineral sorunum yok tavuk gibi yayılıyorlar tek korkum cekenez atmaca ve kedi
Saygılar...

krmpl

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
bedir hazarbeyoğlu
Meslek
kafasına göre
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
gercekten cok enteresa bi konu üstünde duruyosunuz ya bi kere mineral olsa vücüttan dıskı olarak niye atılsın ki vücüy yararsız olan seyleri dısarı atar idrar da asit bulunmaktadır mantıgıma gore soyle bı acıklama yapabilirim asitle daha güzel sindirip yapıyo olabilr hayvanın hosuna gider güzel calısan bi sistem şaşrıdım yani

Pessimiste

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Muzaffer Kurtuluş
Meslek
Grafik Tasarımcı
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Arkadaşlar Sidik de tuz vardır Ter gibi düşünün o yüzden yiyorlardır . Fakat sağlıklı bi durum olacağını sanmıyorum sonuçta sizin vücudunuzdan çıkan pisliktir o su . Hayvanlar tuzuna aldanıp kumu afiyet ile yiyor olabilir . Hani güvercinler için mineral olmasa , eksiklerini tamamlamaları için vitaminler olmasa tamam belki yedirebilirsiniz ama bence yazık . Sonuçta onlar da canlı . Aynı şey size yapılsa hoş olmaz sanırım . Yanlış bir bilgi bence. Sonuçta sizde bi hastalık olsa hayvanlara geçebilir . Ben önlerine kum koyarken bir kaç kere yıkıyorum ki kumu pislik kalmasın diye . Kedi olsun , siz olun hayvanların sağlığıyla oynamaktan öteye geçebileceğini zannetmiyorum ...

MUZAFFER KURTULUŞ

hasan karabulut

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
hasan karabulut
Meslek
serbest
Yetiştirdiğim Irk
Seçiniz
evet arkadaşlar o kuşların tuz ihtiyacı var sidikte tuzluymuş ondan oraya gidiyo kuşlar :)

göksal balcı

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
göksal balcı
Meslek
depo sevkiyat
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
bu kadarda kara cahil olunmaz,birde deneyinde görün yazmış arkadaş güvercinleri sevdiğindenmi yoksa iş olsun diyemi besliyorsun, bir avuç tuz atacağına :asla: ,sidiğin içinde faydalı tuzmu varmış yoksa vücuttan atılması gereken işe yaramayan ,zararlı herşeymi :sinirli: çocuğunada kötü örnek oluyorsun tebrik ederim,biz hastalıkları nasıl ,hızlı tedavi edebiliriz diye kafa yoruyoruz ,neyse size başarılar dilerim .

ARAPCI ŞAFAK

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Şafak YILANLI
Meslek
İşçi
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
arkadaşlar arkadaşım yanlış degil fakat eksiz eskiden benim bahçemde köpek varkende bu olay oluyordu buradaki olay minarel degil idrardaki tuz olayı her canlı gibi kuşlarında tuza ihtiyacı var bu kum olabilir çay olabilir karıştırabileceginiz deneyin aynı olayı görürsünüz sadece yemlediginiz yere ara sıra toz şeker tuz karıştırın koyun aynı ihtiyacı karşılar aynen onunda öyle yerler şafak

EFE_

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Hasan Olgun
Meslek
Öğretmen
İkametgah
Aydın
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Yeme ve toprak kovasına bi avuc tuz atmak çok mu zor ?

Biz bu güverc,nleri sevdigimiz için besliyoruz unutmayın.

mesut-1907

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mesut sönmez
Meslek
güvenlik
Yetiştirdiğim Irk
Saya
göksal balcı' Alıntı:
bu kadarda kara cahil olunmaz,birde deneyinde görün yazmış arkadaş güvercinleri sevdiğindenmi yoksa iş olsun diyemi besliyorsun, bir avuç tuz atacağına :asla: ,sidiğin içinde faydalı tuzmu varmış yoksa vücuttan atılması gereken işe yaramayan ,zararlı herşeymi :sinirli: çocuğunada kötü örnek oluyorsun tebrik ederim,biz hastalıkları nasıl ,hızlı tedavi edebiliriz diye kafa yoruyoruz ,neyse size başarılar dilerim .
konuşma tarzımıza dikkat edersek iyi olur.buraya yazdıgım konu yanlış ta olabilir dogruda olabilir.eleştirilerede açıgımdır.ama dogru kelimelerle lütfen.Yoksa bende kelimelerimi degiştire bilirim. LÜTFEN

leeyukeen

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
YaŞaR ÇeLiK
Meslek
TaSaRıMCı
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
ya arkadasım kişle alakası yok hafdada 1,2 kere tuzlu cay ver kuşlara zavallılar tuzsuz kalmıslardır ondandır temlenmiş cayın temını dükme bıraz tuzla karıstır kuslaırnın onune koyda gor nasıl oluyor yemek sakın bırdahada işeme kusların yemleırne fılan sonuçda ıdrar dısarıya atılan bır atık yanı fislik ...kuşların hepsi hasdalıklı olur

SEREF

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ŞEREF
Meslek
ÖZSOY
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Aşırıya kaçmadan haftada bir yada birkaç haftada bir kuşlarınızın temiz kumuna yada toprağına tuz koyun , kuşlar bu tuzu acılığından dolayı iştahla yer, fakat tad alma duyuları bizimki ile bire bir aynı değildir . Kuşlarınıza nekadar çok tuz verir iseniz okadar çok yerler, hiç doymadan ve sıkılmadan daima tuzu ararlar . Aşırı tuz ise su tüketimini artırır kuşları zayıf düşürür yavru ların da ölmesine hadi sebep olabilir, ölçülü bir şekilde tuz kum killi toprak karışımı verebilirsiniz , kuşların mineral ihtiyacını karşılamak adına .
Kumun ve tıprağın kuşların önünde sürekli bulunması faydalıdır, çünkü kuşklarda bizde olduğu gibi mide asiti yoktur, tüketilen kum , toprak kırıntılı taş vs taşlıkta yemin hazmine yardımcı olurken içeriğindeki bazı mineraller de kuş için faydalıdır bu iyidir .Ama tuzda ölçülü olmak şarttır, fazlası yardan çok zarar verir kuşlar yiyor seviyor diye aldanmamak gerekir . O idrarlı toprağında çok faydalı olcağını düşünmüyorum açıkçası .. .. selamlar .ŞEREF

çapkın

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
tarık karaca
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
İlk defa duydum tabi inginç geldi bu mineraller için başka yöntemler deneseniz daha iyi olur ama gene de siz daha ii bilirsiniz

kuşcu_41

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ufuk neşe
Meslek
ögrenci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
s.a arkadaşım biz kuşçular besledigimz güvercinleri kendi canımız gibi koruyup besliyor büyütüyoruz butürlü şeylere inanmayın tabikide kuşların tuza ihtiyacı var alın marketten bir paket kalın tuz yemlediginiz yere dökün o şekilde verin .

saygılar;

UFUK NEŞE..

malatyalıcem44

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Cem Kavukcu
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
bu idrarla değil tuzla alakalı birşey dediğin kumdan bizdede var ve kuşlar istedikleri kadar tok olsa bile dalıyolar o kuma nedene ise içinde idrar değil tuzdur sendekinin nedeni ise idrarda tuz bulunduğu içindir yerinde olsam kumun üstün tuz döker ve karıştırırım idararı boşver daha faydalı olur

metin hoca

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
METİN TURAN
Meslek
ÖĞRETMEN
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
insan vücudundan atık olarak dışarı salınan her şey kullanılıp eskimiş yararsız fazlalık yada zararlı olan toksinlerdir.bunların diğer canlılara yarar sağlama olanağı hemen hemen yoktur.beslediğiniz yerle ilgili olarak hayvanlarınızın ihtiyaç duydukları minaraller tuzlar kalsiyum vb.şeyleri karışık yem tuz kireç gibi maddelerden vermeniz çok zor olmasa gerek.güvercin beslemek hastalık ,tutku.anlatılmaz bi yaşantıdır öyle değilmi.hadi yaptığınızı bidaha düşünün.saygılar

fatih00

Kayıtlı Kullanıcı
Bence saçma bişey olmuş hemde evin üstüne çıkıp elalemin karşısında ayıp olmazmı idrar yapmak:D

göksal balcı

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
göksal balcı
Meslek
depo sevkiyat
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
neden kızdığını anlamış değilim,yaşın yazmıyor ,bu siteye sadece yetişkinler değil gençler hatta çocuklarda giriyor.bir anlık muziplikle yaptığını düşün ,tüyünü kabartsa üzüldüğümüz kuşlarımızdan ,hastalanıp ölse,hiçmi üzülmezsin ben ağır yazdıysam kendi adıma özür dilerim ama sende bir düşün başlık açarken olmazmı :slm:

sarıkır4141

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
emre kalender
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
kusura bakmayın ama bana göre yanlış birşey bende kuşlarıma toprak veriyorum onlarda yiyor ama idrarı felan denemeye gerek yok
madem sen denedin ne gibi faydasını gördün peki açıklarsan bizlere belki sanada hak veririz ama denemeyen kişi olaraktan çokta birşey yazamıyorum ancak
insanın vücudundan atmak için gereksinim duyduğu idrarı başka bir canlının kullanması biraz anlamsız sonuçta kuşlarda bizler gibi birer canlı ama faydasını görüyorsan açıkla bize

saygılar

emre kalender

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...