Cüce Cochin

Arktonnesos

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ali E.
Meslek
Zeytinci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı

Cüce Cochin cinsi tavuk ve horozlar 1850'lerde Çin imparatoru için üretilmişlerdir.Bu ırk ayrıca Pekin Bantam olarakta bilinirler. Bu ırkın renk skalası hayli geniştir. Bu ırk beyaz, siyah sarı, mavi, gümüş olabilir. Balta ibiklilerdir. sene içinde 180 civarında yumurta yaparlar, yumurtalarının rengi kahverengidir. Bu ırkının horozları da, tavukarı da 1 kg civarındadır. Cüce cochinler insanlara yakınlık gösterirler ve diğer hayvanlarla uyum içinde yaşarlar. Bu ırk için dünyanın farlı yerlerinde senelik form yarışmaları düzenlenmektedir.
Allta görülen kümesimin 4 no'lu horozudur ve bu ırka mensuptur.

Ekli dosyalar

kazimcankurt

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Kazım CANKURT
Meslek
Özel Güvenlik
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Paylaşım için teşekkürler.Güzel bir cins...

mirocu

Kayıtlı Kullanıcı
selam değerli dostum ..gerçekten ben ilk kez görüyorum çok farklı bir horoz..emeğine sağlık..

karataş32

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ali osman karataş
Meslek
sigortacı
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
cok degişik bir horoz bu bizlerle paylastıgın için sagol

veroz53

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
aytac coduroglu
Meslek
marangoz
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
merhaba
bende kuluçka makinamda bunların yumurtaları çıkmaya başladı yani civcivler çıkıyo fakat benim fazla bilgim yok ne yapmam gerek? yani makinanın içinde 24 saat kurumalrı için bırakmam gerekiyormuş googleden okudum..bi tanesi buhar yapma tasına girmiş içindeki suda boğulmuş şimdi o tası ben dışarı çıkardım her halde buhara gerek yok çünkü bütün 30 a yaklaşık yumurtalar açılıyo....bu işten anlıyanlar lütfen biraz bilgi versin googleden fazla bi şey çıkmadı bu konu hakkında