Neler Yeni

çift tepe beyaz ( bu kuşun ırkı,cini nedir?)

dizgin

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
hasan
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Saya
bu kuşa donuk derler bizim buralarda bazı yerlerde beton diye geçer mavi ile alakası yok
saygılarımla ....

cafekar23

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
yavuz uzer
Meslek
memur
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
SELAMUN ALEYKUM SAYGIYA DEGER ARKADALARIM BEN ELAZIGDAN YAVUZ ARKADAŞLAR TABİKİ HERKESİN YORUMU MEMLEKETLERİNE GÖRE DEGİŞİR BİZİM BURADA YANİ ELAZIĞ DA Kİ KUŞ ARKADAŞLARIMIZ BUNA KIRMA DENİR YANİ MERMERİ VE MAVİDEN CIKMA YANİ KIRILMIŞTIR KUSURA BAKMAYIN BENİM DİYECEGİM BUKADAR BU SİTEYİ KURANDA SİZ DEGERLİ ARKADAŞLARDAN DA ALLAH RAZI OLSUN BEN 30 KÜSÜR SENEDİR KUŞ BESLERİM VE SADECE OYUN TÜRÜ ÜZERİNE OYÜZDEN FAZLADA ÖEMER GARDAŞIMI YANILTMAK İSTEMEM GARDAŞ KUŞUN COK GÜZEL SAGLIKLA YAVRU LARINI ALASIN ARKADAŞLAR HEPİNİZDE SAGLIKLI KUŞLARINIZ OLMASI DİLEGİMLE KENDİNİZE VE KUŞLARINIZA İYİ BAKIN

kuşçu 39

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
crm
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
bukuş mermeri kesinlikle değil ben mor mermeride besledim sizin yörelerde farklı olabilir ben de bir çift var deteylı olarak araştırdım bunlar silik mavilerdir çok açık kağıt rengindedirler bunun aksaray kuşları oldunu biliyorum ama mavilerden gelmeler ve açık mavilerim sabuni yani sizin dediğiniz --betan v.b.--isimlerde sabuni olarakta çıkıyo iki maviden de çıkabiliyolar iyi günler size bol yavular :?

hekim

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
taha karadağlı
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
bu başka bir ırk die biliyorumm

sercan_68

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
sercan keskin
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
s.a arkadaşlar ben aksaraydan sercan bu kuş aksarayda bulut diye geçer ve basma ve çift takka gibi çeşitleri vardır genelinde kuyruklar aktır. Aynı şekilde sabunilerede silik denir onlarda basma ve çifttakka şeklindedir.Uçurulduğu zaman gayet güzel oyunlar çıkarmaktadır ama renkleri güzel olduğu için uçurulma gereği görülmez merak edenler olursa aksaraya gelip görebilir elimizde 15 çift kadar vardır oyunlularıda görebilirsiniz en kısa zamanda resimleri paylaşıcam sevgiler.....

kuşçu3407

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
tolga çandır
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
bence bu kuş çift tepe gök mardin.kalemleri belirgin değil.onun için biraz mermeriyi andırıyor.

DELIYUREK41

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
murat koç
Meslek
teknıker
İkametgah
Kocaeli
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
BIZIM KOCAELIJNDE MERMERININ KANAT UCLARI BOYLE SIYAH OLANA MENEKSE DERIZ

egejunior

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
turhan dogan
Meslek
tamirci
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
arkadaslar ben senelerdir hava kusu bakiyorum pek kostüm kusunuda sevmem ama size sunu söyleye bilirik ki cok ta iyi biliyorum bunlarin hepsi cakma kuslardir yani mardinlerin bazi süz kuslariyla kirilip bunlardan alinan yavrulardan türemislerdir biz türk milleti olarak degerlerimize sahip cikan bir millet degiliz bizim kendi kültürümüz olan kuslari i para etmiyo diye pazarlarda coluk cocugun eline verip telef ettik simdi bana kim diye bilirki benim kusum iyi oyun yapiyo ve onun altindan cikan yavruda anasi gibi oyun yapicak para ediyo diye herkez cakma kuslar bakmaya basladi kuscularin belki yüzde biri bizm gibi hava kuslarina sahip cikiyo kusu herkez yemleye bilir benim 5 yasindaki oglum bile ama kus ucuramaz kus ucurmak bir sanat ve ustaliktir oynayan bi kusu seyredip cay icmenin zevkide baska hic biseyde yoktur ve inanin kuscularin yüzde 99 u kus nasil oyuna sokulurnasil sefere gelir taban taklasi baglama nedir bilmez kustan anlamaz arkadasim sana gelince bence o kuslari ver ve gercek bi kuscu olmak istiyosan isin de kolayina kacma cakma kuslar bakip onlari bi heykel evinde tutma kus calirsa yemde görür saygida bunu sakin unutma ucmayana oyun yapmayana yem yok

kuşçu 39

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
crm
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
s.a. herkezin zevki başkadır isteyen uçurur isteyen uçurmaz bu böyledir zevkler tartışılmaz. yaşına hürmetim sonsuz ama benim yaşıma bakıpta atıp tutma emin ol tanısaydın böyle demezdin (akıl yaşta değil baştadır!!!!) abi öyle takla yok yem yok kılişeleşmiş sözleri bırak maklahzım herkez bildiğini okur bu kuşların yavrularını uçurup oynattımda ben ve çok güzel oynuyolar. doğru söylüyosun mardin urfa bölgesinde bunların daha ii leri var onlardan kırma diosun ama bu kuşlar niğde aksaray bölgesinde beslenen çok beslenen kuşlardır. saygılar abi hayırlı kümesler...