Çakır Doğan saldırısı

çorum çıplağı 099

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
22 Şub 2020
Mesajlar
1
Yaş
27
Ad Soyad
baba sabuni
Meslek
kuşçu
İkametgah
Bartın
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı

arkadaşlar merhaba. evin terasında çorum çıplağı güvercin besliyorum. bildiğiniz gibi bu kuşlar 5-6 saat uçup bulutlara kadar giriyor. son bir kaç ayda bahsettiğim doğan türündeki yırtıcı kuşlar her kuş kaldırdığımda bu alana geliyor ve kuşlara oldukça büyük zarar veriyorlar.

son olarak bugün uçurduğum da yine geldi yine saldırdı. bu kez güvercini alamadı fakat bütün kuyruklarına vurmuş ve kuyrukların hepsi o saldırı anında dökülmüş. ayağında az sekme(topallama) var kuşun. sol kanat altında bacağına doğru bir delik var ayrıca. büyük ihtimalle saldırı esnasında doğan pençe attı ama ayağından kaçırdı son anda. o bahsettiğim deliğin hemen yanında az yırtılma var. bugün akşama doğru baktığımda kanama yoktu ve kuş yuvasında ötmeye devam ediyordu. sağlığı açısından şuan için bir sorun göremedim.

sormak istediğim, acaba evde kendi yöntemlerimle kuşun yırtılan bölgesine tedavi uygularsam sağlıklı bir çözüm olur mu yoksa veterinere götürmek daha mı mantıklı olur? cevap verirseniz sevinirim. saygılar.
 
Üst