Neler Yeni

Bursa'dan Karabaş, Akman

Dörtışık

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
İsmail Dörtışık
Meslek
Yönetici
İkametgah
Kocaeli
Yetiştirdiğim Irk
Baska
İsmail Bey Merhaba , ben çocukluğumun bir anısı olarak bu anekdotu paylaşmıştım. Keşke değerini bilseydik te o günlerden bu günlere getirebilseydik o kandan olan kuşları , ben şu anda balkonda 2 çift güvercin besleyerek güvercin sevgisini sürdürmeye çalışıyorum. Onlar da Bursa oynarı değil . Sizde esen kalın.

adslcim

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ismail hakkı
Meslek
bilgisayar
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
Yok
Oynar besleyenlerin bir çok anı ve deneyimleri olmuştur paylaşımınız için tekrar tşkrler. Bugün itibariyle elimizde olanlar fotoğraflarını yüklediklerim. Elbette daha iyisi de vardır fakat bana denk gelmedi. Elde , Mezatta pazarda çok görüyoruz fakat sonrasını görmek için ömrümüz yeter mi bilmiyorum.

Borabora

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Bora
Meslek
Serbest
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
Bursa oynarı
KARABAŞ AKKANAT AKKUYRUK OLAN * BURSA OYNAR * ORIJINALİ - IRK OLABİLMESİ VE DÜNYA ÇAPINDA
IRK OLARAK KABUL EDİLEBİLMESİ İÇİN EN ÖNEMLİ ŞARTLARDAN BİR TANESİ DE ŞUDUR !
BELİRLİ SAYIDA ÜREYEN YAVRULARDAN BAŞKA RENK KUŞLARIN ÇIKMAMASI GEREKLİLİĞİDİR...
BURSA OYNARI YAPMA - TOPLAMA KUŞ OLARAK ANILACAK .KAYBOLUP ERİYECEKTİR .
BEYAZI -KARABAŞA - YAŞMAKLIYA - CİCİLİYE - ....ÇIKACAK YAVRULAR DA RENGARENK OLACAK ...
IRK OLARAK DÜNYANIN KABUL ETMESİ MÜMKÜN OLAMAYACAKTIR.
BEYAZ ORIJINAL BURSA OYNARI DEMEĞE DEVAM EDİNİZ ..1970 + LERDE BEYAZ KUŞ OYNARIN AYIBIYDI ..ÇAPAR - YANTEL ÇIKAN KUŞLAR DA EVİNE GELMESİN DİYE UZAKTAN ATILIR - SATILIR DEFEDİLİRDİ .
KRİTERLER DEĞİŞMEDİ
İZ TV BURSA OYNARI BELGESELİ Youtube da mevcut .OYNAR TESCİLİ DENMEKTE FAKAT ..
AVRUPA BURSA OYNARINI * I R K OLARAK TANIMASI İÇİN * TEK RENK YAVRULARI OLMASI GEREKMEKTE - STANDARTIMIZ MAALESEF YOK - ..
B

Borabora

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Bora
Meslek
Serbest
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
Bursa oynarı
Beyaza ayıp diyen arkadaşlar bursa kuşunun özü arap ve beyazdır bu bir rahmetli cemal abiden bahseden arkadaşlar kuş ucurdunmu gök yüzü kara bulut olurdu 13.14 kuyruk hatalı kuşları çocuklarla pazara gonderip yok ederdi kuşları kanadini kes yola sal yürüyerek giderdi nerdeyse o derece kanliydi akman..nalbat. akkuyruk.alti kapakli arap.oynar..inegöl..çift kilitli..karakuyruk..bunlar bir kaçı anlatın bakalım neymiş bunların geçmişi bir arkadaş merkom dan bahsetmis pazarlardan kuş toplayip kuyrukta elif varsa ceker bir daha çıkmasın diye orayı daglardi edirne afyonlulara martı gibi kuşları verirdi allar pullar bir arkadaş 30.40 sene önceden bahsetmiş cik cik yavru kuşları adalardan atarlardi iddaya girip kiminki önce gelicek diye aynı gün vs vs vs anlatilicak cok sey var hep yazmis çizmişsiniz kulaktan dolma bilmediginiz konulari duyup yazmayın baskalarina yanlis bilgi vermeyin bende şuanda 80 parca ucan kuş var çoğu insan telden çıkarmıyor hee tarih derseniz gidin canlı dinleyin ist sehreminide ALIHOCA var 90 yaşında bakın bakalım neymiş bursa kuşu nalbant kuşu...saygılar...