Neler Yeni

Bunlarda Benim Bakıcılarım....

hünkaribaba

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ömür deniz
Meslek
müdür
Yetiştirdiğim Irk
Hünkari

Ekli dosyalar

havacı

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mahir ÇAKIR.
Meslek
HAVACI
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Saya
MRB.LAR GERÇEKTEN MERAK EDİYORUM BAKICILAR KAÇ KUŞA KADAR BAKABİLİYORLAR BİRDE VERİM NASIL...

hünkaribaba

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ömür deniz
Meslek
müdür
Yetiştirdiğim Irk
Hünkari
havacı' Alıntı:
MRB.LAR GERÇEKTEN MERAK EDİYORUM BAKICILAR KAÇ KUŞA KADAR BAKABİLİYORLAR BİRDE VERİM NASIL...
merhabalar mahir kardeşim.benim bakıcı olarak kullandığım kuşlar her zaman 2yavruyu eşit büyüklükte ve zaiyat vermeden çok rahat büyütebiliyor.belki 3-4 tanede büyütebilir fakat ben eziyet olur düşüncesiyle hiç denemedim.zaten benim bakıcıdan beklediğimde her koşulda iki adet yavruyu sağlıklı büyütmesidir.saygılar ÖMÜR DENİZ.

omenn

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ömer oyar
Meslek
ögrenci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
YAHOO
[email protected]
abi ilk resimdekiler candırmı yoksa postamı candırsa nasıl alıştırdınız bunları odaya... bide onlar yumurtalamadan yumurta koyunca altına otururlarmı yumurtaya...

hünkaribaba

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ömür deniz
Meslek
müdür
Yetiştirdiğim Irk
Hünkari
ömer kardeşim merhaba ilk fotadaki kuş çandır mı demişsiniz.valla çandır nasıl bir ırk bilmiyorum ama bu kuşlara biz yabani diyoruz.bunlardan izmirde çok var serbest dolaşırlar.uygun buldukları yerlerde ,çatı aralarında yavru larlar.çokta güzel yavru beslerler.fakat benim elimdeki evcil beslenmiş olacak ki ayak parmaklarını kesip işaret yapmışlar.eşi olan kuş ise posta hemde uzun yol yapmış bir posta ,ikisi bakıcı olarak güzel verimli bir ikili oldu.

omenn

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ömer oyar
Meslek
ögrenci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
YAHOO
[email protected]
benim ömer edd bizim burda yabanilere çandır diolar çok güsel bakıcılar ama yumurtayı altına kuydunmu hemen yatarlarmı onu bilmiorum....

Asta_35

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Hüseyin Güven
Meslek
Eczane Teknisyeni
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
Valla Bende İzmirliyim Abi yabaniyi nasıl alıstırdın valla hll olsun ben urasmadım gerci hiç ama genede zor bişey olsa gerek

SEREF

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ŞEREF
Meslek
ÖZSOY
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Bende dört takım bakıcı besliyorum çoğuzaman ihtiyaç ta olmuyor ama bulunduruyorum yinede, kızma yabanim var bir takım, bakalım merak ediyorum yavruyu nasıl büyütecekler. selamlar.ŞEREF

hünkaribaba

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ömür deniz
Meslek
müdür
Yetiştirdiğim Irk
Hünkari
havacı' Alıntı:
mahir kardeşim merhaba bakıcı kuş fotalarında bulunan siyah bakıcıyı şahin kaptığından dolayı altında bulunan yavruları mecburen posta ile eşi yabaninin oltına koyup onlara baktırmak zorunda kaldım.bu kuşlar dört yavruya rahaçça bakıp büyüttüler.saygılar.ÖMÜR DENİZ.

huseyin_oncu

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
hüseyin öncü
Meslek
berber
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
bakıcılarına kendi yavrularına baktırmıssın resim de görülüyor bizim buralarda o bakıcılar 1 tl baktırdığına değmez

mavigalaca76

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Hasan D.
Meslek
Elektrik
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Dönek
Selam
Ömür bey zaten bakıcı olarak besliyormuş.Bencede bakıcı yapılacak en güzel kuş posta dır.Bir abim bakıcı yaptığı postalar için söylediği şu sözü çok hoşuma gitmişti. :tamam: ''Yavruların biri elinde,biri kucağında,biri karnında.'' :tamam:
Yani bir takım yavruyu yeni yeme düşürdü,bir takımyavru altında,bir takımda yumurtası var.
saygılarımla...

ahmett1988

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ahmet hafızoglu
Meslek
ögrenci
İkametgah
Bolu
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
3 4 adet yavruyu buyutmesı imkansız buyutebılecek olsa 3 yada 4 yumurta yapar kus

mavigalaca76

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Hasan D.
Meslek
Elektrik
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Dönek
ahmett1988' Alıntı:
3 4 adet yavruyu buyutmesı imkansız buyutebılecek olsa 3 yada 4 yumurta yapar kus

Selamlar
Dört tane görmedim ama üç tane birden yavru büyüten (Dolapçı)bakıcılar gördüm.Gayette başarılı yavrular topaç gibiydi.
Saygılar...

hünkaribaba

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ömür deniz
Meslek
müdür
Yetiştirdiğim Irk
Hünkari
ahmett1988' Alıntı:
arkdaşım ben bakıcıda olsa mecbur kalmadıkça kuşun altına 3-4 yavru koymam.fakat öyle bir durum oldu ki fotodaki siyah erkek bakıcıyı şahin kaptı .kendim mamalıkla besleyecek bir vaktimde yoktu.tüylenmiş 4 eşit büyüklükteki yavruyu aynı bakıcı kümesine koyunca kuşlarda itiraz etmedi ve besleyip büyüttü.fakat benim için bakıcıda aradığım en iyi özellik iki yavrunun eşit ve sağlıklı büyümesidir.

hünkaribaba

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ömür deniz
Meslek
müdür
Yetiştirdiğim Irk
Hünkari
huseyin_oncu' Alıntı:
bakıcılarına kendi yavrularına baktırmıssın resim de görülüyor bizim buralarda o bakıcılar 1 tl baktırdığına değmez
hüseyin kardeşim ben bakıcının fiyatıyla veya güzelliğiyle çirkinliği ile ilgilenmem.benim prensibim bakıcı iyi bakıcı ise bakıcıyıda üretirim.çünkü o soydan gelen kuşlar,gözlemlediğim kadarıyla her zaman iyi bakıcıdır.yani sürekli yavru besletip o kuşun soyunu tüketmem.fotodaki bakıcılar 9 yaşında .elbette fırsat oldukça bakıcı olarak kullanmak için nesli gençleştirmek gerekli,

tengelli

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
kenan tengelli
Meslek
işçi
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk

selamlar sizin orda gerçekten 1 tl ise bana 100 tane bulun resimlerini atın ben sizden 2 tl den alıyım ama sağlıklı olsun sayı 200 tanede olabilir kırma olmasın yeter marka olmasada olur. :=)