Neler Yeni

bun lar gerçekmi???

tolgahan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
tolgahan cokyasar
Meslek
otomobil sanayi
İkametgah
Yurt Dışı
Yetiştirdiğim Irk
Saya
ben 12 saatten fazla ucanini gormedim ama rekorlarda yazdigina gore : Der Weltrekord wurde von den Tauben des nordirischen Züchters Harry Shanon aufgestellt. 22 Stunden und 5 Minuten.
Das bedeutet über 22 Stunden ununterbrochenem Fliegen in Sicht des heimatlichen Schlages, ohne Zwischenlandung. Um diese Leistung zu erreichen fliegen diese Tauben bei mondhellen Nächten weiter und landen erst, wenn der Züchter sie mit Hilfe von weißen Tauben und mit Licht zum Landen auffordert. Aber das ist eben Weltrekord. Die alltägliche Flugzeit ist bescheidener. Aber auch 14 oder 16 Stunden in der Luft, in unterschiedlichen Höhen, teils bis zu 1000 Meter hoch
ACIKLAMASI : dunya rekoru 22 saat 5 dakikayla harry shanon diye bir kuscuda bu sureyi kesintisiz hic konmaksizin ucmus gece inerkende sahibinin isik yakmasi ve beyaz bir guvercin yardimiyla indirmis daha onceki rekorlar 14 ile 16 saat arasindaymis ve 1000 metre yukseklik arasinda uctugu belirlenmis

tolgahan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
tolgahan cokyasar
Meslek
otomobil sanayi
İkametgah
Yurt Dışı
Yetiştirdiğim Irk
Saya
FLUGTIPPLER MARIFETI UZUN UCMASI

gecko

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
hakan adak
Meslek
kasiyer
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
bende inanmıyorumm 19-20 satt yaptıklarınaa bu kuşlarınn hatta 5 satt bile uçtuklarını sanmam

loutremonty

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
eroleskici
Meslek
ressam
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
bende 12 saat uçmuş olanları vardı...eğer iyi eğitilirse bu süreleri yapıyorlar.bu kuşlar esasında yüksek uçucu kategorisinde olmamalılar fakat o durumda altına koyacağınız bir başlık kalmıyor.bu kuşlar orta mesafede uçuyorlar ben baktığım dönemde genelde 2 saat gözledikten sonra hep sıkılır bırakırdım ve saatler sonra eve döndüğümdede uçtuklarını görürdüm..bu kuşları kendi türü dışında herhangi bir kuşla uçurmamalısınız tabi.beraber uçurduğunuz kuşun uçum süresi çoğalır fakat bu kuşlarınkide düşer .eğitime çok elverişli oldukları için alıştıkları şekli değiştirmeniz biraz zor oluyor...2 yaz önce bir gün kafaya koydum ve ne olursa olsun bekleyeceğim dedim.saat de tuttum 12 saat 11 dakika uçtular bende beklemekten perişan oldum ..yani senin anlayacağın tabiki 25 saate inanıp inanmamak senin elinde ama 12 -13 e garanti inan derim..en kötüsü bile 5 saat uçar bu kuşların fakat dediğim gibi kendi türü ile en azda 4 kuş olmak kaidesiyle.

murat 22

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
murat kaymak
Meslek
özel güvenlik
Yetiştirdiğim Irk
arkadaşımın dedıklerıne katılıyorum ,bu kuşları kendi cinsi ile uçuracaksın ama bu kuşların yanında başka kuşlarda uçuyo fakat onlar çabuk yorulup ınıyolar ama otekıler işleri güçleri uçmak sızlere nasıl ınandırıcı olmak ısterım ama nasıl ıspatlamak lazım düşünüp duruyorumda aklıma bir şey gelmıyo ben ne kadar uçuyolar desem ınanmassınız dogru ama samımı soyluyorum ınanın tam 25 saat uçtular artık sızın ınancınıza baglı yakın olsa gelın seyredın mısafırımız olun demekten başka ne soyleyebılırım selamlar saygılar. :slm: :slm:

e.f.s.i_texas

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Fatih BULUÇ
Meslek
ticaret
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Saya
Diğer Irklarım
Yok
http://www.btktr.com/rekorlar.html

buryrun beyler abiler bütün rekorlar burda dünya geneli rekor 22.05 saat falan eğer abinin dediği gibi 25-35 saat uçan kuşlar varsa dünya rekoru kırmıştır

jkljkl

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
fgd ghf
Meslek
ghf
Yetiştirdiğim Irk
ewet katılıyorum şu ana kadar 25 saat uçan tippler olmamış. ve de tippler asla paçalı olmaz , paçalı olan budapeşte yüksek uçucusudur ve bunların uçuşları da bir kaç saati geçemez.tippler kuşunun 22 saati geçememe nedeni ise havanın karanlık olmasıdır. bu kuşlar hava karaarrdıktan sonra en fazla bir kaç saat uçabiliyorlar. eğer güneş hiç batmasa bu kuşlar kendi rekorlarını daha da üst seviyeye taşıyabilir . birinin 25 saat tippleri kuşunu havada tutabilmesi için orada güneşin batmaması gerekir ki bu türkiyede imkansızdır.ayrıca gerçek bir tippler kuşu türkiyede 15-20 kişide vardır. http://www.btktr.com/ . (gerçek tippler kuşları) herkez budapeşte ve macarları tipplerle karıştırıyor.

mramnali

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mert toprak
Meslek
muhasebe
Yetiştirdiğim Irk
Form
YAHOO
[email protected]
bunlar benim kuşlarım sahibinden.com da sattım alan hayırını görsün ne kadar iyi bakarsan antreman yaptırırsan o kadar çok uçarlar ben bunların kardeşlerini uçuruyorum (bu fotoğraftaki erkek dişinin yavrusu)yan ni erkeğin kardeşlerini uçuruyorum 20 saat uçsa ne olur 10 saat uçsa ne olur ben zaten 1 saatten fazla bekliyemiyorum benim kümeste giriş var kendileri nezaman isterlerse iniyor içeri giriyorlar herkese bu kuşları tavsiye ederim çok sadıklar ve iyi yavru bakıyorlar tabii iyi uçucular selamlar

58che58

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mehmet kaya
Meslek
kaynakçı
Yetiştirdiğim Irk
arkadaşlar tipp ırkı performans ırkıdır uçuşları 10-15 saat arası olur hava karardıktan sonra 2 saat falan uçuşlarını sürdürürler ben besledim ama bnimkiler 2 saat uçup iniolardı hatta benimkiler kaplan dı ingilterede bi adamınki 22 saat uçmuş bu belgelerlede kanıtlanmıştır tipp demek akşamcı demektir yani bu kuşlar iyi bir egitimle gecede uçuşlarına devam edebilmektedirler.uçuş saatleri sabah 6 da başlar ama kuşları uçurmadan 2 saat önce saat 4 gibi su verilmesi lazımdır lakin bu kuşlar sadece susayınca inerler resimdeki kuşlarıda sorarsanız onlar paçalı tippdir paçalıyla paçasız arasında pek fark yoktur sadece paçasızları daha sert ve seri uçarlar yani daha güçlüdürler çok i bakıcılık yaparlar ben 3 yıl besledim hiç yavru öldürdüklerini görmedim hatta sarı kafa kaplan çiftim vardı aynı anda 3 yavruya bakıp büyüttüler tabi yavrular biraz cılız oldu ama olsun yani diyecegim beslenilesi bir ırk.kafa bakımından yani zeka bakımından posta bursa ayarında bir kuş kümesi hiç unutmaz zaten kümesin üstünde yüksekte uçar her kafanızı kaldırdığınızda her zaman ordadırlar ben yeniden beslemeyi düşünüyorum şuan posta salma yarışlarına fln gittiğim için inanın hiç bişeye zaman kalmıyor şu yarışlar bi bitsin arkadaşlardan benim kendi tiplerimi alıcam ii günler

kullucu39

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
küllücü hoca
Meslek
öğretmen
Yetiştirdiğim Irk
Makaracı
ben şu konuya müdahale etmeden duramadım, ırkların çaprazlanması sonucu ortaya işe yaramaz kuşlar çıkacağı iddia edilmiş; tiple posta kırdırılınca olacaklardan bahsedilmiş-varsayımlara dayanarak-denenmeden yargıya varılarak(mantolu &yerli örneği öne sürülmüş) bu örnek dayanaksız bir örnektir çünkü gayet başarılı kuşlar yapılmıştır mantolularla çalışılarak. size kadar ulaşmamış ya da siz onlara ulaşmamış olabilirsiniz - kınamıyorum; bilgilendiriyorum.
sürekli üretim yapan kuşlar üzerinde çalışan bizler ırkların çaprazlanmasıyla aday kuş dediğimiz - işlemin başındaki kuşa gözle görülür elle tutulur yeni ve başarılı özellikler kazandırmaktayız. denemeden bilinmiyor görülmüyor herkese tavsiyem çalışın deneyin sonuçlar yüzünüzü güldürür mutlaka.