Neler Yeni

Budapeşte Yüksek Uçucusu ( Makale Bölüm 1 )

loutremonty

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
eroleskici
Meslek
ressam
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
şöyle oldu..bizim benim adaşım olan erol diye bir değerli mahalle bakkalımız var...1 yıldır söyleniyordu kuş kuş diye..bendede 15 e yakın budapeşte vardı ikisi hariç kalan 13 kuşu kendisine ellerimle güzel bir kümes yaptıktan sonra hediye ettim..hemen yanımda oturur kendisi.kalan ikisinden biri öldü onlar benim çok sevdiğim kuşlardandı..macaristandan getirmişlerdi anne babasını.kuş tek kaldıktan bir ay sonra yani 3 gün önce onuda erola verdi...zaten aramızda bir ayrım yapmadık hertürlü yardım ediyorum kendisine kuşçuluğa 5 ay önce benim budapeşte ideolojisini kendisine enjekte ettikten sonra başladı...başka kuş istemiyor...bende böylece bir kümese ve birde iyi bir ortak ve arkadaşa sahip oldum...paylaşıcam fotoğraflarla ve hikayeyle

BudapestHighFlyer

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Budapest HighFlyer
Meslek
Web Tasarım
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Tamam ne güzelmiş işte :) Bu arada HighflyerTurkey Gibi bir alan adı kararlaştıralım açayım siteyi haftaya

erdemz

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
erdem kaya
Meslek
SERBEST
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
serkan selam alan adı olarak highflyturkey.com , turkeyhighfly.com nasıl
saygılar
erdem

ugurk81

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
uk
Meslek
öğretmen
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Bence site ismini türkçe seçsen daha iyi olur. Yüksek uçucu hindi(HighflyerTurkey) hoş değil. Dilimize saygılı olmamız lazım ve onu diğer dilerin boyunduruğundan korumamız lazım. bence www.yuksekucucu.com ya da www.yuksekucucuTurkiye.com iyi olurdu.

Hüseyin BAŞOĞLAN

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Hüseyin BAŞOĞLAN
Meslek
Yazılım-Tasarım
İkametgah
Muğla
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
Diğer Irklarım
Dönek
YAHOO
[email protected]
tr olması birşey kazandırmaz, aksine çoğu kullanıcı girmeyi beceremez,com yazarda .tr yazmayı unutur veya denemez bile. Ayrıca sitenin kurumsal olması gerekiyor.

BudapestHighFlyer

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Budapest HighFlyer
Meslek
Web Tasarım
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Bu domainin dilimize saygısızlık etmek gibi bir amacı yok bütün mesele evrensel olmakla alakalı uğur böyle bir isim olursa eger bütün dünyadan yapılan aramalarda etkin olarak görülebiliriz ama ben zaten 2 domain açacağım türkçe ve ingilizce olarak.

com.tr konusuna gelince hüseyinin dediği gibi kurumsal olmak lazım zaten com.tr nin de çok bir cazibesi yok aslında.

Siteyi bitireyim elimde bir kaç site var öncelikli olarak onlar bitsin sonra bu yüksek uçucu sitesini yaparım.. joomla ya da mambo kurar güzel içeriklerle özel bir site olabilir ama tabi genel bir site olsun istemiyorum diğer paylaşımları burada yapıyoruz zaten sadece yüksek uçuculara özel bir site olmalı... Erol bu arada güvercin türkiyeyi sattık bir arkadaşa toplu halde forumu magazasıyla falan ,...

saygılar

loutremonty

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
eroleskici
Meslek
ressam
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
böyle bir site nelere yarar?nasıl bir platform hazırlar merak ediyorum..ismine takılmayın bunlar önemli değil..iyi duyurulursa sağlıklı bir platform hazırlanmış olur...böylece ayrı ırklarda kendine göre araştırmaları olan çevirileri olan ve ayrı ırklarda spesifik olarak uzmanlaşmış yada deneyim kazanmış insanları buraya aktarmak iyi bir bellek yaratır.zaten artık böyle birşey gerekiyordu bir klübün mensuplarına özel değilde daha çok katılımcılığı ön planda olanbir site...neyse bu arada o site bence tasarım olarak kötüydü..algıyı çok dağıtan bir ön sayfası vardı ve başka şeylerde tabi önemli değil

BudapestHighFlyer

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Budapest HighFlyer
Meslek
Web Tasarım
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Yüksek uçucular için yaşayan organik bir site yapmayı planlıyorum herkesin biglilerini yansıtabileceği bir platform...
Aslında direkt bir ırk kulübü değilde site organizasyonlarının etkinleşitirebileceği bir oluşum lazım. Örneğin X sitesi üyelerine özel kartlar özel tasarım şapkalar organizasyonlar bazı günlerde ortak bir ilde organize edilcek küçük tanışma seminerleri gibi bir çok aktivite yapılabilir diye düşünüyorum ilerleyen zamanlarda...

ugurk81

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
uk
Meslek
öğretmen
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
BudapestHighFlyer' Alıntı:
Yüksek uçucular için yaşayan organik bir site yapmayı planlıyorum herkesin biglilerini yansıtabileceği bir platform...
Aslında direkt bir ırk kulübü değilde site organizasyonlarının etkinleşitirebileceği bir oluşum lazım. Örneğin X sitesi üyelerine özel kartlar özel tasarım şapkalar organizasyonlar bazı günlerde ortak bir ilde organize edilcek küçük tanışma seminerleri gibi bir çok aktivite yapılabilir diye düşünüyorum ilerleyen zamanlarda...

Yüksek uçucu ırkların Türkiye'de bilinçli yetiştirilmesi konusunda öncü olmayı ve sizlerle birlikte bu süreçte yeralmak isterim. Özellikle tip-budapeşte ayrımının herkes tarafından yapılabilir ve kümeslerde bu ırkların da saf olarak beslenmesine çaba göstermek isterim. Zamanım olursa da düşündüğünüz etkinliklere seve seve katılırım.

BudapestHighFlyer

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Budapest HighFlyer
Meslek
Web Tasarım
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
ugur hepbirlikte doğru bilinçli yetiştiriciliği sürdürecegiz ben öyle düşünüyorum en azından sayımız belki az olacak ama en azından ÖZ olacak .... saygılar....

BudapestHighFlyer

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Budapest HighFlyer
Meslek
Web Tasarım
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Damızlık Erkek Öldü.. Bir anda hiç bir belirti olmaksızın... Sanırım bir felç ya da bir virüs bilemiyorum.. E şimdi aynı kuştan bir daha bulmak için bir 6 yıl daha mı savaş vereceğim :( kötü bir durum paylaşmak istedim...
saygılar

ugurk81

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
uk
Meslek
öğretmen
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Damızlık Erkek Öldü.. Bir anda hiç bir belirti olmaksızın... Sanırım bir felç ya da bir virüs bilemiyorum.. E şimdi aynı kuştan bir daha bulmak için bir 6 yıl daha mı savaş vereceğim :( kötü bir durum paylaşmak istedim...
saygılar
Merhaba Deniz,
Çok üzüldüm, damızlığın için. Geçmiş olsun, sıkma canını... Sen sanırım baya bir filo uçuruyordun, illa ki yerine daha çabuk bir damızlık kuş koyarsın.

03deniz

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
MUSTAFA SARA
Meslek
Polisomnografi Teknisyeni
İkametgah
Afyon
Yetiştirdiğim Irk
Makaracı
Diğer Irklarım
BURSA OYNAR, MÜLAKAT
selamlar geçmiş olsun..

BudapestHighFlyer

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Budapest HighFlyer
Meslek
Web Tasarım
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Teşekkür ederim En yaşlı erkek öldü fakat yavruları var şimdi sayıları az ama en azından en iyi gen elimde..
Artık bu aralar biraz özen göstermek lazım üretime ağırlık vermek lazım performansı haziran ortasına ve sonunada saklayabilirim...

Bu hafta bir yer değişikliği yapacagım geçen yıl başka bir yere taşıdım kuşları 1 senedir yeni yuvalarındalar ama tabi hergün en az 1 defa eski yuvalarına geri geliyorlar şimdi işim daha zor olacak sanırım bu defada eski yere geri getirdiğimde diğer tarafa gidip gelecekler bu döngü sanırım sürüp gidecek :haha:

Çok inatçı kuşlar özeliklede yetişkin olanlar doğdukları yere gitme eğilimindeler engellemek zor oluyor bir arkadaşa hediye 2 genç vermiştim 1/5 sene önce mütemadiyen her hafta kaçıyorlar arkadaş kanatlarını bantlamış 3 ay kadar salmadı sonra saldıgında yine geri geldiler. Bu bazen iyi gibi görünsede yer değişikliği yapılınca sorun oluyor...

03deniz

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
MUSTAFA SARA
Meslek
İkametgah
Afyon
Yetiştirdiğim Irk
Makaracı
Diğer Irklarım
BURSA OYNAR, MÜLAKAT
Teşekkür ederim En yaşlı erkek öldü fakat yavruları var şimdi sayıları az ama en azından en iyi gen elimde..
Artık bu aralar biraz özen göstermek lazım üretime ağırlık vermek lazım performansı haziran ortasına ve sonunada saklayabilirim...

Bu hafta bir yer değişikliği yapacagım geçen yıl başka bir yere taşıdım kuşları 1 senedir yeni yuvalarındalar ama tabi hergün en az 1 defa eski yuvalarına geri geliyorlar şimdi işim daha zor olacak sanırım bu defada eski yere geri getirdiğimde diğer tarafa gidip gelecekler bu döngü sanırım sürüp gidecek :haha:

Çok inatçı kuşlar özeliklede yetişkin olanlar doğdukları yere gitme eğilimindeler engellemek zor oluyor bir arkadaşa hediye 2 genç vermiştim 1/5 sene önce mütemadiyen her hafta kaçıyorlar arkadaş kanatlarını bantlamış 3 ay kadar salmadı sonra saldıgında yine geri geldiler. Bu bazen iyi gibi görünsede yer değişikliği yapılınca sorun oluyor...
s.a kardeş ben afyonluyum sana geçen hafta yaşadığım bir olayı anlatacam... geçen sene bursada bir çift paçalı macar buapeste aldım bir arkadaşa köye gönderdim bir sene içinde 12 tane oldular kartları ve yumurta yapanları kendi evime getirdim 6 tane hiç sokak görmeden bıraktım ve hepsi kayboldu iki aynı gün bir taneside üç gün sonra geri geldi bir tanesi köye geri gitti 30km bursadan aldıklarımda yakın bir köye gitmiş oraya girmiş size şunu sormak istiyorum damızlıklar sağa sola girdi ama allamadığım yavrular cok sert çıktı böyle bişey olabilir mi ? damarsız kartlardan damarlı yavru yavrular cevap yazarsanız sevinirm saygılar...

03deniz

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
MUSTAFA SARA
Meslek
İkametgah
Afyon
Yetiştirdiğim Irk
Makaracı
Diğer Irklarım
BURSA OYNAR, MÜLAKAT
neyse kardeş tşklre...

BudapestHighFlyer

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Budapest HighFlyer
Meslek
Web Tasarım
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
bütün budapeştelerimi vermek zorunda kaldım almak isteyen olursa eğer bana ulaşsın
saygılar

scutaro

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Gökhan Yalçın
Meslek
Serbest
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Saya
Diğer Irklarım
Sayaların yanında 1 çift budapeşte beslemek istiyorum, amacım uzun süreli yüksek uçuşlarından keyif almak ve diğer kuşları da hareketlendirmesi. Buradaki mezatlarda genelde paçalı olanlar satılıyor, mutlaka tecrübe etmiş kişiler vardır performans yönünden paçasızlara göre çok fark eder mi ?