Neler Yeni

Budapeşte Yüksek Uçucularım

xxsenna1xx

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Berkay Sert
Meslek
Öğrenci
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Kuşlarım tek kan olup araların 2 tanesi yabancıdır. 2 saat aralıksız uçumlarına şahit oldum çok güzel bir ırk :) yorumlarınızı bekliyorum...

Ekli dosyalar

Kerim KINIR

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Kerim KINIR
Meslek
Operatör
İkametgah
Kocaeli
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Maşallah.Güzel görünüyorlar ayrıca iyide uçuyorlar.Allah kazasız belasız yavru alıp uçurmak nasip etsin.

xxsenna1xx

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Berkay Sert
Meslek
Öğrenci
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Amin abi çok teşekkür ederim dediğin gibi çok iyi grupça uçuyorlar üretmeye çalışıyorum... :)

merteker41

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mert EKER
Meslek
Bilgisayar Mühendisliği
İkametgah
Kocaeli
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım

POSTACI-_-

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
özcan kaya
Meslek
ögrenci
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Yok
söyle bir şey söyliyim duruşları filan süper
bide bu yaşta tek kan kuş beslemen güzel bir şey kümes folluklar filanda güzel
bol yavrular kardeşim

FeLix_

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mesut DİNÇER
Meslek
Medikal Kimya
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
Diğer Irklarım
Hünkari, Taklacı, Bango, Form, Saya
berkay 2 saat bu kuşlar için kısa bir süre, biraz daha eğitimleri arttır da Bursa semalarında 5-10 saat seyredilsin bu kuşlar :)

xxsenna1xx

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Berkay Sert
Meslek
Öğrenci
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Hepinize çok teşekkür ederim evet Mesut abi kuşlara sürekli antrenman yaptırıyorum son zamanlarda yumurtlamaya başladıkları için dinlenmeye aldım 2 saat banada az geliyor ben uçurmaya başladığım zaman hemen hemen civardaki bütün kuşçu abilerim arkadaşlarım benim kuşları izliyorlar ve bu beni çok mutlu ediyor okul tatile girince biraz daha ilgilenmeye çalışacağım haftada bir folluklar ve kümesi temizliyorum dezenfekte ediyorum üretmeyede devam ediyorum hepinize çok teşekkür ederim.

A

Anonymous

FeLix_' Alıntı:
berkay 2 saat bu kuşlar için kısa bir süre, biraz daha eğitimleri arttır da Bursa semalarında 5-10 saat seyredilsin bu kuşlar :)
Yanlışın var abi, bu kuşların dünya rekoru 7 saat gibi bir şeydi. 10 saat uçmalarının imkanı yok, çünkü çok hızlı uçuyorlar ve çabuk yoruluyorlar.

xxsenna1xx

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Berkay Sert
Meslek
Öğrenci
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Mesut abi zaten 5-10 arası yazmış belli bir şey belirtmemiş evet dediğiniz gibi çok hızlı uçmaktadırlar ama o kadar uçmaya rağmen fazla yorulmazlar çok enerji kaybettikleri için suya ihtiyaç duyarlar ben kuşlarım indiğinde direk su vermem biraz dinlenmelerini sağlarım ve yaklaşık 30 dakika sonra yemlerim yorumunuz için teşekkür ederim :)

kuscu63

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ali aksoy
Meslek
ögrenci
İkametgah
Osmaniye
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
kardeş bunların cinsi ne ve nerden aldın bende almayı düşünüyorum .. vede 1 çift kaç tl aceba

xxsenna1xx

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Berkay Sert
Meslek
Öğrenci
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Kardeşim bunların cinsi Budapeşte Yüksek Uçucusu kuş pazarlarında yada dernek-ihale gibi yerlerden bulabilirsin kuşların takımı 10-40 tl arası daha güzelleri ve sağlam kan olursa biraz daha yüksek fiyata bulunur yuvalarına bağlıdırlar çok güzel yavru bakarlar tek kan beslersen her türlü verim alırsın ;) kolay gelsin

kuscu63

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ali aksoy
Meslek
ögrenci
İkametgah
Osmaniye
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
kardeşim daha edirnekapıda kuş pazarı warmı ordan 10 tane kuş alcam 5 tane kelebek 5 tane senin kuşlarından alcam 1 tanede taklacı düz uçan kuşları uçurduktan sonra taklacıyı kaldırcam..

enesistanbul

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Enes Çetin
Meslek
kuyumcu
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Budapeste yuksek ucucularinin maxsimum ucus sureleri 7 8 saate cikabilir ve bu sureyide sadece yilda bir kere ucarlar bunun disinda eger grup genc kuslardan olusuyorsa kuslar kartlasip eese gelene kadar ortalama 3 saat ucarlar kuslar ese gelip yavru yumurta basladiginda ise 1 saat bile cok zor ucarlar bu irktan verim almak icin kuslari essiz DUL ucurmaniz gerekir disiler disi kumesinde erkekler erkek kumesinde... ama yinede maxsimum ucus suresi ola 7 8 saati cok zor yakalarsiiz fakat 3 saat filan ucmalari bir ihtimal... havada cok kalan bir irk beslemek istiyorsaniz Tippler irkini arastirin dunyada ve ulkemizde Tippler irkindan baska hic bir irk kolay kolay gunu tamamlayan ucuslari yapmazlar.. tippler bugun diyelim 10 saat uctuysa ayni sureyi 3 4 gun dinlendirdikten sonra yine ucar Eger besleyici bir sporcu gibi kuslarina muamele yaparsa ne zaman isterse ozaman 15+ saat ucurabilir.. Kosovada Manush Bakaj isimli bir arkadasim var son 10 yildir kosova tippler klubunde hep sampiyon oluyor Gorden Hughes kan tippler kuslari ile her yil 15+ saat kupa aliyor...

Ekli dosyalar

mrynk16

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Emre Yanık
Meslek
Selanikçi
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
Kardeşim kuşların güzel zaten havadada görüyoruz kuşlarını plakalıya üzüldüm ama :)

xxsenna1xx

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Berkay Sert
Meslek
Öğrenci
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Teşekkür ederim yan komşum :) plakalıya bende üzüldüm ama elden ne gelir...